На головнуКонтакти
Корисна інформація
Документи
Сторонні сервіси
Проекти громади
Відкритий бюджет
Економічний профіль
Структура ОТГ
Підприємства, заклади та установи
Новини
Петиції
Звернення
Prozorro
phone_iphone
Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Combined Shape
keyboard_backspace
Повернутися до новин

Іван РУБСЬКИЙ: «Поїздка в Канаду – це нова можливість побачити успіх децентралізації та впевнено йти вперед. А для цього потрібно нам з Вами багато працювати»

ПОДІЇ
11.07.2019

«Мені випала велика честь брати участь у Третій Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, масштаб якої дійсно вражає. Це стало можливим саме тому, що Баштанська ОТГ одна з найбільших й успішних громад на Миколаївщині. Основною метою візиту було вивчення питань процесів децентралізації в Канаді, де процеси відбулися швидко і організовано. В ході візиту отримав чудову нагоду дізнатися більше про ділові та інвестиційні можливості в Україні, що вкрай важливо для залучення додаткових ресурсів на місця і сприятиме розвитку індустріального парку та розвитку Баштанки як міста спорту, допоможе зробити життя громади кращим. Отримав можливість зацікавити міжнародну аудиторію нашою громадою розповідаючи про важливість децентралізації на UA|TV телеканалі, який адресований широкій іноземній аудиторії і покликаний доносити усьому світові об’єктивну, актуальну та цікаву інформацію.

Конференція подарувала чудову нагоду отримати нові знання та емоції. Ще раз переконався, що децентралізація є однією з реформ, яка кардинально змінює життя, оскільки реформа змінює мислення людей. Тому ця важлива реформа підтримується Канадою на шляху її впровадження. Адже саме Канада є прикладом успішної реалізації децентралізації. Також хочу відзначити, що Канада чудова країна з розумними, відкритими, працелюбними людьми, які люблять свою країну, поважають традиції й є відкритими до спілкування. І нам цьому потрібно в них повчитися.

Важливо відзначити, що на сьогоднішній день Баштанська громада працює в багатьох напрямках розвитку та пріоритетними залишаються меседжі ‒ створення індустріального парку та розвиток Баштанки як міста спорту, що потребують більш глибокого та комплексного підходу.

Отримавши новий досвід, планую втілити у Баштанській громаді альтернативну енергетику, зокрема сонячну та вітрову енергетики. Саме тому під час візиту скористався нагодою якнайкраще представити свою громаду та провести переговори, щоб заручитися підтримкою канадських інвестицій з цих питань у громаду. А також хочу покращити водопостачання та водовідведення в наших населених пунктах, налагодити утилізацію відходів, адже канадські інвестори працюють саме за цими напрямками.

Крім цього, планую втілити ідею розвитку туризму, адже наша громада має великий потенціал для розвитку саме історичного туризму. Основною перепоною для реалізації туризму сьогодні є відсутність доріг, але сподіваюся, що обласне керівництво в найближчі пару років відремонтує дороги обласного значення між нашими населеними пунктами, а держава державну дорогу на Миколаїв.

Поїздка в Канаду – це нова можливість побачити успіх децентралізації та впевнено йти вперед. Це був дуже корисний та важливий досвід, щоб зробити нашу громаду та нашу Україну кращою. А для цього потрібно нам з Вами багато працювати», – коментував очільник громади Іван Рубський

 

Децентралізація – це свобода, демократія та шлях України до успіху!

    Про це під час Третьої Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, що проходила в Торонто (Канада) з 2 по 4 липня, говорили учасники панельної дискусії «Децентралізація в дії».

    До складу української делегації входили 24 представники, по одному голові громади з кожної області та 3 старости, які були запрошені Програмами «U-LEAD з Європою» та DOBRE і Проектами PLEDDG та DESPRO. Миколаївщину представляв голова Баштанської міської ради, очільник Баштанської ОТГ Іван Рубський.

    Перший день конференції 2 липня – «міністерський», за участі понад 400 учасників з України та міжнародної спільноти донорів. У заході брали участь іноземні та українські державні посадовці, серед яких Президент України Володимир Зеленський, Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, а також бізнесмени топ-рівня, представники країн ЄС, НАТО, G7 та громадянського суспільства.

    Під час другого дня конференції було організовано відкритий захід в Українському домі у Торонто за участі понад 500 представників української політики, міжнародної спільноти донорів, громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ Канади. Тут була організована спеціальна панель з питань реформи децентралізації.

    По завершенні конференції 4 та 5 липня керівники громад відвідали муніципалітети Четем-Кент і округ Принс-Едвард.

    До приїзду гостей з України місцевий муніципалітет влаштував справжнє свято ‒ цей день офіційно проголосили Днем України в Четем-Кенті! На свято прийшли мешканці громади та українці, які там проживають. Мер Деррінн Кенніфф привітав українських колег та підняв прапор України.

   Муніципалітет Четем-Кент знаходиться на південному заході провінції Онтаріо, між двох озер – Ері на Півдні та Сен-Клер на Заході, за годину їзди до кордону зі Сполученими Штатами Америки. Ще у 1998 році 23 населених пункти об'єднались в одну громаду, де зараз проживає близько 105 тисяч людей. Місцева влада Чатем-Кенту активно стимулює розвиток підприємництва та туризму.

   Українські голови громад відвідали ключові інфраструктурні об'єкти, осередки локального бізнесу та місця культурної спадщини. Таке знайомство дало змогу провести паралелі з власним досвідом та залучити нові управлінські підходи для розвитку індустріального парку та розвитку Баштанки як міста спорту з метою покращення рівня життя в нашій громаді.

2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі
Combined Shape