Вплив тютюнопаління на здоров'я та життя людини
Частина перша: Що є у сигареті?
Перша відповідь на це запитання – тютюн.
Звичайні сигарети, які називаються горючими, містять тютюн, додані хімікати, фільтр і паперову оболонку. З’ясовано що тютюнові вироби містять приблизно 4000 хімічних сполук, тютюновий дим – 5000.
Тютюновий дим, крім нікотину, містить чадний газ, синильну кислоту, сірководень, вуглекислоту, аміак, ефірні масла і концентрат з рідких і твердих продуктів горіння і сухої перегонки тютюну, так званий тютюновий дьоготь. В останньому міститься близько сотні хімічних сполук речовин, в тому числі радіоактивний ізотоп калію, миш’як і ряд ароматичних поліциклічних вуглеводнів – канцерогенів, хімічних речовин, вплив яких на організм може викликати рак.
Нікотин є наркотиком – саме він викликає пристрасть до тютюну і є однією з найнебезпечніших рослинних отрут.
Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 мг, або 2-3 каплі, - саме така доза надходить у кров після викурювання 20-25 цигарок. Курець не гине тому, що така доза вводиться поступово, не в один прийом, але протягом 30 років він викурює приблизно 20000 цигарок, поглинаючи в середньому 800г нікотину, кожна частка якого завдає невиправної шкоди здоров’ю.
З метою недопущення негативного впливу не починайте палити!
Як що Ви курець зі стажем, намагайтесь поступово зменшити кількість тютюну до повного звільнення від тютюнозалежності!
Частина друга: Вплив нікотину на здоров’я людини
Що є тютюнопаління? Це вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Всі форми споживання тютюну (включаючи паління сигарет, сигар, трубок та інші) значно підвищують захворюваність і передчасну смерть, що спричиняються більш як 20 різними хворобами.
Перелік хвороб, які зумовлені тютюновим димом:
-
Ішемічна хвороба серця, атеросклероз, гіпертонічна хвороба, аневризма аорти, серцева недостатність – ризик складає більше ніж у 5 разів.
-
Хронічний бронхіт, емфізема легень, ангіна (ризик вище у 15 разів), дифузний склероз легень, бронхіальна астма (ризик вище у 5 разів).
-
Рак легень, стравоходу, шлунку (ризик вище у 15 разів), товстого кишковика, у жінок – рак молочних залоз, матки.
Легені курця та здорової людини.
- Рак сечового міхура, підшлункової залози (ризик вище у 3 рази), цироз печінки (ризик вище у 5 разів).
- Ураження судин кінцівок (ризик вище у 10 разів).
- Під дією нікотину знижується загальний імунітет, оскільки під дією отрути порушується обмін речовин. Організм не може виробляти достатню кількість потрібних для захисту клітин, тому курець частіше хворіє на простудні та інфекційні захворювання. Підраховано, що кожна викурена сигарета скорочує життя людини на 5,5 хвилин, а середня тривалість життя людини, що палить, є на 15 років меншою порівняно з людьми, що не курять. Бережіть своє здоров’я!Пам’ятайте, що Ваше здоров’я та тривалість життя залежать від вашого свідомого вибору.
Частина третя: Види паління
Активне паління – це свідомий (інколи не свідомий) вибір людини.
Пасивне паління – називають процес, коли люди, які вдихають вторинний тютюновий дим, що виділяються з сигарети та той дим, що видихає курець. Цей побічний дим є більш токсичним. Це пояснюється тим, що активний курець курить сигарету із фільтром, а пасивний курець дихає димом без жодних фільтрів. За даними ВООЗ не існує безпечного пасивного куріння. Дослідження довели, що у пасивних курців з’являються такі самі проблеми зі здоров’ям, як і у активних курців.
Щоб захистити людей від пасивного куріння Законом України № 4844-VI від 24 травня 2012 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» заборонено куріння в усіх громадських місцях.
У статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових Закону законодавець визначається перелік місць, де забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів. До таких місць належать:
1) ліфти і таксофони;
2) приміщення та території закладів охорони здоров’я;
3) приміщення та території навчальних закладів;
4) приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
5) приміщення закладів ресторанного господарства;
6) приміщення об’єктів культурного призначення;
7) приміщення органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
8) приміщення підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
9) приміщення готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
10) приміщення гуртожитків;
11) дитячі майданчики;
12) місця загального користування житлових будинків;
13) підземні переходи;
14) транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі таксі;
