Як зменшити забруднення водойм?
Враховуючи, що вода є ресурсом, від якого залежить все життя на Землі, запобігання її забрудненню має бути першочерговим завданням. Тим не менш, зростаючий попит на воду, створив велике навантаження на наші запаси, тоді як поширення антропогенної діяльності за останні 200 років призвело до збільшення забруднення дорогоцінних запасів, які ми маємо.
Серед найбільш поширених видів забруднення водойм, зокрема і річок, можна виділити такі:
Сільськогосподарське забруднення. Аграрний сектор використовує близько 70% поверхневих водних запасів Землі та є серйозним забруднювачем води. Щоразу, коли йде дощ, добрива, пестициди й тваринні відходи з ферм вимивають поживні речовини та патогени, бактерії й віруси у водойми. Саме таке забруднення, викликане надлишком азоту й фосфору у воді або повітрі, викликає токсичне цвітіння водоростей, що є розповсюдженою проблемою у всьому світі.
Забруднення від каналізації та стічних вод. Цей вид забруднення включає будь-яку воду, яка попередньо була використана домогосподарствами (наприклад, після користування душем) та від комерційної, промислової та сільськогосподарської діяльності. Також сюди відносять стічні води після дощу, оскільки потоки води після злив переносять дорожні солі, нафту, жир, хімічні речовини й сміття з непроникних поверхонь у водні шляхи.
Забруднення нафтою. Цей вид забруднення стосується не лише великих розливів нафти в річках, морях та океанах. Сюди також відносять забруднення «від споживачів», які щодня використовують бензинові та дизельні авто. Уже доведено, що майже половина з близько 1 млн тонн нафти, яка щорічно потрапляє в морське середовище, надходить не з танкерних розливів, а з наземних джерел, як-от фабрики, ферми й міста.
Забруднення радіоактивними речовинами. Радіоактивні відходи можуть зберігатися в навколишньому середовищі тисячі років, що робить їх захоронення серйозною проблемою. Вони утворюються не лише від роботи атомних електростанцій, а й від видобутку урану, виробництва та випробування військової зброї, а також університетами та лікарнями, що використовують радіоактивні матеріали для досліджень і медичних цілей.
Вода є одним з найважливіших природних ресурсів, і в наших силах запобігти її забруднення. Незначні зміни в звичках, наприклад, застосування натуральних чистячих засобів замість токсичних хімікатів будинку, вирощування дерев і квітів в саду, можуть зіграти величезне значення. Для більш масштабних змін намагайтеся не замовчувати факти скидів брудних стоків підприємств у місцеві водойми. Будь-яка дія може призвести до позитивного результату.
Зміна звичок по веденню домашнього господарства
1. Використовуйте якомога менше хімічних засобів при прибиранні будинку. Цей простий крок може значно вплинути на ситуацію. Використання таких токсичних хімікатів, як відбілювач або аміак, не тільки шкідливо для водних ресурсів, але у них просто немає необхідності. Натуральні чистячі засоби також ефективні для догляду за домашнім господарством, але вони не шкодять навколишньому середовищу і водних ресурсів планети.
Такі розповсюджені речовини, як оцет і питна сода, можна використовувати для прибирання будинку, починаючи від миття вікон, закінчуючи чищенням кахельної плитки в ванній кімнаті, вони абсолютно не токсичні.
2. Утилізуйте відходи правильно. Ніколи не зливайте в каналізацію відходи, які не розкладаються. Коли ви користуєтеся токсичними речовинами, такими як фарбами або аміаком, прийміть заходи щодо їх правильної утилізації. Якщо ви не знаєте, як їх правильно утилізувати, проконсультуйтеся у пункті збору небезпечних відходів або пошукайте інформацію в інтернеті. Ось список деяких речовин, які ніколи не можна зливати в каналізацію:
- Фарби
- Моторне масло
- Розчинники та очищувачі
- Аміак
- Хімікати для басейну
3. Не змивайте ліки в каналізацію. Ліки зроблені з речовин, які можуть виявитися шкідливими для навколишнього середовища. Якщо у вас є прострочені ліки, здайте їх в пункт прийому небезпечних відходів, наприклад мобільні пункти прийому – «Екомобілі». Так ліки не потраплять у водойму, не заподіють шкоди людям і тваринам.
4. Не змивайте сміття в каналізацію. Змиваючи в унітаз такі предмети, як підгузки, вологі серветки, пластикові аплікатори від тампонів, ви можете створити проблеми з каналізацією. До того ж ці предмети будуть засмічувати річки і озера, а це може погубити риб та інших річкових і морських мешканців. Замість змивання таких предметів в унітаз, просто викиньте їх у смітник.
