Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Спалах кору в Україні: що треба знати про хворобу і як захистити себе

Події
15.01.2018

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відповідаємо на найбільш поширені питання про кір.


Спалах кору в Україні: цифри і факти

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256 та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них 3 дітей. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак від кору померли вже 6 людей.

Станом на 11 січня 2018 року в Києві на кір захворіли 66 людей, із них 54 – діти.

МОЗ продовжує посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання, щоби запобігти епідемії.

Як передається вірус кору

Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Кір має серйозні ускладнення

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Невакциновані медичні працівники найбільше наражаються на ризик захворіти.

Ліків від кору не існує

Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти.

Вакцинація проти кору

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79%, а це означає, що вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі. Щонайменше в п’яти регіонах світу кір має бути повністю викорінений до 2020 року — таку стратегічну мету проголосила ВООЗ. Переважна більшість європейців мають усі щеплення КПК за календарем, тож у 42 з 53 країн Європи вдалося зупинити поширення кору. Проблемними залишаються ті країни, де рівень охоплення щепленнями недостатній. На жаль, серед цих країн й Україна.

2 дози вакцини захищають від кору.

Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі атенуйовані (штучно ослаблені) віруси кору, паротиту і краснухи. Наразі в Україну для щеплень КПК постачають Пріорикс™/Priorix™ — препарат, вироблений компанією GlaxoSmithKline Biologicals s.a (Бельгія). Пріорикс — безпечна, ефективна та якісна вакцина, прекваліфікована ВООЗ — найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі. Ці та інші вакцини, що входять до календаря щеплень, за угодою з МОЗ, за кошти державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). МОЗ України передає закуплені вакцини департаментам охорони здоров’я областей, а ті у свою чергу — державним медичним закладам, щоб громадяни України могли отримувати необхідні щеплення безкоштовно.

Захист від кору потрібний, якщо:

Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.

Дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу.

Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.

Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.

Дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.

Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.

Підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору

Колективний імунітет потрібен нам усім

Віруси не знають кордонів. Однак навіть якщо кір завезено з іншої країни, то в середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.

Протипоказання до вакцинації КПК

Перелік протипоказань щодо вакцинації КПК невеликий. За світовими стандартами він не включає легкі застуди з температурою до 38°С. Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:

Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень. Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити.

Якщо дитина контактувала з хворим на кір

У разі контакту з хворим на кір негайно зверніться до лікаря. Якщо дитина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.

Дітям, які мають хронічні захворювання, вакцина необхідна

Існує міф, що наявність у дитини бронхіальної астми, цукрового діабету чи інших хронічних захворювань є протипоказанням до вакцинації. Проте насправді такі малюки потребують щеплення в першу чергу, адже ризик зараження кором і розвитку серйозних ускладнень після хвороби для них значно вищий.

Порадьтеся щодо вакцинації КПК зі своїм лікарем або медичною сестрою 

Щоб прийняти інформоване рішення про вакцинацію, поговоріть з лікарем. Підготуйтеся до консультації та складіть список питань, що вас турбують. Лікар розкаже про вакцину, можливі реакції організму на щеплення та порадить, як користуватися жарознижувальними препаратами, якщо в дитини підвищиться температура. Дізнайтеся, у якому випадку слід звернутися до лікаря та коли потрібно робити наступне щеплення.

Скажіть лікарю, якщо:

  • вам здається, що дитина хвора;
  • у дитини є алергія на ліки або їжу;
  • раніше в дитини була сильна реакція на щеплення;
  • у дитини є серйозні захворювання серця, легенів, нирок тощо;
  • у дитини були судоми;
  • дитина приймає якісь ліки;
  • дитина проходила курс хіміотерапії, гормональної терапії, отримувала стероїди або ліки, що пригнічують імунітет;
  • з моменту останнього щеплення минуло менше, ніж 4 тижні.

Якщо не довіряєте своєму лікарю, знайдіть того медичного працівника, з яким будете почуватись спокійно і впевнено.

Стежте, щоб вакцини вводили правильно

Вакцину ніколи не колють у сідницю. Якщо вакцина потрапить у жировий прошарок, вона може втратити свої властивості. Якщо зачепити голкою сідничний нерв, це може призвести до больового синдрому та інших порушень.