15) вокзали та станції;
16) зупинки громадського транспорту.
Відповідно до статті 1751 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння тютюнових виробів у заборонених законом місцях, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, загрожуватиме порушникові попередженням або накладенням штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що наразі становить від 51 до 170 грн. Якщо ж особа, яку вже притягували до адміністративної відповідальності за вказане порушення, скоїть його повторно, штраф становитиме від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн).
Дотримуйтеся вимог законодавства!
Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих.
Частина четверта: Підліток і тютюнопаління
Нікотинова залежність сьогодні поширюється серед народних мас з такою швидкістю, що її не встигають зупинити або хоча б сповільнити навіть при всіх спробах. Їй підвладні всі: жінки та чоловіки, молодь і літні люди, а найстрашніше, що курити починають вже в підлітковому віці, абсолютно не надаючи значення тому, як це впливає на стан юного організму, що розвивається.
Приклад дорослих у нормальних сім’ях буває найчастіше заразливим: якщо мама і тато курять у присутності дитини, навіть не намагаючись пояснити йому, що так робити неправильно або не намагаючись хоча б ховатися від свого чада, то, швидше за все, звичка буде перейнята. Компанії, в які потрапляють підлітки, рано починають пробувати всякі спиртні напої і куріння. Згідно невтішною статистикою в нашій країні куріння серед підлітків досягло вселенського розмаху: у віці 15-17 років палить кожна четверта дівчинка і кожен другий хлопчик.
Підлітки знаходять масу причин, щоб почати курити:
-
наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;
-
тиск з боку однолітків;
-
відчуття новизни, інтересу;
-
бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;
-
вплив фільмів та реклами.
Підліткам в силу своєї незрілості важко оцінити, чим небезпечне куріння. Що живуть сьогоднішнім днем, підлітки насилу уявляють собі, що в якості наслідків куріння через 10-15 років виникають хронічні захворювання і недуги. У підлітковому віці увага приділяється кожній системі органів, у тому числі і психологічному, фізичному, розумовому розвитку. Нікотинова залежність не впливає вибірково на які-небудь групи органів. Вона вражає все підряд. Тому варто сказати про комплексну шкоду, що виникає від куріння в підлітковому віці.
-
Куріння провокує виникнення раку легенів та інших захворювання дихальної системи.
-
Куріння виснажує нервові клітини: підлітки стають неуважними, повільніше міркують і швидко стомлюються.
-
Куріння викликає патологію зорової кори, змінюючи відчуття кольору і зорово сприйняття в цілому, що може негативно вплинути на гостроту зору. Крім того, останнім часом окулісти ввели нове поняття – тютюнова амбліопія – яка виникає як наслідок інтоксикації при курінні.
-
Куріння серед підлітків часто несприятливо впливає на діяльність щитовидної залози, витягав за собою порушення сну, загального стану здоров'я.
-
Куріння передчасно зношує серцевий м'яз: за даними досліджень, ризик інсультів значно збільшується, якщо курити людина почала в підлітковому віці.
Шкода куріння для підлітка очевидна, але сумно те, що, навіть знаючи про наслідки, школярі продовжують курити.
Для підлітка смертельною є доза в кількості половини пачки сигарет. Підліток, який приохотився до куріння у віці ще до п’ятнадцяти років, збільшує свої шанси на болісну смерть. Якщо продовжувати палити кілька років, то організм дуже швидко насититься нікотином настільки, що вже неможливо буде зайнятися спортивними навантаженнями через ослаблення серця та виснаження легенів.
Подумайте, чи варто заради кількох років куріння зіпсувати все життя, і позбутися радості займатися, можливо, професійним спортом?
Частина п’ята: Залежність від нікотину
Перший крок позбутися від тютюнової залежності – це визнання цієї проблеми та її усвідомлення.
Існують такі аспекти залежності від нікотину:
-
Психологічний. Психологічна, або емоційна, залежність від нікотину полягає у тому, що ви курите у відповідь на якісь емоції, відчуття або думки. Наприклад, курите, коли нервуєте, коли відчуваєте втому або, навпаки, емоційне піднесення, коли вам нудно або ви хочете розслабитися. Проаналізуйте, які емоції у вас найчастіше викликають бажання закурити. Чим більше ви знатимете про себе, як курця, тим легше вам буде досягти успіху у процесі припинення куріння.
-