Ви можете використовувати тканинні підгузки, туалетний папір із вторинної сировини, біорозкладані тампони, щоб максимально скоротити предмети, які в кінцевому підсумку опиняються на звалищі.
5. Економте якомога більше води. Економія води дуже важлива для збереження водних ресурсів планети. Очищення питної води і води для ведення домашнього господарства вимагає багато зусиль та енергоресурсів, тому економте якомога більше води, особливо під час посухи. Ось деякі корисні звички, які допоможуть вам економити воду:
- Приймайте душ замість ванни, так як ванна вимагає більше води.
- Вимикайте крани, коли ви не користуєтеся водою, наприклад, коли чистите зуби.
- Не заливайте галявину. Вимикайте автополив у дощові дні.
- Поливайте город до сходу сонця або після його заходу, щоб уникнути випаровування, що призводить до нераціонального використання води.
6. Намагайтеся не використовувати пластик. Так як пластик не біорозкладаний, він накопичується в річках, озерах, морях, тому що йому більше нікуди подітися. Наприклад, Велика тихоокеанська сміттєва пляма, або Східний сміттєвий континент, або Тихоокеанський «мусороворот» – сміття, що накопичився в Тихому океані. Сміття, що забруднює річки, моря й озера, завдає шкоди морським мешканцям і людям. По можливості, використовуйте скляні контейнери або тканинні пакети замість пластику.
Підтримка садової ділянки екологічно чистим
1. Не використовуйте пестициди і гербіциди. Ті хімікати, які ви розпорошуєте в городі, потрапляють у ґрунт і просочується у воду. Забруднена вода чинить негативний вплив на навколишнє середовище і на людей, які від неї залежать. Використовуйте натуральні засоби для боротьби з шкідниками і бур’янами.
Застосовуйте органічні методи рослинництва і знаходьте безпечні способи боротьби з шкідниками. Наприклад, багато шкідників бояться звичайного розчину мила і води.
Вирощуйте місцеві види рослин, вони виведені з посиленою здатністю чинити опір саме місцевим шкідників. Рослини, виведені в інших регіонах, більш схильні до хвороб.
2. Міняйте бетонні покриття на газони.Коли будинок оточений бетонною плиткою і іншими подібними покриттями, стоки відпрацьованої води просочуються в ґрунт замість того, щоб рівномірно розподілятися по великій поверхні. Звичайно, двір викладений плиткою красиво виглядає, скорочує зусилля на регулярний догляд за газоном, але пам’ятайте, що галявина навколо будинку набагато корисніше для навколишнього середовища.
3. Запобігайте ерозії ґрунту. Коли ґрунт піддається ерозії і руйнується, потрапляючи у річки і озера, хімічні речовини розчиняються у воді, створюючи проблеми рослинам і тваринам. Наприклад, коли рівень фосфору у воді різко підвищується, це приводить до бурхливого цвітіння водоростей, а це в свою чергу, може знищити популяцію риб. Щоб запобігти ерозії ґрунту, висаджуйте більше дерев, кущів і трави. Коріння рослин утримують ґрунт від руйнації і потрапляння у воду.
4. Збирайте і компостуйте садові відходи. Якщо відходи зберігати як попало, вони можуть потрапити в каналізацію, канави, потічки. Навіть якщо ваші відходи не містять гербіцидів і пестицидів, велика кількість гілок, листя, скошеної трави можуть перенаситити воду поживними елементами.
Зберігайте компост в ящику чи бочці, щоб компост не розмивався по ділянці.
Використовуйте газонокосарку з мульчуванням замість газонокосарки з мішком для збору трави. Газонокосарку з мульчуванням додає натуральний шар компосту на вашій галявині, до того ж вам не треба мати справу з утилізацією скошеної трави.
Правильно утилізуйте садові відходи та скошену траву.
5. Слідкуйте за станом вашої машини. Якщо в машині підтікає бензин або інші рідини, пам’ятайте, що вони потрапляють в ґрунт. Регулярно проводьте техогляд машини, своєчасно ліквідуйте всі несправності.
На додаток до вищесказаного, не забувайте правильно утилізувати моторне масло замість того, щоб просто виливати його в каналізацію.
Якщо ви живете недалеко від місцевого водного джерела, ви багато чого можете зробити для того, щоб захистити його від забруднення. Дізнайтеся, чи організовуються суботники по прибиранню прилеглих до водойми територій, обов’язково беріть участь у такій прибираннях в якості волонтера, щоб очистити береги водойм, зокрема і річок.
Джерело інформації: https://ecoaction.org.ua