Зауважте, що:

  • дітям до трьох років укол роблять у передню поверхню стегна;
  • дорослішим дітям укол роблять у плече.

Після щеплення спостерігайте за дитиною

Не йдіть з поліклініки одразу після щеплення. Залишіться на 20—30 хвилин, щоб лікар міг побачити, що в дитини немає реакції негайного типу на вакцину. Незначне почервоніння та дискомфорт у місці ін’єкції, підвищення температури — це нормальна реакція дитини на щеплення. Ці симптоми — ознака того, що вакцина діє та організм дитини формує імунітет. Вони зазвичай самі минають за кілька діб. Якщо підвищена температура турбує дитину, ви можете дати їй жарознижувальне — відповідно до порад вашого дільничного лікаря.

Зверніться до лікаря, якщо:

  • у дитини висока температура, яка важко збивається жарознижувальними препаратами;
  • дитина тремтить або здригається так, наче їй холодно;
  • дитина млява, дуже зблідла;
  • дитина відмовляється від води та їжі, блює;
  • дитина виражено занепокоєна, довго плаче.

Ризики відмови від вакцинації

Якщо невакцинована дитина заразиться і перехворіє на кір, у неї, певна річ, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Хворі на кір довго залишаються заразними, їх потрібно ізолювати на тривалий час. Інфекція може викликати ускладнення (пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті.

Вакцина КПК, як і будь-які медичні препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівняно вищий, аніж ризик проявів після щеплення.

З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 захворює на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон.

Варто пам’ятати, що вакцинація є законним правом кожного з нас на захист від кору — захворювання, яке може призвести до ускладнень або смерті. А ще вакцинація — це наш обов’язок: перед нашими дітьми, рідними, громадою і всіма людьми, що мешкають у нашій країні. Разом ми захистимо Україну від кору.

Із сайту Миколаївської ОДА


Новини на цю ж тему

В Україні стартувала інформаційна кампанія з мінної безпеки «Помічай зміни»

В Україні стартувала інформаційна кампанія «Помічай зміни», покликана підвищити обізнаність населення про небезпеку мін та інших вибухонебезпечних предметів.
Важливо
23.07.2024

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС

19 липня 2024 року заступник міського голови Олександр Васильєв провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді за участю представників ДСНС, керівників комунальних установ та структурних підрозділів міськвиконкому.
Заходи
19.07.2024

УВАГА ! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ !

  Останнім часом на території України в тому числі Миколаївської області відмічається погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней. Нерідко є випадки виникнення даного захворювання серед свиней, які утримуються фермерськими господарствами, фізичними особами-підприємцями, приватними
Важливо
16.07.2024

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС

12 липня 2024 року заступник міського голови Олександр Васильєв провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді за участю представників ДСНС, керівників комунальних установ та структурних підрозділів міськвиконкому.
Заходи
12.07.2024

Зустріч з домедичної допомоги у Баштанці: тепла атмосфера та активне навчання

24 травня в Баштанці відбулася зустріч, організована представниками ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь» та ГО «Миколаївська обласна дитяча спілка дружин юних пожежних рятувальників – Блискавка».
Новини
24.05.2024

Тиждень безпеки дорожнього руху 13-19 травня 2024

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030рр. в Україні відбудеться щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху, І-й етап якого відбудеться з 13 по 19 травня 2024 року.
Новини
06.05.2024

Звернення до вірян з нагоди святкування Великодня

Обмеження воєнного стану, зокрема комендантської години, продовжують діяти без будь-яких змін.
Звернення
04.05.2024

У Баштанській громаді відбувся інформаційно-роз’яснювальний рейд

2 травня працівниками КО "Правопорядок" з метою забезпечення пожежної та техногенної безпеки при проведенні святкування Великодня провели розяснювальну роботу в церквах Баштанки. Також дане звернення направлено по старостатам.
Актуально
02.05.2024

БАШТАНСЬКИЙ РАЙОН ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ІНФОРМУЄ НАСЕЛЕННЯ!