Соціальний та поведінковий. Поведінкова/ соціальна залежність від нікотину означає, що куріння стало для вас звичкою, яка асоціюється з певними видами активності, людьми (компаніями) чи заходами. Наприклад, ви курите, коли п’єте каву, після їжі, коли говорите по телефону чи керуєте машиною, коли спілкуєтеся з друзями, які курять тощо. Важливо визначити для себе, за яких обставин ви тягнетеся за сигаретою. У процесі припинення куріння вам доведеться уникати їх або змінювати
-
Фізичний. Нікотин – одна із багатьох речовин, які входять до складу сигарет. Однак, на відміну від інших компонентів, нікотин може викликати сильну залежність (подібну до тієї, яку викликають героїн чи кокаїн). Тому при відмові від куріння організм курця переживає синдром відміни, який ще називають абстинентним синдромом або «нікотиновою ломкою». Пережити цей період може бути складно, однак цілком реально. Бувають різні рівні нікотинової залежності: дуже низька, низька, середня, висока та дуже висока. Зважаючи на рівень фізичної залежності (як правило, високий та дуже високий), може бути рекомендована нікотин-замісна терапія. Однак перед використанням будь-яких медичних препаратів рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцем.
Визначити ступінь нікотинової залежності можна за допомогою різноманітних тестів, найпоширенішим з яких є тест Фагерстрема, який пропонує людині, що палить відповісти на ряд запитань.
1. Через який проміжок часу після пробудження ви запалюєте цигарку?
протягом 5 хвилин — 3 бали
від 6 до 30 хвилин — 2 бали
від 31 до 60 хвилин — 1 бал
більше ніж через 60 хвилин — 0 балів
2. Важко вам утримуватись від паління в заборонених місцях?
так — 1 бал
ні — 0 балів
3. Від якої сигарети важче утриматись?
з ранку — 1 бал
наступної — 0 балів
4. Скільки сигарет кожен день ви випалюєте?
більше 30 — 3 бали
від 21 до 30 — 2 бали
від 11 до 20 — 1 бал
10 або менше — 0 балів
5. Коли більше всього палите?
вранці — 1 бал
протягом дня — 0 балів
6. Палите ви під час хвороби, коли повинні дотримуватись ліжкового режиму?
так — 1 бал
ні — 0 балів
Щоби визначити ступінь нікотинової залежності, необхідно чесно відповісти на кожне питання, вибрати варіант відповіді та підрахувати кількість балів: 0–2 — дуже слабка залежність; 3–4 — слабка залежність; 5 — середня залежність; 6–7 — висока залежність та 8–10 — дуже висока залежність. При результаті вище 4 балів спеціалісти рекомендують застосовувати медикаментозну терапію нікотинової залежності.
Необхідно пам’ятати, що фізичну залежність від нікотину можна подолати за декілька тижнів, але значно більше часу необхідно для відновлення організму. Так, очищення легень від смол триває біля 3-х років, відновлення серцевої діяльності 5 років, мозок може вимагати нікотин біля 15 років.
Для тих хто бажає кинути палити головним є бажання та віра в себе, а також підтримка сім’ї та друзів – тоді легше пережити всі труднощі цього періоду.
Частина шоста: З чого почати щоб кинути палит
Кинути палити досить непросто. Основним та самим простим способом позбавлення нікотинової залежності є проста відмова від паління. Але цей спосіб є найбільш важким, тому що для цього необхідна велика сила волі . Особливо це відноситься до людей, які вживають тютюн протягом тривалого часу.
Існують два методи самостійної відмови від паління:
-
різка відмова
-
поступове зменшення числа сигарет протягом доби.
Відмова від паління в перші дні може супроводжуватись виникненням важких симптомів відміни, аж до стану, що нагадує наркотичну «ломку». Тяга до паління (часто сугубо до механічного процесу паління сигарети та відчуття подразнення дихальних шляхів, що виникає при затяжці) може зберігатись протягом тривалого часу (до декількох тижнів, рідко – більше року) після відмови.
Щоб зменшити або уникнути виникнення різноманітних небажаних ефектів можна дотримуватись деяких порад:
-
Додавайте в меню продукти, які містять нікотинову кислоту: картоплю, горох, боби, яйця, хліб, арахіс;
-
Виключіть з меню гостре, солене, алкоголь, каву – ці продукти провокують бажання палити.
-
Менше вживайте солодкого та мучного, більше – фруктів та овочів. Якщо збільшується вага не варто сідати на дієту , так як організм не зможе витримати такі випробування;
-
При сильному бажанні запалити пожуйте шматочок кореню аіру або прополощіть рот трав’яним настоєм;
-
Щоб прискорити виведення нікотину з організму пийте більше води та молока, особливо коли хочеться палити;
-