https://buvrtysa.gov.ua
Баштанське районне управління
ГУ Держпродспоживслужби
в Миколаївській області
Новини на цю ж тему
Баштанська громада обговорила співпрацю з Данською радою у справах біженців щодо мінної безпеки
До уваги жителів громади!
Засідання комісії ТЕБ та НС при Баштанській міській раді: розгляд питань безпеки та підготовки до зими
В Україні стартувала інформаційна кампанія з мінної безпеки «Помічай зміни»
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
УВАГА ! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ !
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Зустріч з домедичної допомоги у Баштанці: тепла атмосфера та активне навчання
Тиждень безпеки дорожнього руху 13-19 травня 2024
Звернення до вірян з нагоди святкування Великодня
У Баштанській громаді відбувся інформаційно-роз’яснювальний рейд
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ІНФОРМУЄ НАСЕЛЕННЯ!
Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади
Пам`ятка щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Увага! На території Баштанського району продовжує діяти комендантська година
Заходи профілактики отруєння бджіл
Відкриття "Класу безпеки" у Баштанському ліцеї № 2
Увага! RASFF повідомляє: у шоколадному печиві, що експортувалось з Нідерландів, виявлено металеві фрагменти
Санітарні вимоги до організації харчування
Як організувати раціональне харчування в закладах освіти
Раціональне харчування – запорука здоров’я
Обережно!!! Пташиний грип!
Аналітична довідка щодо епідемічної ситуації зі сказу на території Миколаївської області за 2019-2023 роки та прогноз на 2024 рік
Як запобігти виникненню кишкових захворювань внаслідок вживання питної води
Обов’язки суб’єктів господарювання в сфері централізованого питного водопостачання населення
Рекомендації до складання технологічного регламенту для підприємства питного водопостачання
Проведено навчання з надання першої домедичної допомоги
Вплив тютюнопаління на здоров'я та життя людини
Відбулися навчання з протипожежної безпеки та правил поведінки з вибухонебезпечними предметами
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Увага! Пункти обігріву!
Трагедія в Баштанці
Як допомогти лебедям узимку?
Напередодні Водохреща ще раз нагадуємо правила безпечного занурення
Торгівля людьми — це сучасне рабство!
Правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят
Хочеш мати друга? Будь другом!
Баштанська районна військова адміністрація повторно інформує
Вакцинація населення України − це питання національної безпеки
Профілактика гострих кишкових інфекцій у дитячих колективах
Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС
Профілактика грипу та ГРВІ
Планується проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних проти сказу
Обережно – отруєння сурогатним алкоголем
Пам'ятайте і додержуйтеся правил пожежної безпеки
Харчування в закладах освіти – права батьків
Отруєння грибами: профілактика та перша допомога
Обережно сказ!
Обережно ботулізм!
Взаємодія та співпраця: ще чотири громади Миколаївщини підписали меморандуми про співпрацю та партнерство з поліцією
Реалізація Програми «ПОВЕРНИСЬ НА 100%»
Сказ та його профілактика.
Зверніть увагу!
Заходи боротьби та особливості розвитку карантинного шкідника – американського білого метелика
30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Пам'ятка для осіб, постраждалих від торгівлі людьми
Інформаційна кампанія «Щорічне щеплення домашніх тварин − дієвий засіб профілактики сказу»
Укриття для перебування дітей. Що потрібно знати?
НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!
Оголошення про проходження магістрального аміакопроводу територією земельних ділянок Баштанської та Інгульської територіальних громад Баштанського району Миколаївської області
Як відрізнити справжній онлайн-ресурс від шахрайского?
Про навчання на спецкурсі із розслідування нещасних випадків
Будьте уважні!
До уваги жителів с. Христофорівка!
ОБЕРЕЖНО СКАЗ!
Чи небезпечний хлор у воді?
Правила поведінки на воді
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СКАЗ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ
Бережіть хліб від вогню!
Як зафіксувати та відшкодувати втрати майна під час війни?
Підготовлений – значить захищений
Що робити при радіаційній аварії
Що робити у разі виникнення радіаційної аварії?
‼️ Міністерство охорони здоров'я України застерігає: Безконтрольне вживання йодиду калію – небезпечне
