Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Іван РУБСЬКИЙ: «Поїздка в Канаду – це нова можливість побачити успіх децентралізації та впевнено йти вперед. А для цього потрібно нам з Вами багато працювати»

Події
11.07.2019

«Мені випала велика честь брати участь у Третій Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, масштаб якої дійсно вражає. Це стало можливим саме тому, що Баштанська ОТГ одна з найбільших й успішних громад на Миколаївщині. Основною метою візиту було вивчення питань процесів децентралізації в Канаді, де процеси відбулися швидко і організовано. В ході візиту отримав чудову нагоду дізнатися більше про ділові та інвестиційні можливості в Україні, що вкрай важливо для залучення додаткових ресурсів на місця і сприятиме розвитку індустріального парку та розвитку Баштанки як міста спорту, допоможе зробити життя громади кращим. Отримав можливість зацікавити міжнародну аудиторію нашою громадою розповідаючи про важливість децентралізації на UA|TV телеканалі, який адресований широкій іноземній аудиторії і покликаний доносити усьому світові об’єктивну, актуальну та цікаву інформацію.

Конференція подарувала чудову нагоду отримати нові знання та емоції. Ще раз переконався, що децентралізація є однією з реформ, яка кардинально змінює життя, оскільки реформа змінює мислення людей. Тому ця важлива реформа підтримується Канадою на шляху її впровадження. Адже саме Канада є прикладом успішної реалізації децентралізації. Також хочу відзначити, що Канада чудова країна з розумними, відкритими, працелюбними людьми, які люблять свою країну, поважають традиції й є відкритими до спілкування. І нам цьому потрібно в них повчитися.

Важливо відзначити, що на сьогоднішній день Баштанська громада працює в багатьох напрямках розвитку та пріоритетними залишаються меседжі ‒ створення індустріального парку та розвиток Баштанки як міста спорту, що потребують більш глибокого та комплексного підходу.

Отримавши новий досвід, планую втілити у Баштанській громаді альтернативну енергетику, зокрема сонячну та вітрову енергетики. Саме тому під час візиту скористався нагодою якнайкраще представити свою громаду та провести переговори, щоб заручитися підтримкою канадських інвестицій з цих питань у громаду. А також хочу покращити водопостачання та водовідведення в наших населених пунктах, налагодити утилізацію відходів, адже канадські інвестори працюють саме за цими напрямками.

Крім цього, планую втілити ідею розвитку туризму, адже наша громада має великий потенціал для розвитку саме історичного туризму. Основною перепоною для реалізації туризму сьогодні є відсутність доріг, але сподіваюся, що обласне керівництво в найближчі пару років відремонтує дороги обласного значення між нашими населеними пунктами, а держава державну дорогу на Миколаїв.

Поїздка в Канаду – це нова можливість побачити успіх децентралізації та впевнено йти вперед. Це був дуже корисний та важливий досвід, щоб зробити нашу громаду та нашу Україну кращою. А для цього потрібно нам з Вами багато працювати», – коментував очільник громади Іван Рубський

 

Децентралізація – це свобода, демократія та шлях України до успіху!

    Про це під час Третьої Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, що проходила в Торонто (Канада) з 2 по 4 липня, говорили учасники панельної дискусії «Децентралізація в дії».

    До складу української делегації входили 24 представники, по одному голові громади з кожної області та 3 старости, які були запрошені Програмами «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектами PLEDDG та DESPRO. Миколаївщину представляв голова Баштанської міської ради, очільник Баштанської ОТГ Іван Рубський.

    Перший день конференції 2 липня – «міністерський», за участі понад 400 учасників з України та міжнародної спільноти донорів. У заході брали участь іноземні та українські державні посадовці, серед яких Президент України Володимир Зеленський, Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, а також бізнесмени топ-рівня, представники країн ЄС, НАТО, G7 та громадянського суспільства.

    Під час другого дня конференції було організовано відкритий захід в Українському домі у Торонто за участі понад 500 представників української політики, міжнародної спільноти донорів, громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ Канади. Тут була організована спеціальна панель з питань реформи децентралізації.

    По завершенні конференції 4 та 5 липня керівники громад відвідали муніципалітети Четем-Кент і округ Принс-Едвард.