Для зниження неприємних симптомів приготуйте настій трав (візьміть в рівних порціях квітки ромашки лікарської, трави м’яти перечної, плодів тмину та фенхелю, подрібненого кореня валер’яни лікарської, перемішати. 1 ст. л цього збору залити 500 мл окропу, настоювати 2-3 години в термосі. Приймати по 1 склянці трав’яного настою з 1 ч.л. меду 2 рази на добу за годину до прийому їжі);
-
Займайтеся спортом, плаванням, релаксуючою практикою: йогою, психотерапією, масажем, голковколюванням;
-
Приберіть цигарки, запальнички, попільнички – все, що нагадує про паління, уникайте місць, де палять
Кинути курити може кожен. І це кардинально змінить твоє життя.
Кидай курити зараз!
-
Новини на цю ж тему
Баштанська громада обговорила співпрацю з Данською радою у справах біженців щодо мінної безпеки
До уваги жителів громади!
Засідання комісії ТЕБ та НС при Баштанській міській раді: розгляд питань безпеки та підготовки до зими
В Україні стартувала інформаційна кампанія з мінної безпеки «Помічай зміни»
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
УВАГА ! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ !
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Зустріч з домедичної допомоги у Баштанці: тепла атмосфера та активне навчання
Тиждень безпеки дорожнього руху 13-19 травня 2024
Звернення до вірян з нагоди святкування Великодня
У Баштанській громаді відбувся інформаційно-роз’яснювальний рейд
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ІНФОРМУЄ НАСЕЛЕННЯ!
Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади
Пам`ятка щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Увага! На території Баштанського району продовжує діяти комендантська година
Заходи профілактики отруєння бджіл
Відкриття "Класу безпеки" у Баштанському ліцеї № 2
Увага! RASFF повідомляє: у шоколадному печиві, що експортувалось з Нідерландів, виявлено металеві фрагменти
Санітарні вимоги до організації харчування
Як організувати раціональне харчування в закладах освіти
Раціональне харчування – запорука здоров’я
Обережно!!! Пташиний грип!
Аналітична довідка щодо епідемічної ситуації зі сказу на території Миколаївської області за 2019-2023 роки та прогноз на 2024 рік
Як запобігти виникненню кишкових захворювань внаслідок вживання питної води
Обов’язки суб’єктів господарювання в сфері централізованого питного водопостачання населення
Рекомендації до складання технологічного регламенту для підприємства питного водопостачання
Проведено навчання з надання першої домедичної допомоги
Відбулися навчання з протипожежної безпеки та правил поведінки з вибухонебезпечними предметами
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Увага! Пункти обігріву!
Трагедія в Баштанці
Як допомогти лебедям узимку?
Напередодні Водохреща ще раз нагадуємо правила безпечного занурення
Торгівля людьми — це сучасне рабство!
Правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят
Хочеш мати друга? Будь другом!
Баштанська районна військова адміністрація повторно інформує
Вакцинація населення України − це питання національної безпеки
Профілактика гострих кишкових інфекцій у дитячих колективах
Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС
Профілактика грипу та ГРВІ
Планується проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних проти сказу
Обережно – отруєння сурогатним алкоголем
Пам'ятайте і додержуйтеся правил пожежної безпеки
Харчування в закладах освіти – права батьків
Отруєння грибами: профілактика та перша допомога
Обережно сказ!
Обережно ботулізм!
Взаємодія та співпраця: ще чотири громади Миколаївщини підписали меморандуми про співпрацю та партнерство з поліцією
Реалізація Програми «ПОВЕРНИСЬ НА 100%»
Сказ та його профілактика.
Зверніть увагу!
Заходи боротьби та особливості розвитку карантинного шкідника – американського білого метелика
30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Пам'ятка для осіб, постраждалих від торгівлі людьми
Інформаційна кампанія «Щорічне щеплення домашніх тварин − дієвий засіб профілактики сказу»
Укриття для перебування дітей. Що потрібно знати?
НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!
Оголошення про проходження магістрального аміакопроводу територією земельних ділянок Баштанської та Інгульської територіальних громад Баштанського району Миколаївської області
Як відрізнити справжній онлайн-ресурс від шахрайского?
Про навчання на спецкурсі із розслідування нещасних випадків
Будьте уважні!
До уваги жителів с. Христофорівка!
ОБЕРЕЖНО СКАЗ!
Чи небезпечний хлор у воді?
Правила поведінки на воді
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СКАЗ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ
Бережіть хліб від вогню!
Як зафіксувати та відшкодувати втрати майна під час війни?