Що робити у разі виникнення радіаційної аварії
Пам'ятка про заходи пожежної безпеки у весняно-літній період
Як провести очистку та дезінфекцію колодязів
Стартувала кампанія надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства
12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею
На Баштанщині заборонили ловити й продавати рибу: для чого це рішення
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Перелік найпростіших укриттів (підвальних приміщень) на території Баштанської територіальної громади
Яким має бути харчування дошкільнят
Звернення до балансоутримувачів найпростіших укриттів у житлових будинках та захисних споруд цивільного захисту
Щодо обізнаності та популяризації державного ринкового нагляду
Філія АТ «Миколаївобленерго» Баштанського району інформує населення!
Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога
Відбувся семінар щодо правил поведінки на деокупованих територіях та територіях, де велися бойові дії
Обережно! Нітрати в овочах і фруктах!
Заборона відвідування кладовищ у поминальні дні
Обережно кліщі!
ОБЕРЕЖНО СКАЗ!
Звернення до вірян з нагоди святкування Великодня
Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади
Як уникнути харчових отруєнь під час Великодніх свят
На Миколаївщині змінено тривалість комендантської години
Міфи та поради щодо туберкульозу
Пункти незламності працюватимуть у новому форматі
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Гігієнічні вимоги до облаштування та утримання громадських колодязів
Будьте відповідальними: дотримуйтесь правил пожежної безпеки
Попередження виникнення випадків водно-нітратної метгемоглобінемії
Коронавірус: шляхи передачі та способи захисту
Як правильно зробити запас води на випадок відключення водопостачання?
Як запобігти харчових отруєнь під час воєнного стану
Ботулізм. Як вберегтись від ботулізму під час війни?
На території Баштанської територіальної громади працюють Пункти Незламності
Основні санітарні норми для закладів торгівлі та громадського харчування під час карантину
Обираємо дітям безпечні іграшки
Захист Вітчизни – обов’язок, а не право
Пам’ятка щодо дотримання працівниками рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі
Пам’ятка щодо дотримання основних вимог правил пожежної безпеки при користуванні газовими пальниками, свічками, пічним опаленням та генераторами
Як підготувати себе та оселю до холодів?
Як розпізнати обмороження
Захистіть свою птицю від грипу
Як правильно зробити запас води на випадок відключення водопостачання?
На території Баштанської територіальної громади працюють Пункти Незламності
Заходи щодо тимчасових обмежень із споживання електричної енергії
Як захиститись від інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом?
У Всесвітній день боротьби проти СНІДу
Як зберігати харчові продукти у разі відключення електроенергії
Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки
Бути в безпеці від торгівлі людьми
«Діти війни»: Державний портал розшуку дітей
До уваги споживачів харчових продуктів!
До уваги власників індивідуального житла, керівників ОСББ!
Звернення до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо економії електроенергії
Як заощадити електроенергію? Способи економії
Як зберегти продукти, коли немає електроенергії
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СКАЗ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ
Коронавірус: шляхи передачі та способи захисту
Мінна безпека: що варто знати мешканцям ДОТ
Профілактика сальмонельозу
Способи знезараження води
Не допустіть пожежі в оселі!
Про поширення інформації та коментування військових дій
Як підготувати квартиру до опалювального сезону?
Як підготуватися до опалювального сезону в будинку?
Пам’ятайте і додержуйтеся правил пожежної безпеки
З якою метою роздаватиметься населенню медичний препарат йодид калію і як його використовувати?
Йодна профілактика у разі виникнення радіаційної аварії
Підготуйте свої будинки до зими
Графік тимчасових відключень електропостачання у вересні 2022 року
Поради щодо профілактики поширення кишкових інфекцій
Щодо збереження психічного здоров’я українців під час війни
Поради населенню щодо перебування у найпростіших захисних спорудах
Попередження виникнення випадків водно-нітратної метгемоглобінемії
Увага! Уточнення Порядку бронювання військовозобов’язаних
Підготовлений – значить захищений: без паніки
Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога
"Повітряна тривога": ваші дії
Допоможи зберегти Миколаївщину від обстрілів
Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру
Як запобігти харчових отруєнь під час воєнного стану
Увага! Важлива інформація!
Харчові продукти повинні бути безпечними
Графік тимчасових відключень електропостачання у серпні 2022 року
Продовжуються рейди «Діти вулиці»
Нагадуємо про дотримання норм щодо продажу алкогольних напоїв
ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА
Профілактичний рейд «Діти вулиці»
Увага! Тимчасовово заборонено використання сирої питної води
Графік тимчасових відключень електропостачання у липні 2022 року
Попереджений − отже захищений
До уваги керівників підприємств та суб’єктів господарювання!
Відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ і НС
Надзвичайна пожежна небезпека!
Африканська чума свиней
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги!
Не допустіть пожежі!
Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру
Як уберегтися від холери: практичні поради
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади
Звернення начальника районної військової адміністрації
Запишись в добровольці з цивільного захисту − допоможи громаді!
Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Обережно, ботулізм!
УВАГА! Важлива інформація щодо недопущення виникнення пожеж
Увага: гострі кишкові інфекції, харчові отруєння
Що робити під час ядерної атаки?
Ворог може прослуховувати мобільні телефони
Важлива інформація під час хімічної загрози
Колаборант
Не нехтуйте правилами мінної безпеки!
Інфотероризм, інфотерор та інфотерористи
У разі примусової депортації слід подбати про інформаційну безпеку!
Дезінформація
Звернення до вірян
Що таке пропаганда та роспропаганда
Українські розробники створили онлайн-карти для відстеження повітряних тривог одночасно в усіх областях
Як в Україні можна відшукати зниклих безвісти
У Баштанському районі змінено тривалість комендантської години
Як поводитися у мережі, щоб протидіяти дезінформації та фейкам під час війни
Обережно! Вибухонебезпечні предмети!
Спалювання сухостою тепер карається як диверсія
Важливо!
До уваги жителів територіальної громади
Чому під час війни не можна публічно говорити про все — Ганна Маляр
Як долати емоційне виснаження під час війни
Будьте уважні! Бережіть своє життя!
Увага важлива інформація!
Застосунок «Повітряна тривога» можна встановити на телефон
Заборона на продаж алкогольних напоїв
Правила проходження блокпостів на авто
Оголошено комендантську годину
Довіряйте лише офіційним сторінкам!
Подяка підприємцям та сільгоспвиробникам
Звернення міського голови до жителів громади
Національний банк України відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії
Офіційні державні канали для отримання інформації у мережах
Повідомлення про розміщення пунктів укриття
Виїзд в неблагополучні сім'ї
А ви знаєте: Як діяти у надзвичайній ситуації?
Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Скажемо насиллю ні!
Безпека містян — пріоритетне завдання влади
У Баштанці встановлюють дорожні знаки
Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Тиждень безпеки дорожнього руху
Твій гід з безбар’єрного спілкування: Як користуватися «Довідником безбар’єрності»
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО» філія Баштанського району Східного округу І Н Ф О Р М У Є
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!
ЯК БОРОТИСЯ ІЗ ПАЛІЯМИ ЛИСТЯ: ТРИМАЙТЕ ЛАЙФХ
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги триває процес вакцинування
Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Iнформацiя щодо епiдемiчної ситyацiї
БОРОТЬБА З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ
Дотримання габаритно-вагового контролю на дорогах
Як захистиТИсь від домашнього насильства
Як запобігти виникненню надзвичайних ситуацій: у Баштанці провели навчання з фахівцями з питань цивільного захисту
Місячник «Увага! Діти на дорозі!»
Боротьба з карантинними бур'янами − необхідність, а недбальство – злочин
Рекомендації щодо систем обробок і методів боротьби з амброзією полинолистою
Баштанська територіальна громада серед претендентів на участь у проєкті «Вогнеборці Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні»!
До уваги керівників сільськогосподарських підприємств
Енергетики попереджають про дотримання правил електробезпеки під час негоди