    До приїзду гостей з України місцевий муніципалітет влаштував справжнє свято ‒ цей день офіційно проголосили Днем України в Четем-Кенті! На свято прийшли мешканці громади та українці, які там проживають. Мер Деррінн Кенніфф привітав українських колег та підняв прапор України.

   Муніципалітет Четем-Кент знаходиться на південному заході провінції Онтаріо, між двох озер – Ері на Півдні та Сен-Клер на Заході, за годину їзди до кордону зі Сполученими Штатами Америки. Ще у 1998 році 23 населених пункти об'єднались в одну громаду, де зараз проживає близько 105 тисяч людей. Місцева влада Чатем-Кенту активно стимулює розвиток підприємництва та туризму.

   Українські голови громад відвідали ключові інфраструктурні об'єкти, осередки локального бізнесу та місця культурної спадщини. Таке знайомство дало змогу провести паралелі з власним досвідом та залучити нові управлінські підходи для розвитку індустріального парку та розвитку Баштанки як міста спорту з метою покращення рівня життя в нашій громаді.

Новини на цю ж тему

Відбулося засідання позачергової сесії міської ради

11 квітня під головуванням міського голови Олександра Берегового відбулося засідання ХLІІI позачергової сесії міської ради, у якій взяли участь 18 із 22 депутатів.
Сесія
11.04.2024

Відбулось чергове засідання виконавчого комітету Баштанської міської ради

Сьогодні, 10 квітня, під головуванням міського голови Олександра Берегового відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 22 члени виконкому із 35.
Виконком
10.04.2024

Молодь громади освоює нові знання з картографування

Під час тренінгу "Діагностика молодіжної інфраструктури в територіальній громаді", організованого в рамках Програми DOBRE, молодь вирушила у захоплюючу дослідницьку прогулянку.
Новини
26.03.2024

Відбулось чергове засідання виконавчого комітету Баштанської міської ради

21 березня під головуванням заступника міського голови Олександра Васильєва відбулось засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 18 членів виконкому із 35.
Виконком
21.03.2024

На порядку денному – підготовка плану дій з впровадження механізмів залучення громадян

19 березня у Баштанській громаді відбулося перше засідання робочої групи з підготовки плану дій впровадження механізмів залучення громадян. У засіданні взяли участь представниці Агентства економічного розвитку Ріта Жукова і Вікторія Савчук, представники органів місцевого самоврядування, депутати
Новини
19.03.2024

Відбулося засідання виконавчого комітету

29 лютого під головуванням Баштанського міського голови Олександра Берегового відбулось засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 26 членів виконкому із 35.
Виконком
29.02.2024

Ще один день плідної роботи

Сьогодні, 27 лютого, разом з депутатами здійснили об'їзд по об'єктах громади. Під час виїзду було відвідано освітні заклади, Будинок культури, комунальні підприємства «Міськводоканал» та «Добробут».
Заходи
27.02.2024

Завдяки підтримці Програми USAID DOBRE було виконано ремонтні роботи на покрівлі міського Будинку культури, який двічі піддавався ракетним обстрілам

Будинок культури є важливим культурним центром Баштанки, де працюють 58 аматорських колективів, 8 народних колективів, зразковий колектив «Славія» та 36 майстрів і художників. Відновлення його покрівлі допоможе зберегти цю важливу культурну інституцію для майбутніх поколінь.
Новини
27.02.2024

Програма USAID DOBRE продовжує підтримувати молодь громади

Днями в Баштанській громаді відбулась зустріч з представниками ГО «Агентство економічного розвитку», виконавцем проєкту "Голос громади в місцевому самоврядуванні" в Миколаївській області у межах Програма DOBRE.
Новини
22.02.2024

Разом з програмою "DOBRE" розпочинаємо працювати над оновленням стратегії розвитку громади

2️⃣0️⃣лютого відбулась онлайн зустріч керівництва громади, представників структурних підрозділів міської ради з експертами Програми DOBRE.
Новини
21.02.2024

Увага! Підтримайте петицію на підтримку ЗСУ

Зареєстровано петицію щодо термінової легалізації допомоги громад Збройним Силам України
Актуально
16.02.2024