Підготовлений – значить захищений
Що робити при радіаційній аварії
Що робити у разі виникнення радіаційної аварії?
‼️ Міністерство охорони здоров'я України застерігає: Безконтрольне вживання йодиду калію – небезпечне
Що робити у разі виникнення радіаційної аварії
Пам'ятка про заходи пожежної безпеки у весняно-літній період
Як провести очистку та дезінфекцію колодязів
Стартувала кампанія надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства
12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею
На Баштанщині заборонили ловити й продавати рибу: для чого це рішення
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Перелік найпростіших укриттів (підвальних приміщень) на території Баштанської територіальної громади
Яким має бути харчування дошкільнят
Звернення до балансоутримувачів найпростіших укриттів у житлових будинках та захисних споруд цивільного захисту
Як зменшити забруднення водойм?
Щодо обізнаності та популяризації державного ринкового нагляду
Філія АТ «Миколаївобленерго» Баштанського району інформує населення!
Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога
Відбувся семінар щодо правил поведінки на деокупованих територіях та територіях, де велися бойові дії
Обережно! Нітрати в овочах і фруктах!
Заборона відвідування кладовищ у поминальні дні
Обережно кліщі!
ОБЕРЕЖНО СКАЗ!
Звернення до вірян з нагоди святкування Великодня
Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади
Як уникнути харчових отруєнь під час Великодніх свят
На Миколаївщині змінено тривалість комендантської години
Міфи та поради щодо туберкульозу
Пункти незламності працюватимуть у новому форматі
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Гігієнічні вимоги до облаштування та утримання громадських колодязів
Будьте відповідальними: дотримуйтесь правил пожежної безпеки
Попередження виникнення випадків водно-нітратної метгемоглобінемії
Коронавірус: шляхи передачі та способи захисту
Як правильно зробити запас води на випадок відключення водопостачання?
Як запобігти харчових отруєнь під час воєнного стану
Ботулізм. Як вберегтись від ботулізму під час війни?
На території Баштанської територіальної громади працюють Пункти Незламності
Основні санітарні норми для закладів торгівлі та громадського харчування під час карантину
Обираємо дітям безпечні іграшки
Захист Вітчизни – обов’язок, а не право
Пам’ятка щодо дотримання працівниками рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі
Пам’ятка щодо дотримання основних вимог правил пожежної безпеки при користуванні газовими пальниками, свічками, пічним опаленням та генераторами
Як підготувати себе та оселю до холодів?
Як розпізнати обмороження
Захистіть свою птицю від грипу
Як правильно зробити запас води на випадок відключення водопостачання?
На території Баштанської територіальної громади працюють Пункти Незламності
Заходи щодо тимчасових обмежень із споживання електричної енергії
Як захиститись від інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом?
У Всесвітній день боротьби проти СНІДу
Як зберігати харчові продукти у разі відключення електроенергії
Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки
Бути в безпеці від торгівлі людьми
«Діти війни»: Державний портал розшуку дітей
До уваги споживачів харчових продуктів!
До уваги власників індивідуального житла, керівників ОСББ!
Звернення до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо економії електроенергії
Як заощадити електроенергію? Способи економії
Як зберегти продукти, коли немає електроенергії
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СКАЗ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ
Коронавірус: шляхи передачі та способи захисту
Мінна безпека: що варто знати мешканцям ДОТ
Профілактика сальмонельозу
Способи знезараження води
Не допустіть пожежі в оселі!
Про поширення інформації та коментування військових дій
Як підготувати квартиру до опалювального сезону?
Як підготуватися до опалювального сезону в будинку?
Пам’ятайте і додержуйтеся правил пожежної безпеки
З якою метою роздаватиметься населенню медичний препарат йодид калію і як його використовувати?
Йодна профілактика у разі виникнення радіаційної аварії
Підготуйте свої будинки до зими
Графік тимчасових відключень електропостачання у вересні 2022 року
Поради щодо профілактики поширення кишкових інфекцій
Щодо збереження психічного здоров’я українців під час війни
Поради населенню щодо перебування у найпростіших захисних спорудах
Попередження виникнення випадків водно-нітратної метгемоглобінемії