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину.
Тиждень безпеки дорожнього руху в Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

До уваги жителів сіл Новоіванівка, Новопавлівка, Старосолдатське, Зелений Клин, Київське, Явкине!

УВАГА! РЕМОНТНІ РОБОТИ

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 1 травня у Баштанській ТГ скасовується червоний рівень епідемічної небезпеки

Рекомендації під час святкування Великодня

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину

Епідемічна ситуація щодо COVID-19 у Баштанській ТГ

"Правопорядок" інформує

10 інтернет-заповідей, яким варто навчити своїх дітей

КО «Правопорядок» інформує

Епідемічна ситуація щодо COVID-19 у Баштанській ТГ

Бережіть себе! Дотримуйтесь правил, щоб не захворіти на COVID-19!

Відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ та НС при Баштанській міській раді

З 27 березня в Миколаївській області встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки

На території Баштанського району продовжують діяти протиепідемічні обмеження, передбачені для "помаранчевого" рівня епідемічної небезпеки

Вакцинація проти COVID-19: актуальні питання та відповіді

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину

Рейди щодо дотримання протиепідемічних заходів

Управління Держпраці попереджає про шахрайство у наданні послуг з працевлаштування за кордоном та пояснює, як не стати жертвою злочинців

Учасники бойових дій та відомі особи старші за 60 років можуть претендувати на залишки доз вакцини проти COVID-19

До уваги батьків!

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Миколаївщина перейшла до помаранчевої зони

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Увага! Продовжено призупинення освітнього процесу
Протиожеледні роботи в Плющівці

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину.
УВАГА!!! Ускладнення погодних умов

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Інформація щодо дільничних офіцерів поліції

Синоптики попереджають про активізацію циклону над півднем України

51 одиниця спеціалізованої посипної техніки готова до погіршення погодних умов
Обережно сказ!

Правила поводження на Водохреща

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Попередження про погіршення погодних умов!

