Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Іван РУБСЬКИЙ: Вірю, разом поборемо епідемію

Звернення
29.04.2020

Другий місяць поспіль жителі нашої громади, як і держави в цілому, живуть у умовах карантину, спричиненого поширенням коронавірусної інфекції COVIT-19. Сьогодні нелегко всім. Страждають не лише дрібні підприємці й установи, а й зазнають збитків великі підприємства. Нелегко сьогодні й органам місцевого самоврядування.

Розуміючи масштаби захворювання, з міського бюджету за підтримки депутатського корпусу на допомогу нашій лікарні було направлено понад 3,7 млн грн, з них у березні ц.р. ‒ 1млн 240 тис. грн. При тому, що на сьогодні недовиконання бюджету становить 5 млн грн. А це ‒ не вчасно викошена трава, не прибрані парки і сквери, не відремонтовані вулиці комунальної власності, заборгованість перед комунальним підприємством «Добробут». Хотілося б, щоб і районна влада, і необ’єднані сільські ради відповідно спрацювали у підтримці наших медиків.

Треба визнати, ми не були готові до таких випробувань і таких навантажень на місцевий бюджет. Я розумію наших підприємців, які здійснювали торгівлю на ринках міста, адже це було єдине джерело для їхнього існування. Я щиро вдячний їм за дотримання карантинних заходів. Сподіваюся, що з 12 травня вони відновлять свою діяльність. Та все залежить від того, чи вистачить у жителів громади терпіння дотримуватись карантинних заходів до 11 травня.

Хочу відзначити, що завдяки своєчасному впровадженню і дотриманню карантинних заходів, наш район уник поширенню цієї страшної хвороби. Я щиро вдячний всім жителям громади за проявлену свідомість під час святкування Великодніх свят та проведення поминальних днів. Сподіваюсь на розуміння і дотримання заходів карантину і під час святкування 1 та 9 Травня. Дуже прикро, що 75 річницю Великої Перемоги ми не зможемо відсвяткувати на належному рівні. Але всі розуміють, що сьогодні життя і здоров’я людей важливіші.

Уряд має чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів.

Так, перший етап настане, якщо протягом 10 днів поспіль співвідношення виявлених випадків серед усіх протестованих не змінюється, або не відхилюється більше, ніж на 5%.

Тоді відкриють парки, прибережні зони і зони відпочинку, окрім дитячих майданчиків. Також зроблять доступними частину об’єктів індустрії краси, командні тренування, торгівлю непродовольчими товарами, каву на виніс, автомийки, веломагазини і велопрокат, зможуть працювати нотаріуси, адвокати та аудитори.

Другий етап передбачає, що протягом 10 днів відсоток випадків коронавірусу серед усіх тестів щоденно знижуватиметься, а кількість тих, хто одужує не зменшується або зростає.

На цьому етапі дозволять побутове обслуговування, до навчання повернуться старшокласники і продовжать підготовку до ЗНО, відкриють заклади громадського харчування на виніс, запрацюють кінотеатри просто неба, частково спортивні та фітнес-зали, повернуться до роботи готелі і відновляться спортивні змагання, де змагаються не більше 50 осіб без глядачів.

Третій етап передбачає, що кількість тих, хто одужав, щонайменше вдвічі більша за тих, хто захворів, а у медзакладах не більше 10% пацієнтів з коронавірусом.

Тоді відкриють спортивні та дитячі майданчики, окремі заклади освіти, метро для спецперевезень, міжміське транспортне сполучення в межах області, торгово-розважальні центри без дитячих і розважальних зон, театри і кінотеатри, хостели, санаторії, бази відпочинку, у закладах громадського харчування дозволять залишатись за столиками.

Четвертий етап передбачає, що пов’язаних один з одним випадків коронавірусу, тобто заражень контактних осіб, щодня менше, ніж 5 на область.

У такому разі запрацює метро і весь громадський транспорт, відкриють всі зони у ТРЦ та інші розважальні заклади, спортзали та фітнес-центри, заклади громадського харчування, заклади культури і освіти, повернуть планову медичну і стоматологічну допомогу.

На п’ятому етапі зараження коронавірусом має відбуватись лише у поодиноких випадках і лише, якщо хворобу було завезено ззовні.

Тоді скасують всі інші обмеження і ми повернемося до звичного ритму життя. Уряд також наголошує, що обмеження можуть змінювати відповідно до ситуації із захворюванням.

Тож терпіння нам усім, здоров’я та віри, що лихо обійде нас стороною.