Увага! Уточнення Порядку бронювання військовозобов’язаних
Підготовлений – значить захищений: без паніки
Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога
"Повітряна тривога": ваші дії
Допоможи зберегти Миколаївщину від обстрілів
Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру
Як запобігти харчових отруєнь під час воєнного стану
Увага! Важлива інформація!
Харчові продукти повинні бути безпечними
Графік тимчасових відключень електропостачання у серпні 2022 року
Продовжуються рейди «Діти вулиці»
Нагадуємо про дотримання норм щодо продажу алкогольних напоїв
ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА
Профілактичний рейд «Діти вулиці»
Увага! Тимчасовово заборонено використання сирої питної води
Графік тимчасових відключень електропостачання у липні 2022 року
Попереджений − отже захищений
До уваги керівників підприємств та суб’єктів господарювання!
Відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ і НС
Надзвичайна пожежна небезпека!
Африканська чума свиней
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги!
Не допустіть пожежі!
Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру
Як уберегтися від холери: практичні поради
Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС
Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади
Звернення начальника районної військової адміністрації
Запишись в добровольці з цивільного захисту − допоможи громаді!
Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Обережно, ботулізм!
УВАГА! Важлива інформація щодо недопущення виникнення пожеж
Увага: гострі кишкові інфекції, харчові отруєння
Що робити під час ядерної атаки?
Ворог може прослуховувати мобільні телефони
Важлива інформація під час хімічної загрози
Колаборант
Не нехтуйте правилами мінної безпеки!
Інфотероризм, інфотерор та інфотерористи
У разі примусової депортації слід подбати про інформаційну безпеку!
Дезінформація
Звернення до вірян
Що таке пропаганда та роспропаганда
Українські розробники створили онлайн-карти для відстеження повітряних тривог одночасно в усіх областях
Як в Україні можна відшукати зниклих безвісти
У Баштанському районі змінено тривалість комендантської години
Як поводитися у мережі, щоб протидіяти дезінформації та фейкам під час війни
Обережно! Вибухонебезпечні предмети!
Спалювання сухостою тепер карається як диверсія
Важливо!
До уваги жителів територіальної громади
Чому під час війни не можна публічно говорити про все — Ганна Маляр
Як долати емоційне виснаження під час війни
Будьте уважні! Бережіть своє життя!
Увага важлива інформація!
Застосунок «Повітряна тривога» можна встановити на телефон
Заборона на продаж алкогольних напоїв
Правила проходження блокпостів на авто
Оголошено комендантську годину
Довіряйте лише офіційним сторінкам!
Подяка підприємцям та сільгоспвиробникам
Звернення міського голови до жителів громади
Національний банк України відкрив спецрахунок для збору коштів на потреби армії
Офіційні державні канали для отримання інформації у мережах
Повідомлення про розміщення пунктів укриття
Виїзд в неблагополучні сім'ї
А ви знаєте: Як діяти у надзвичайній ситуації?
Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Скажемо насиллю ні!
Безпека містян — пріоритетне завдання влади
У Баштанці встановлюють дорожні знаки
Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Тиждень безпеки дорожнього руху
Твій гід з безбар’єрного спілкування: Як користуватися «Довідником безбар’єрності»
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО» філія Баштанського району Східного округу І Н Ф О Р М У Є
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!
ЯК БОРОТИСЯ ІЗ ПАЛІЯМИ ЛИСТЯ: ТРИМАЙТЕ ЛАЙФХ
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги триває процес вакцинування
Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Iнформацiя щодо епiдемiчної ситyацiї
БОРОТЬБА З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ
Дотримання габаритно-вагового контролю на дорогах
Як захистиТИсь від домашнього насильства
Як запобігти виникненню надзвичайних ситуацій: у Баштанці провели навчання з фахівцями з питань цивільного захисту
Місячник «Увага! Діти на дорозі!»
Боротьба з карантинними бур'янами − необхідність, а недбальство – злочин
Рекомендації щодо систем обробок і методів боротьби з амброзією полинолистою
Баштанська територіальна громада серед претендентів на участь у проєкті «Вогнеборці Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні»!
До уваги керівників сільськогосподарських підприємств
Енергетики попереджають про дотримання правил електробезпеки під час негоди

