Послуга термінового розміщення дітей, вилучених з сім’ї
Новини

Українська мережа за права дитини розповідає, як повинна працювати послуга термінового розміщення дітей, вилучених з сім’ї, та які є ризики у різноманітності тлумачення змісту цієї послуги.
Надія Татарчук, виконавчий директор БО “Надія і житло для дітей”, детально пояснює позицію Мережі:
“У кожній громаді та кожному місті є діти, які з тієї чи іншої причини не можуть перебувати під опікою своїх батьків. Це може відбутися через хворобу батьків, насильство в сім’ї, недогляд або алкозалежність батьків. Вкрай важливо, щоб місцева влада як орган опіки і піклування, була спроможна реагувати на такі випадки. Ідеальний варіант, щоб громади мали вибір чи набір послуг для реагування. Послуга термінового влаштування дітей вже за назвою передбачає, що має бути місце, де дитина може бути якийсь час і де їй буде надано кваліфіковану допомогу. Українська мережа за права дитини підтримує підхід, закладений в Керівних принципах ООН щодо альтернативного догляду дітей, що говорить про пріоритет розвитку таких послуг на базі сім'ї або в сімейному середовищі.”
Патронат над дитиною - одна з важливих та необхідних послуг термінового і тимчасового влаштування у кожній громаді.
Лариса Стрига, Менеджер проектів МБО “Партнерство “Кожній дитині” пояснила:
“Що очікує дітей, які за якихось обставин не можуть бути зі своєю сім’єю? Що це за обставини? Звичайно, це - загроза життю і здоров'ю дитини, і тоді така дитина не може залишитись у своїй сім’ї, а має бути переміщена, а у спеціаліста повинні бути відповідні місця безпеки. У звичайному житті - це, насамперед, родичі дитини, які можуть терміново забрати дитину. Якщо говорити про сім’ї у складних життєвих обставинах, то в цьому випадку необхідно звертатись до патронату - екстреної соціальної швидкої допомоги, у випадку, коли є ризик розміщення дітей в інституцію.
Патронатна сім'я - професійно навчена сім’я, яка готова терміново прийняти дітей (терміном до 3 місяців і максимум 6 місяців) і створити для них умови, щоб вони були в безпеці, мали простір для забезпечення потреб дитини, і при цьому не займати місце біологічних батьків. Патронатна сім’я завжди зберігає цінність сім’ї та важливість рідних батьків. У період, коли патронат повністю забезпечує потреби дитини, спеціалісти Служби у справах дітей і фахівці з соціальної роботи мають час, щоб знайти правильні рішення для дитини та сім’ї. Варіанти включають подолання сім’єю складних обставин і повернення дитини в біологічну родину, пошук прийомних батьків та усиновлення.
Інше питання, а що у нас в громаді пропонується для сім’ї, яка опинилась в кризі? Чи є у нас фахівці з соціальної роботи, які надають послуги соціального супроводу сімей? Чи ми підтримуємо створення ПС і ДБСТ? І тут може з’явитись спокуса замінити сімейні форми виховання та соціальні послуги інституційним доглядом. Водночас розміщення дитини в інтернат - це пряме порушення права дитини на сім’ю. Маючи патронатних вихователів, ми можемо забезпечити це право та допомогти дитині повернутися до біологічних батьків, або влаштувати її в прийомну сім'ю чи дитячий будинок сімейного типу. Бажаючих стати патронатними сім’ями шукаюсь у всіх куточках України, а наразі вже діє 150 таких сімей, які допомогли понад 800 дітей уникнути інтернатного виховання.”
Більше про патронат дізнавайтесь у посібнику МБО “Партнерство “Кожній дитині” - “Соціальна робота з вразливими сім’ями та дітьми” за посиланням:
Частина 1 https://bit.ly/2TdKjY7, Частина 2 https://bit.ly/34jXIV0.

Надія Татарчук, з досвіду роботи організації:
“У роботі нашої організації є досвід створення комплексного центру соціальної підтримки дітей і сімей. Одна із послуг у такому центрі - це відділення термінового влаштування дітей. Робота фахівців такого відділення, насамперед, орієнтована на повернення дитини у рідну сім'ю. При влаштуванні дитини за нею закріплюється ключовий вихователь, який працює як з дитиною, так і з її сім'єю. Робота буде більш ефективною, якщо в рамках одного випадку спільно працюють ключовий вихователь дитини і соціальний фахівець, якій процює з сім'єю за місцем її проживання. Особливо, якщо сім'я проживає в іншому населеному пункті в межах однієї адміністративної одиниці (районі, ОТГ).
Якщо говорити про ризики, важливо, щоб персонал мав відповідну кваліфікацію і обов'язково пройшов відповідне навчання. Так само, важливо, щоб при створені послуги були затверджені чітки алгоритми роботи фахівців (порядок ведення випадку, порядок влаштування і підтримки після вибуття дитини тощо). Без підготовки персоналу, впровадження дитиноцентричних технологій роботи, моніторингу і оцінки - завжди буде ризик перетворення в інтернат.”