Міський голова зустрівся з ініціативної групою від підприємців, що працюють на промисловому ринку

Встановлено діагноз – африканська чума свиней

В Миколаївській області грип птиці.

ОБЕРЕЖНО СКАЗ!

ЩОДО ВИПАДКУ АЧС В НОВООДЕСЬКОМУ РАЙОНІ

ГРИП ПТИЦІ В С. НОВОМАТВІЇВСЬКЕ НОВООДЕСЬКОГО РАЙОНУ

Посилені карантинні обмеження будуть запроваджені в Україні з 8 до 24 січня включно 2021 року

У Новоодеському районі зафіксований випадок грипу птиці

У дошкільному закладі «Дюймовочка» тимчасово призупинено навчально-виховний процес

Послуга термінового розміщення дітей, вилучених з сім’ї

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину

Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога

Ситуація з коронавірусною хворобою в Україні погіршується

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Кошти на протиепідемічні заходи під час проведення виборів виділено

Безпека дітей в інтернеті

Що таке туберкульоз і шляхи його передачі

Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!

У Баштанській ОТГ посилюють карантин через перехід у «жовту зону»

Посилення протиепідемічних заходів на території Баштанської ОТГ

Міська рада надала дозвіл на відновлення роботи закладів освіти

Затверджено протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину

У Баштанському районі святкові заходи відмінили

Посилити контроль за дотриманням карантинних заходів

Шахрайські дії під час карантину

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЕКСТРЕМАЛЬНОЇ СПЕКИ – ПОРАДИ ЦГЗ

ЗБЕРЕМО УРОЖАЙ БЕЗ ТРАВМ

Звернення міського голови щодо забезпечення пожежної безпеки під час жнив

У Баштанці зафіксовано перший випадок СOVID-19

Дитсадки «Дюймовочка» та «Ягідка» в Баштанці відновлюють свою роботу

У Баштанській ОТГ заборонили купання на водних об’єктах

Баштанська громада отримала «CКРИНЬКУ ЗДОРОВ’Я ГРОМАДИ»
Рекомендації щодо систем обробок і методів боротьби з амброзією полинолистою

КО «Правопорядок» інформує

Протиепідемічні заходи послаблюються
В Україні дозволили роботу непродовольчих ринків

Постанови Головного державного санітарного лікаря України

Кабінет міністрів продовжив дію обмежувальних заходів до 22 травня

Іван РУБСЬКИЙ: Вірю, разом поборемо епідемію
«ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Промисловий ринок: заборонити чи дозволити

Звернення голови громади на передодні поминальних днів
Дорожні служби проводять роботи з дезінфекції об’єктів дорожньої інфраструктури

Наша допомога лікарні ‒ важлива

Заборонено відвідувати службу в церкві на Паску

Дорожні служби проводять роботи з дезінфекції об’єктів дорожньої інфраструктури

Звернення голови громади до священослужителів і вірян
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДПАЛ СУХОЇ ТРАВИ ЗНАЧНО ПІДВИЩЕНО

Тільки разом ми подолаємо коронавірус
Не залишені на одинці в тяжкий час

У Баштанській громаді відбувся інформаційно-роз’яснювальний рейд
КО «Правопорядок» інформує

Турбота під час карантину найбільш вразливих верств населення

Турбота під час карантину

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Прості речі, що можуть врятувати життя: захисні маски для обличчя

Не залишаємо на одинці під час карантину

КО «Правопорядок» інформує

Заходи щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби

Допомога та підтримка малозахищеним верствам населення в умовах карантину

Офіційна інформація від мера
Із засідання оперативного штабу у зв’язку із поширенням коронавірусу

МОЗ закликає

Звернення Баштанського міського голови Івана Рубського до жителів громади
Погодили виділення коштів на боротьбу з коронавірусом

Карантин продовжено до 24 квітня
Департамент кіберполіції України Національної поліції України повідомляє