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину.
Тиждень безпеки дорожнього руху в Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

До уваги жителів сіл Новоіванівка, Новопавлівка, Старосолдатське, Зелений Клин, Київське, Явкине!

УВАГА! РЕМОНТНІ РОБОТИ

Тиждень безпеки дорожнього руху

З 1 травня у Баштанській ТГ скасовується червоний рівень епідемічної небезпеки

Рекомендації під час святкування Великодня

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину

Епідемічна ситуація щодо COVID-19 у Баштанській ТГ

"Правопорядок" інформує

10 інтернет-заповідей, яким варто навчити своїх дітей

КО «Правопорядок» інформує

Епідемічна ситуація щодо COVID-19 у Баштанській ТГ

Бережіть себе! Дотримуйтесь правил, щоб не захворіти на COVID-19!

Відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ та НС при Баштанській міській раді

З 27 березня в Миколаївській області встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки

На території Баштанського району продовжують діяти протиепідемічні обмеження, передбачені для "помаранчевого" рівня епідемічної небезпеки

Вакцинація проти COVID-19: актуальні питання та відповіді

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину

Рейди щодо дотримання протиепідемічних заходів

Управління Держпраці попереджає про шахрайство у наданні послуг з працевлаштування за кордоном та пояснює, як не стати жертвою злочинців

Учасники бойових дій та відомі особи старші за 60 років можуть претендувати на залишки доз вакцини проти COVID-19

До уваги батьків!

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Миколаївщина перейшла до помаранчевої зони

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Увага! Продовжено призупинення освітнього процесу
Протиожеледні роботи в Плющівці

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину.
УВАГА!!! Ускладнення погодних умов

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Інформація щодо дільничних офіцерів поліції

Синоптики попереджають про активізацію циклону над півднем України

51 одиниця спеціалізованої посипної техніки готова до погіршення погодних умов
Обережно сказ!

Правила поводження на Водохреща

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину
Попередження про погіршення погодних умов!

Міський голова зустрівся з ініціативної групою від підприємців, що працюють на промисловому ринку

Встановлено діагноз – африканська чума свиней

В Миколаївській області грип птиці.

ОБЕРЕЖНО СКАЗ!

ЩОДО ВИПАДКУ АЧС В НОВООДЕСЬКОМУ РАЙОНІ

ГРИП ПТИЦІ В С. НОВОМАТВІЇВСЬКЕ НОВООДЕСЬКОГО РАЙОНУ

Посилені карантинні обмеження будуть запроваджені в Україні з 8 до 24 січня включно 2021 року

У Новоодеському районі зафіксований випадок грипу птиці

У дошкільному закладі «Дюймовочка» тимчасово призупинено навчально-виховний процес

Послуга термінового розміщення дітей, вилучених з сім’ї

Нагляд за суб’єктами господарювання в період карантину

Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога

Ситуація з коронавірусною хворобою в Україні погіршується

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Кошти на протиепідемічні заходи під час проведення виборів виділено

Безпека дітей в інтернеті

Що таке туберкульоз і шляхи його передачі

Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!

У Баштанській ОТГ посилюють карантин через перехід у «жовту зону»

Посилення протиепідемічних заходів на території Баштанської ОТГ

Міська рада надала дозвіл на відновлення роботи закладів освіти

Затверджено протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину

У Баштанському районі святкові заходи відмінили

Посилити контроль за дотриманням карантинних заходів

Шахрайські дії під час карантину

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЕКСТРЕМАЛЬНОЇ СПЕКИ – ПОРАДИ ЦГЗ

ЗБЕРЕМО УРОЖАЙ БЕЗ ТРАВМ

Звернення міського голови щодо забезпечення пожежної безпеки під час жнив

У Баштанці зафіксовано перший випадок СOVID-19

Дитсадки «Дюймовочка» та «Ягідка» в Баштанці відновлюють свою роботу

У Баштанській ОТГ заборонили купання на водних об’єктах

Баштанська громада отримала «CКРИНЬКУ ЗДОРОВ’Я ГРОМАДИ»
Рекомендації щодо систем обробок і методів боротьби з амброзією полинолистою

КО «Правопорядок» інформує

Протиепідемічні заходи послаблюються
В Україні дозволили роботу непродовольчих ринків

Постанови Головного державного санітарного лікаря України

Кабінет міністрів продовжив дію обмежувальних заходів до 22 травня

Іван РУБСЬКИЙ: Вірю, разом поборемо епідемію
«ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Промисловий ринок: заборонити чи дозволити

Звернення голови громади на передодні поминальних днів
Дорожні служби проводять роботи з дезінфекції об’єктів дорожньої інфраструктури

Наша допомога лікарні ‒ важлива

Заборонено відвідувати службу в церкві на Паску

Дорожні служби проводять роботи з дезінфекції об’єктів дорожньої інфраструктури

Звернення голови громади до священослужителів і вірян
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДПАЛ СУХОЇ ТРАВИ ЗНАЧНО ПІДВИЩЕНО

Тільки разом ми подолаємо коронавірус
Не залишені на одинці в тяжкий час

У Баштанській громаді відбувся інформаційно-роз’яснювальний рейд
КО «Правопорядок» інформує

