У Новоодеському районі зафіксований випадок грипу птиці
У Новоодеському районі Миколаївської області зареєстрували спалах пташиного грипу. Інфікованих тварин виявили у селі Кандибине.
У однієї мешканки села Кандибине померли 6 птахів. 4 грудня 2020 року лабораторний аналіз виявив у них РНК вірусу грипу птиці типу А1 субтипу H5, повідомляє Держпродслужби в Миколаївській області.
Для того, аби стримати поширення інфекції, протиепізоотична комісія визначила буферну зону радіусом 3 кілометри від осередку спалаху. До неї увійшли село Новоматвіївське, село Сільвестрівське та туристичний двір «Золота підкова», що у Новоодеському районі.
Натомість у межах 10 кілометрів від джерела інфекції діятиме зона нагляду. До неї увійшли села Новоінгулка і Степанівка Новоодеського та Баштанського районів відповідно.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.
Довідково. Грип птиці − гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця.
Власники особистих селянських господарств, діяльність яких пов'язана з утриманням птиці, зобов'язані виконувати положення Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, зокрема:
− необхідно постійно здійснювати нагляд за клінічним станом птиці;
− здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
− на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
− виконувати вказівки спеціалістів ветеринарної медицини та проводити ветеринарно-санітарні заходи з профілактики та боротьби з грипом птиці;
− виконувати проведення заходів, направлених на попередження виникнення грипу птиці, передбачених цією Інструкцією;
− повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку (тел. 2-84-35, 2-84-34);
− до прибуття спеціалістів ветеринарної медицини ізолювати підозрілу на захворювання птицю;
− дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.
Чи передається пташиний грип людині
Вірус пташиного грипу може передатися людині, якщо вона контактувала з інфікованою птицею (живою або мертвою), поверхнею, зараженою секрецією чи виділеннями інфікованих птахів. Якщо вірус пташиного грипу потрапляє в організм людини, він інкубується в ньому до двох тижнів. Натомість середня тривалість інкубації вірусу – орієнтовно 3 дні.
Пташиний грип у людини – симптоми
- Інфекційно-токсичні: біль у м'язах, висока температура, озноб.
- Респіраторні: нежить, сухий кашель, фарингіт, кровотеча з носа чи ясен, гостра дихальна недостатність.
- Шлунково-кишкові: блювота, біль в області живота.
- У деяких випадках розвивається гостра пневмонія.
Пташиний грип у людей лікують так само як і інші види грипу. Оскільки вакцини проти цієї інфекції не існує, під час лікування використовують противірусні, протизапальні і жарознижувальні лікарські засоби. Згідно зі статистикою, від недуги помирають близько 70% інфікованих.
Заступник начальника Баштанського районного управління ГУ
Держпродспоживслужби в Миколаївській області Сергій САКАРА