Відбулося засідання виконавчого комітету

Сьогодні, 8 лютого 2024 року, під головуванням Баштанського міського голови Олександра Берегового відбулось засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 22 члени виконкому із 35.
Виконком
08.02.2024

Відбулася сесія міської ради

23 січня 2024 року під головуванням міського голови Олександра Берегового відбулося засідання ХLI позачергової сесії міської ради.
Сесія
23.01.2024

Відбулася ХХХХ сесія Баштанської міської ради восьмого скликання

Баштанця Андрія Олійника нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – посмертно. Нагороду від імені Президента України Володимира Зеленського вручено батькам Володимиру Васильовичу та Аллі Іванівні.
Сесія
22.12.2023

Відбулася ХХХІХ позачергова сесія міської ради восьмого скликання

19 грудня відбулося спільне засідання постійних комісій та ХХХІХ сесія Баштанської міської ради восьмого скликання під головуванням міського голови Олександра Берегового, у якій взяли участь 16 із 22 депутатів.
Сесія
19.12.2023

Разом з Програмою DOBRE - до успішної громади

Нашу громаду з робочим візитом відвідали представники Програми DOBRE: Володимир Купрій, експерт з питань залучення громадськості та Наталія Ващиленко, програмний спеціаліст.
Новини
23.11.2023

Обговорили нові підходи до управління та розвитку громад

14 листопада 2023 року в Києві відбувся «круглий стіл» Програми комплексного відновлення територіальних громад «Нові підходи до управління та розвитку».
Події
15.11.2023

Відбулося засідання виконавчого комітету міської ради

9 листопада під головуванням заступника міської ради Світлани Євдощенко відбулося засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 20 членів виконкому із 35.
Виконком
09.11.2023

Відбулася ХХХVІІІ сесія міської ради восьмого скликання

27 жовтня 2023 року відбулася ХХХVІІІ сесія Баштанської міської ради восьмого скликання під головуванням міського голови Олександра Берегового, у якій взяли участь 16 із 22 депутатів.
Сесія
27.10.2023

Відбулося засідання виконавчого комітету міської ради

26 жовтня 2023 року під головуванням заступника міського голови Олександра Васильєва відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 27 члени виконкому із 35.
Виконком
26.10.2023

Відбулося засідання виконавчого комітету міської ради

Сьогодні, 12 жовтня 2023 року, під головуванням заступника міського голови Олександра Васильєва відбулось чергове засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 24 члени виконкому із 35.
Виконком
12.10.2023

Відбулося засідання виконавчого комітету міської ради

Сьогодні, 21 вересня, під головуванням міського голови Олександра Берегового відбулося позачергове засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 25 членів виконкому із 35.
Виконком
21.09.2023

Міський голова взяв участь у Конгресі місцевих і регіональних влад при Президентові України у Миколаєві

19 вересня міський голова Олександр Береговий узяв участь та виступив на Конгресі місцевих і регіональних влад при Президентові України у Миколаєві.
Новини
20.09.2023

Візит представників програми USAID DOBRE у Баштанську громаду

Днями Баштанську громаду відвідали фахівці програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) керівник програми USAID DOBRE Браян Кемпл, заступник директора організації Global Communities в Україні Джастін Сікріз, регіональний менеджер програми DOBRE Андрій Нагорний
Новини
16.09.2023

Відбулася ХХХVІІ сесія міської ради восьмого скликання

12 вересня 2023 року відбулася ХХХVІІ сесія Баштанської міської ради восьмого скликання під головуванням міського голови Олександра Берегового.
Сесія
12.09.2023

Відбулися засідання постійних комісій міської ради

8 вересня 2023 року відбулися засідання постійних комісій міської ради, які провели голови постійних комісій Віктор Майданов та Петро Жигалкін.
Постійні комісії
08.09.2023

Відбулося засідання виконавчого комітету міської ради

7 вересня 2023 року під головуванням Баштанського міського голови Олександра Берегового відбулось чергове засідання виконавчого комітету міської ради, у якому взяли участь 27 членів виконкому із 35.
Виконком