Останнім часом значно збільшилась кількість травмувань сторонніх осіб, у тому числі й дітей на обладнанні енергопостачальних організацій України.
Важливо
22.04.2024

Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади

На засіданні виконавчого комітету Баштанської міської ради 10 квітня 2024 року було прийнято рішення
Повідомлення
10.04.2024

Пам`ятка щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь

З настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання лісів, торфовищ та сільгоспугідь.
Важливо
09.04.2024

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС

1 квітня 2024 року заступник міського голови Олександр Васильєв провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді за участю представників ДСНС, керівників комунальних установ та структурних підрозділів міськвиконкому.
Заходи
01.04.2024

Увага! На території Баштанського району продовжує діяти комендантська година

На території Баштанського району продовжує діяти комендантська година та спеціальний режим світломаскування в режимі повного затемнення з 00.00 год. до 05.00 год.
Важливо
27.03.2024

Заходи профілактики отруєння бджіл

Основні причини отруєння бджіл засобами захисту рослин
Важливо
13.03.2024

Відкриття "Класу безпеки" у Баштанському ліцеї № 2

6 березня 2024 року в Баштанському ліцеї № 2 відбулося урочисте відкриття "Класу безпеки". Цей важливий проект, який набуває особливого значення в умовах воєнного часу, має на меті підвищення рівня обізнаності школярів
Новини
06.03.2024

Баштанська багатопрофільна лікарня отримала нове авто

Нещодавно до Баштанської багатопрофільної лікарні передали сучасний автомобіль, який буде використовуватися для перевезення персоналу до пацієнтів. Нова автівка допоможе зробити медичну допомогу більш доступною, швидкою та ефективною.
Новини
04.03.2024

Увага! RASFF повідомляє: у шоколадному печиві, що експортувалось з Нідерландів, виявлено металеві фрагменти

До Головного управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшов лист Держпродспоживслужби від 20.02.2024 № 11.1.3-21/3459 щодо інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 16 лютого 2024 року № 2024.1115.
Повідомлення
29.02.2024

Санітарні вимоги до організації харчування

Раціональне харчування – запорука здоров’я.
Заходи
23.02.2024

Як організувати раціональне харчування в закладах освіти

Раціональне харчування – запорука здоров’я
Заходи
23.02.2024

Раціональне харчування – запорука здоров’я

Частина перша: «Поняття про раціональне харчування»
Заходи
22.02.2024

Обережно!!! Пташиний грип!

Увага! В Баштанському районі зареєстровано 2 випадки високопатогенного грипу птиці в приватному секторі та 1 випадок в дикій фауні.
Заходи
16.02.2024

Медики та управлінці з 10 громад пройшли підготовчі тренінги для впровадження мобільної медичної послуги у їх спільнотах

У 10 громадах України впроваджується мобільна медична послуга в рамках проєкту «Здоров'я без відстані: мобільна медицина для громад», що прагне наблизити якісну та своєчасну допомогу пацієнтам у віддалених селах.
Новини
15.02.2024

Аналітична довідка щодо епідемічної ситуації зі сказу на території Миколаївської області за 2019-2023 роки та прогноз на 2024 рік

Державна установа «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» надає до відома аналітичну довідку щодо епідемічної ситуації зі сказу на території Миколаївської області за 2019-2023 роки та прогноз на 2024 рік.
Заходи
15.02.2024

Як запобігти виникненню кишкових захворювань внаслідок вживання питної води

Пам’ятайте, питна вода гарантованої якості – запорука Вашого здоров’я!
Новини
08.02.2024

Обов’язки суб’єктів господарювання в сфері централізованого питного водопостачання населення

Вода - основа життя. Важко переоцінити значення води в забезпеченні існування життя на планеті Земля, адже немає жодного організму, який би не містив воду. Для людини дуже важливо вживати воду, адже це одна з основних складових здоров’я. При цьому, особливу цінність має чиста питна вода.
Новини
08.02.2024

Рекомендації до складання технологічного регламенту для підприємства питного водопостачання

Всі етапи видобування, оброблення, транспортування та розподіл питної води між споживачами є складовими технологічного процесу виробництва питної води, який повинен здійснюватися з дотриманням вимог чинного законодавства.
Новини
08.02.2024

Проведено навчання з надання першої домедичної допомоги

2 лютого медпрацівники КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» провели для працівників міської ради навчання щодо надання першої домедичної допомоги.
Новини
02.02.2024