Новини на цю ж тему
Хочеш мати друга? Будь другом!
Правила догляду за домашніми тваринами та безпечного поводження з ними.
Актуально
23.11.2023
Баштанська районна військова адміністрація повторно інформує
Розпорядженням начальника районної військової адміністрації від 04.09.2023 № 128-р на території Баштанського району встановлено комендантську годину та спеціальний режим світломаскування в режимі повного затемнення з 00.00 до 05.00.
Повідомлення
09.11.2023
Земельні питання: як і де можна отримати консультацію юриста безоплатно
Українці, які потребують розв’язання питань щодо володіння чи користування землею, можуть безоплатно отримати консультацію юриста від системи безоплатної правничої допомоги. З початку року такою можливістю скористались понад 17 тисяч українців.
Безоплатна правова допомога
03.11.2023
Вакцинація населення України − це питання національної безпеки
У квітні 2023 року розпочав роботу Національний портал з імунізації vaccine.org.ua , створений ГС «Коаліція за вакцинацію» в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я.
Заходи
03.11.2023
Соціальні послуги - кожному
26 жовтня відбулась зустріч фахівців соціальних служб зі старостами громади. У ході зустрічі було обговорено діяльність мобільної соціальної служби догляду вдома, паліативної допомоги й натуральної допомоги, яка буде здійснювати виїзди у старостинські округи.
Заходи
26.10.2023
Профілактика гострих кишкових інфекцій у дитячих колективах
Гострі кишкові інфекції – це захворювання, які можуть бути викликані продуктами, зараженими хвороботворними мікробами або мікробами, що виділяють дуже сильні токсини.
Заходи
25.10.2023
Підвищення потенціалу Баштанської громади щодо удосконалення соціальних послуг
24 жовтня відбулось засідання робочої групи з визначення потреб населення Баштанської громади у соціальних послугах за участі експертки ГО" Ліга соціальних працівників України" Ірини Сергієнко.
Заходи
25.10.2023
У Баштанці відбувся виїзний прийом громадян, з метою наближення послуг служби зайнятості
Сьогодні, 24 жовтня, відбувся виїзний прийом громадян з питань зайнятості. Керівництвом Миколаївського обласного центру зайнятості було передано обладнання для мобільного хабу у Баштанську філію обласного центру зайнятості.
Новини
24.10.2023
Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС
23 жовтня під головуванням заступника міського голови Олександра Васильєва відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Заходи
23.10.2023
У Центрі соціально-психологічного розвантаження прходять майстер-класи
Днями у Центрі соціально-психологічного розвантаження відбулася серія майстер-класів з кінотерапії та ароматерапії. Майстер-класи були організовані для жителів громади, які записалися за допомогою гугл форми.
Заходи
21.10.2023
Профілактика грипу та ГРВІ
З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце.
Заходи
18.10.2023
Університет третього віку у Баштанській громаді офіційно розпочав свою діяльність
Сьогодні, 3 жовтня, відбулося відкриття Університету третього віку для студентів віком 60+, який буде функціонувати на базі КУ "Центр надання соціальних послуг"
Заходи
03.10.2023
Планується проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних проти сказу
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє.
Важливо
03.10.2023
Обережно – отруєння сурогатним алкоголем
Окрема категорія алкогольних сурогатів – це підроблені алкогольні напої. Горілка, коньяк, вино, настоянка, приготована з порушенням технології, можуть бути небезпечними для здоров’я людини. Такий напій не тільки не принесе задоволення від вживання, але може викликати сильне отруєння.
Заходи
29.09.2023
Пам'ятайте і додержуйтеся правил пожежної безпеки
Щороку з настанням осінньо-зимового періоду внаслідок несприятливих погодних умов збільшується кількість пожеж, травмувань та загиблих людей на них, через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки, правилами безпечної експлуатації електроустановок.
Звернення
28.09.2023
Харчування в закладах освіти – права батьків
Часто у батьків виникає питання, а чи мають вони право зайти на харчоблок закладу освіти та перевірити якість надання послуг їх дітям?!
Актуально
27.09.2023
Відбулося засідання комісії щодо розгляду заяв громадян про надання допомоги
Сьогодні, 27 вересня, відбулося засідання комісії щодо розгляду заяв громадян про надання допомоги на поховання та заяв про надання одноразової адресної допомоги при Баштанській міській раді
Новини
27.09.2023
Отруєння грибами: профілактика та перша допомога
З давнини гриби вважалися улюбленою їжею людини. У будь-якому вигляді вони збагачують та урізноманітнюють меню здорової людини. В той же час треба враховувати й той факт, що вони погано перетравлюються, тому вживати їх рекомендується лише людям із здоровою травною системою.
Заходи
20.09.2023
Обережно сказ!
Сказ − це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом.
Актуально
13.09.2023
Обережно ботулізм!
Головне Управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про випадок ботулізму, пов’язаний із споживанням в’яленої риби домашнього приготування.