Офіційна інформація від мерії
Звернення міського голови до власників магазинів, які працюють в умовах карантину

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України

Дорогі співвітчизники, шановне керівництво міста Баштанка

Що робити, якщо у вас симптоми ГРВІ

Звернення міського голови щодо заходів, пов'язаних з коронавірусом

Шановні жителі Баштанської об'єднаної територіальної громади

Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Тренувальна евакуація при пожежі

Правила поводження на Водохреща

Правила використання піротехніки

Пожежна безпека на першому місці

ВІЛ/СНІД: Знання і розуміння
Безпечна країна
Твій друг – безпечний рух
Тиждень безпеки дитини в Баштанському закладі дошкільної освіти №4 «Дюймовочка»
Правила дорожнього руху знай - життя і здоров’я зберігай !

Стоп булінг!
Поліцейські Управління превентивної діяльності та представники громадських формувань обговорили подальші шляхи взаємодії

Не допустіть пожежі!

Надзвичайна пожежна небезпека (5-го класу)

Увага! Відмічені осередки поширення гусениць метеликів чортополохівки

У разі отруєння бджіл, погодити позапланову перевірку можна буде за добу

Бережіть рідну природу!

«Кожному селу – по шерифу»: в Миколаївському ЦРМС обговорили питання безпеки громад

Відбулися командно-штабні навчання з гасіння пожеж у природних екосистема

Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
«БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПРАЦІ»

Проведено профілактичні заходи для попередження розповсюдження африканської чуми

Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
Звіт начальника Баштанського відділу поліції про результати діяльності за 2018 рік
Відбуваються командно-штабні навчання у Баштанській об’єднаній громаді

Тиждень знань Пожежної безпеки в Пісківській філії І-ІІ ступенів

Вогонь - не іграшка !
Обережно, вогонь!

День безпечного Інтернету в Баштанському дитсадку« Віночок»

Як малята в "Дюймовочці" право вивчали

День безпечного Інтернету В Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів!
Правила поведінки під час ожеледиці та при нестійких погодних умовах

У Пісках відкрився пункт обігріву

Правила поводження на Водохреща

Правила використання піротехніки

Результати конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2018 року

Щорічна акція «16 днів проти насильства»

Місячника безпеки в Пісківській ЗОШ

Місячник безпеки життєдіяльності в Новопавлівській школі

Малят у садочку «Дюймовочка» ознайомили з основами безпеки житєдіяльності

Стоп насиллю

1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

Новосергіївська година – застереження «СНІД – проблема світу»

Запобігання дитячому травматизму від вибухових небезпечних предметів

Рятувальник – професія героїчна

Місячник безпеки життєдіяльності продовжується!

Звіт про проведення Тижня безпеки дорожнього руху

Місячник з БЖД у закладі дошкільної освіти №4 «Дюймовочка»

Підготовка спеціалізованої техніки до роботи в зимовий період
Тиждень безпеки дорожнього руху в Плющівській ЗОШ

Місячник з безпеки життєдіяльності у «Віночку»

Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити? 80% українських дітей переживають шкільний булінг.

У Новопавлівській ЗОШ І – ІІІ ступенів провели Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми в Плющівці

Тренінг «Протидія булінгу, правила безпечної роботи в мережі Інтернет»

Безпечна дорога до школи

Вакансії дільничних інспекторів

Всеукраїнський місячник «Увага! Діти – на дорозі!» у Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Голова об’єднаної громади привітав рятувальників Баштанщини

Привітання міського голови з нагоди Днем рятівника

Там де амброзія, не місце байдужості!
Вакансії дільничних інспекторів
Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Вплив високої температури на організм людини
Рятувальники ГУ ДСНС у Миколаївській області підбили підсумки своєї роботи за 2017 рік

До уваги жителів області: на Миколаївщині очікуються складні погодні умови

Попередження про погіршення погодних умов

Спалах кору в Україні: що треба знати про хворобу і як захистити себе