Вплив тютюнопаління на здоров'я та життя людини

Інформує Баштанське районне управління ГУ ДПСС в Миколаївській області.
Заходи
31.01.2024

Відбулися навчання з протипожежної безпеки та правил поведінки з вибухонебезпечними предметами

Сьогодні, 26 січня 2024 року, фахівці ДСНС провели навчання для спеціалістів міської ради з протипожежної та мінної небезпеки.
Заходи
26.01.2024

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС

24 січня 2024 року заступник міського голови Олександр Васильєв провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді за участю представників ДСНС, керівників комунальних установ та структурних підрозділів міськвиконкому.
Заходи
24.01.2024

Увага! Пункти обігріву!

У зв’язку з суттєвим зниженням температурних показників та з метою недопущення випадків обмороження особливо незахищених категорій населення в місті на період опалювального сезону буде працювати пункт обігріву.
Заходи
15.01.2024

Трагедія в Баштанці

У суботу, 13 січня 2024 року, у Баштанці трагічно загинув чоловік, який намагався врятувати лебедів на замерзлому ставку
Новини
13.01.2024

Як допомогти лебедям узимку?

З приходом морозів до нас прийшла щорічна проблема порятунку лебедів.
Заходи
13.01.2024

Напередодні Водохреща ще раз нагадуємо правила безпечного занурення

За дві доби, 6 січня, українці відзначатимуть Водохреща. Обрядом цього свята є водохресні купання. Але занурення у холодну воду має відбуватись за правилами безпеки, інакше може статись біда. Ще раз нагадаємо вірянам, що місця для купання визначені органами влади та місцевого самоврятування лише в о
Актуально
04.01.2024

Торгівля людьми — це сучасне рабство!

За торгівлю людьми передбачена кримінальна відповідальність. Звернення до правоохоронних органів допоможе зупинити злочинців.
Важливо
18.12.2023

Правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят

Новорічні свята – гаряча пора для пожежників. Під час новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають унаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок.
Важливо
12.12.2023

Хочеш мати друга? Будь другом!

Правила догляду за домашніми тваринами та безпечного поводження з ними.
Актуально
23.11.2023

Резолюція «круглого столу» на тему: «Стань на варті свого серця – активізація заходів для подолання поведінкових факторів ризику серцево-судинних захворювань»

Представники Всесвітньої організації здоров’я, Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я, Центру громадського здоров’я та громадськості обговорили державні політики, спрямовані на запобігання серцево-судинним захворюванням.
Заходи
16.11.2023

Баштанська районна військова адміністрація повторно інформує

Розпорядженням начальника районної військової адміністрації від 04.09.2023 № 128-р на території Баштанського району встановлено комендантську годину та спеціальний режим світломаскування в режимі повного затемнення з 00.00 до 05.00.
Повідомлення
09.11.2023

Баштанська багатопрофільна лікарня поповнилася новим обладнанням

Це обладнання є необхідним для надання невідкладної медичної допомоги, а також для проведення діагностики та лікування широкого спектру захворювань.
Новини
03.11.2023

Вакцинація населення України − це питання національної безпеки

У квітні 2023 року розпочав роботу Національний портал з імунізації vaccine.org.ua , створений ГС «Коаліція за вакцинацію» в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я.
Заходи
03.11.2023

Профілактика гострих кишкових інфекцій у дитячих колективах

Гострі кишкові інфекції – це захворювання, які можуть бути викликані продуктами, зараженими хвороботворними мікробами або мікробами, що виділяють дуже сильні токсини.
Заходи
25.10.2023

Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС

23 жовтня під головуванням заступника міського голови Олександра Васильєва відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Заходи
23.10.2023

Профілактика грипу та ГРВІ

З настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце.
Заходи
18.10.2023

Планується проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних проти сказу

Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє.
Важливо
03.10.2023

Обережно – отруєння сурогатним алкоголем

Окрема категорія алкогольних сурогатів – це підроблені алкогольні напої. Горілка, коньяк, вино, настоянка, приготована з порушенням технології, можуть бути небезпечними для здоров’я людини. Такий напій не тільки не принесе задоволення від вживання, але може викликати сильне отруєння.
Заходи
29.09.2023