Важливо
08.09.2023
Взаємодія та співпраця: ще чотири громади Миколаївщини підписали меморандуми про співпрацю та партнерство з поліцією
Сьогодні, 7 вересня, в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади», представники Баштанської, Веснянської, Новобузької та Софіївської територіальних громад підписали меморандуми про співпрацю та партнерство із Головним управлінням Національної поліції в Миколаївській області.
Новини
08.09.2023
Реалізація Програми «ПОВЕРНИСЬ НА 100%»
Громадяни України, яких примусово мобілізували на службу до збройних сил ворога мають можливість залишити таку службу, здатись в полон Збройним силам України та отримати статус потерпілого від примусової мобілізації, доказавши обставини примусовості мобілізації.
Новини
05.09.2023
Сказ та його профілактика.
Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні залишається неблагополучною. Природні вогнища сказу існують практично на всій її території. Щорічно реєструється значна кількість захворювань на сказ серед тварин та випадки загибелі людей внаслідок захворювання на сказ.
Важливо
31.08.2023
Зверніть увагу!
Просимо відповідально віднестися при виявленні залишків вибухонебезпечних предметів та повідомляти правоохоронні органи про знахідки
Важливо
30.08.2023
Продовжуємо співпрацю з міжнародними партнерами задля розвитку громади
Сьогодні, у рамках проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб», відділ соціального захисту Баштанської міської ради отримав техніку для облаштування трьох робочих місць
Новини
30.08.2023
Заходи боротьби та особливості розвитку карантинного шкідника – американського білого метелика
В поточному році на території Миколаївської області прогнозується зростання шкідливості карантинного шкідника - американського білого метелика (Hyphantria cunea) – далі АБМ.
Актуально
30.08.2023
30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Рівно десять років тому Генеральною Асамблеєю ООН обрано 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Відтоді державні інституції, міжнародні та неурядові організації, активісти та активістки привертають увагу людей до небезпеки торгівлі людьми у кожній країні світу.
Заходи
30.07.2023
Пам'ятка для осіб, постраждалих від торгівлі людьми
Національна соціальна сервісна служба України розробила пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи.
Заходи
28.07.2023
Інформаційна кампанія «Щорічне щеплення домашніх тварин − дієвий засіб профілактики сказу»
Сказ – це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом.
Заходи
26.07.2023
Укриття для перебування дітей. Що потрібно знати?
До Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надходить багато звернень від керівників ОМС щодо залучення фахівців до участі в роботі комісій з огляду будівель(споруд, приміщень) щодо можливості їх використання як укриття відповідно до вимог закон
Заходи
25.07.2023
Зміни у порядку призначення виплат для внутрішньо переміщених осіб
З метою осучаснення умов надання допомоги для внутрішньо переміщених осіб Уряд 11.07.2023 ухвалив Постанову, якою уточнено параметри надання цієї підтримки.
Новини
25.07.2023
НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!
На території Баштанського району розпочинається місячник боротьби з амброзією полинолистою – в рамках зазначеного заходу з 1 по 31 серпня 2023 року
Важливо
25.07.2023
Оголошення про проходження магістрального аміакопроводу територією земельних ділянок Баштанської та Інгульської територіальних громад Баштанського району Миколаївської області
Земельні ділянки, розташовані в охоронній зоні об'єктів аміакопроводу, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями відповідно до Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів».
Повідомлення
24.07.2023
Як відрізнити справжній онлайн-ресурс від шахрайского?
86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет. Шахраї виманюють дані банківський карток, коди, логіни та паролі через фішингові посилання, які ведуть на шахрайські сайти.
Актуально
24.07.2023
Про навчання на спецкурсі із розслідування нещасних випадків
28 квітня проект «Охорона праці і пожежна безпека» проводить навчання на спецкурсі з із розслідування нещасних випадків за темою «Новий порядок розслідування нещасних випадків: що змінилося для роботодавця та чим має керуватися спеціаліст з ОП».
Анонс подій
24.07.2023
Будьте уважні!
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує.
Повідомлення
21.07.2023
До уваги жителів с. Христофорівка!
АТ «Миколаївгаз» повідомляє, що з 24 по 27 липня 2023 року буде припинено газопостачання в селі Христофорівка по вулицях Механізаторів та Приінгульська (від № 219 по № 315) у зв’язку з проведенням ремонтних робіт.
Повідомлення
19.07.2023
ОБЕРЕЖНО СКАЗ!
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує, що станом на 18.07.2023 року на території району зареєстровано новий випадок сказу тварин.
Важливо
19.07.2023
Чи небезпечний хлор у воді?
Вся водопровідна вода піддається процедурі знезараження. У багатьох країнах застосовуються такі сучасні та складніші методи як озонування чи ультрафіолет. Але найпоширенішим способом дезінфекції води залишається хлорування.
Заходи
13.07.2023
Правила поведінки на воді
Подбайте про безпеку дітей під час літніх канікул
Актуально
13.07.2023
Відпочинок та оздоровлення дітей повинні бути безпечними!
У 2023 році організація дитячого оздоровлення в повному обсязі не була запланована, в зв’язку з тим, що на території області ситуація залишається напруженою.
Заходи
11.07.2023
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СКАЗ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ
Сказ – це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи
Важливо
<