Турбота під час карантину найбільш вразливих верств населення

Турбота під час карантину

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Прості речі, що можуть врятувати життя: захисні маски для обличчя

Не залишаємо на одинці під час карантину

КО «Правопорядок» інформує

Заходи щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби

Допомога та підтримка малозахищеним верствам населення в умовах карантину

Офіційна інформація від мера
Із засідання оперативного штабу у зв’язку із поширенням коронавірусу

МОЗ закликає

Звернення Баштанського міського голови Івана Рубського до жителів громади
Погодили виділення коштів на боротьбу з коронавірусом

Карантин продовжено до 24 квітня
Департамент кіберполіції України Національної поліції України повідомляє

Офіційна інформація від мерії
Звернення міського голови до власників магазинів, які працюють в умовах карантину

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України

Дорогі співвітчизники, шановне керівництво міста Баштанка

Що робити, якщо у вас симптоми ГРВІ

Звернення міського голови щодо заходів, пов'язаних з коронавірусом

Шановні жителі Баштанської об'єднаної територіальної громади

Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Тренувальна евакуація при пожежі

Правила поводження на Водохреща

Правила використання піротехніки

Пожежна безпека на першому місці

ВІЛ/СНІД: Знання і розуміння
Безпечна країна
Твій друг – безпечний рух
Тиждень безпеки дитини в Баштанському закладі дошкільної освіти №4 «Дюймовочка»
Правила дорожнього руху знай - життя і здоров’я зберігай !

Стоп булінг!
Поліцейські Управління превентивної діяльності та представники громадських формувань обговорили подальші шляхи взаємодії

Не допустіть пожежі!

Надзвичайна пожежна небезпека (5-го класу)

Увага! Відмічені осередки поширення гусениць метеликів чортополохівки

У разі отруєння бджіл, погодити позапланову перевірку можна буде за добу

Бережіть рідну природу!

«Кожному селу – по шерифу»: в Миколаївському ЦРМС обговорили питання безпеки громад

Відбулися командно-штабні навчання з гасіння пожеж у природних екосистема

Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
«БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПРАЦІ»

Проведено профілактичні заходи для попередження розповсюдження африканської чуми

Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
Звіт начальника Баштанського відділу поліції про результати діяльності за 2018 рік
Відбуваються командно-штабні навчання у Баштанській об’єднаній громаді

Тиждень знань Пожежної безпеки в Пісківській філії І-ІІ ступенів

Вогонь - не іграшка !
Обережно, вогонь!

День безпечного Інтернету в Баштанському дитсадку« Віночок»

Як малята в "Дюймовочці" право вивчали

День безпечного Інтернету В Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів!
Правила поведінки під час ожеледиці та при нестійких погодних умовах

У Пісках відкрився пункт обігріву

Правила поводження на Водохреща

Правила використання піротехніки

Результати конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2018 року

Щорічна акція «16 днів проти насильства»

Місячника безпеки в Пісківській ЗОШ

Місячник безпеки життєдіяльності в Новопавлівській школі

Малят у садочку «Дюймовочка» ознайомили з основами безпеки житєдіяльності

Стоп насиллю

1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

Новосергіївська година – застереження «СНІД – проблема світу»

Запобігання дитячому травматизму від вибухових небезпечних предметів

Рятувальник – професія героїчна

Місячник безпеки життєдіяльності продовжується!

Звіт про проведення Тижня безпеки дорожнього руху

Місячник з БЖД у закладі дошкільної освіти №4 «Дюймовочка»

Підготовка спеціалізованої техніки до роботи в зимовий період
Тиждень безпеки дорожнього руху в Плющівській ЗОШ

Місячник з безпеки життєдіяльності у «Віночку»

Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити? 80% українських дітей переживають шкільний булінг.

У Новопавлівській ЗОШ І – ІІІ ступенів провели Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми в Плющівці

Тренінг «Протидія булінгу, правила безпечної роботи в мережі Інтернет»

Безпечна дорога до школи

Вакансії дільничних інспекторів

Всеукраїнський місячник «Увага! Діти – на дорозі!» у Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Голова об’єднаної громади привітав рятувальників Баштанщини

Привітання міського голови з нагоди Днем рятівника

Там де амброзія, не місце байдужості!
Вакансії дільничних інспекторів
Відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Вплив високої температури на організм людини
Рятувальники ГУ ДСНС у Миколаївській області підбили підсумки своєї роботи за 2017 рік

До уваги жителів області: на Миколаївщині очікуються складні погодні умови

Попередження про погіршення погодних умов

Спалах кору в Україні: що треба знати про хворобу і як захистити себе
