Попереджений − отже захищений
На позачерговому засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді було розглянуто питання про попередження захворювання населення на холеру.
За інформацією в. о. завідувача Баштанського міжрайонного відділу лабораторних досліджень Олександра Бондаря, за результатами заключної ідентифікації, проведеної референс-лабораторією діагностики туберкульозу, бактеріологічних, паразитологічних та особливо небезпечних патогенів, надісланий ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» штам № 17/9 (ізольований із річкової води), підтверджений як Vibrio cholerae О1 біовар Ельтор серовар Інаба, нетоксигенний штам.
З метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, профілактики виникнення захворювання на холеру комісія доручила:
- Головному управлінню Баштанського району Держпродспоживслужби в Миколаївській області забезпечити організацію та координацію проведення заходів щодо попередження виникнення захворювання населення на холеру, узагальнення, аналіз отримуваної інформації та надання рекомендацій. Провести роз’яснювальну роботу з операторами ринку харчових продуктів щодо можливих причин виникнення та розповсюдження захворювання на холеру.
- КП «Баштанська багатопрофільна лікарня» забезпечити готовність закладу до розгортання шпитальної бази на випадок виникнення захворювання людей на холеру. Передбачити незнижувальний запас медичних препаратів для лікування хворих на холеру та необхідних дезінфекційних засобів. Провести позачергове навчання кадрового складу на діагностування, в тому числі лабораторними методами, лікування випадків холери. Вжити заходів з недопущення надходження в мережу водовідведення стоків без знезараження із закладів охорони здоров’я, передбачених для розміщення пацієнтів на випадок виникнення вогнища холери.
- Виконавчому комітету Баштанської міської ради ухвалити рішення про заборону купання та рибної ловлі в акваторії річки Інгул, заборонити проведення культурно-масових заходів на водних об’єктах.
- Зобов’язати керівників закладів масового перебування людей (закладів культури, вокзалів, громадських туалетів) посилити санітарно-епідеміологічний режим шляхом створення достатнього запасу дезінфекційних засобів на основі хлору, проведення щоденного прибирання з їх застосуванням, не допускати стихійної торгівлі на підпорядкованій території.
- КП «Добробут» забезпечити своєчасне та належне видалення твердих побутових відходів з контейнерних майданчиків на прибудинкових територіях, закладів підвищеного епідемічного ризику, закладів громадського харчування, продовольчих ринків тощо.
- Комунальним підприємствам «Правопорядок» та «Добробут» посилити роботу щодо виявлення та негайної ліквідації несанкціонованих звалищ у межах населених пунктів, особливо в межах водоохоронних зон річки Інгул. КП «Правопорядок» спільно з представниками ГУ НП у Миколаївській області організувати рейдові перевірки місць реалізації риби.
- КП «Міськводоканал» провести промивку резервуарів хлорним вапном. Дотримуватись регламенту усунення закупорок каналізаційних мереж м. Баштанка, у разі витоку стічних вод на поверхню ґрунту проводити дезінфекційні роботи. Забезпечити наявність опломбування аварійних випусків на насосних станціях господарсько-побутової каналізації м. Баштанка.
- Фінансовому відділу Баштанської міської рад винайти можливість виділення коштів на закупівлю хлорного вапна для КП «Міськводоканал».
- Баштанському районному відділу ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» збільшити кратність запланованого соціально-гігієнічного моніторингу відбору проб води з річки Інгул.