Пам'ятайте і додержуйтеся правил пожежної безпеки

Щороку з настанням осінньо-зимового періоду внаслідок несприятливих погодних умов збільшується кількість пожеж, травмувань та загиблих людей на них, через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки, правилами безпечної експлуатації електроустановок.
Звернення
28.09.2023

Харчування в закладах освіти – права батьків

Часто у батьків виникає питання, а чи мають вони право зайти на харчоблок закладу освіти та перевірити якість надання послуг їх дітям?!
Актуально
27.09.2023

Отруєння грибами: профілактика та перша допомога

З давнини гриби вважалися улюбленою їжею людини. У будь-якому вигляді вони збагачують та урізноманітнюють меню здорової людини. В той же час треба враховувати й той факт, що вони погано перетравлюються, тому вживати їх рекомендується лише людям із здоровою травною системою.
Заходи
20.09.2023

Подяка Міжнародному медичному корпусу International Medical Corps

Адміністрація та колектив КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня» БМР висловлюють щирі слова подяки і безмежної вдячності Міжнародному медичному корпусу  за системну, довготривалу підтримку нашого лікувального закладу.
Подяка
19.09.2023

Обережно сказ!

Сказ − це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом.
Актуально
13.09.2023

Обережно ботулізм!

Головне Управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє про випадок ботулізму,  пов’язаний із споживанням в’яленої риби домашнього приготування.
Важливо
08.09.2023

Взаємодія та співпраця: ще чотири громади Миколаївщини підписали меморандуми про співпрацю та партнерство з поліцією

Сьогодні, 7 вересня, в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади», представники Баштанської, Веснянської, Новобузької та Софіївської територіальних громад підписали меморандуми про співпрацю та партнерство із Головним управлінням Національної поліції в Миколаївській області.
Новини
08.09.2023

Реалізація Програми «ПОВЕРНИСЬ НА 100%»

Громадяни України, яких примусово мобілізували на службу до збройних сил ворога мають можливість залишити таку службу, здатись в полон Збройним силам України та отримати статус потерпілого від примусової мобілізації, доказавши обставини примусовості мобілізації.
Новини
05.09.2023

Сказ та його профілактика.

Епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні залишається неблагополучною. Природні вогнища сказу існують практично на всій її території. Щорічно реєструється значна кількість захворювань на сказ серед тварин та випадки загибелі людей внаслідок захворювання на сказ.
Важливо
31.08.2023

Зверніть увагу!

Просимо відповідально віднестися при виявленні залишків вибухонебезпечних предметів та повідомляти правоохоронні органи про знахідки
Важливо
30.08.2023

Заходи боротьби та особливості розвитку карантинного шкідника – американського білого метелика

В поточному році на території Миколаївської області прогнозується зростання шкідливості карантинного шкідника - американського білого метелика (Hyphantria cunea) – далі АБМ. 
Актуально
30.08.2023

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Рівно десять років тому Генеральною Асамблеєю ООН обрано 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Відтоді державні інституції, міжнародні та неурядові організації, активісти та активістки привертають увагу людей до небезпеки торгівлі людьми у кожній країні світу.
Заходи
30.07.2023

Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами, як безоплатно пройти діагностику та лікування в Україні

28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Тож саме сьогодні МОЗ нагадує, що таке гепатити, як вберегтися від них і яке лікування гепатитів гарантує держава.
Заходи
28.07.2023

Пам'ятка для осіб, постраждалих від торгівлі людьми

Національна соціальна сервісна служба України розробила пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи.
Заходи
28.07.2023

Інформаційна кампанія «Щорічне щеплення домашніх тварин − дієвий засіб профілактики сказу»

Сказ – це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом.
Заходи
26.07.2023

Укриття для перебування дітей. Що потрібно знати?

До Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надходить багато звернень від керівників ОМС щодо залучення фахівців до участі в роботі комісій з огляду будівель(споруд, приміщень) щодо можливості їх використання як укриття відповідно до вимог закон
Заходи
25.07.2023

НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!

На території Баштанського району розпочинається місячник боротьби з амброзією полинолистою – в рамках зазначеного заходу з 1 по 31 серпня 2023 року
Важливо
25.07.2023

Оголошення про проходження магістрального аміакопроводу територією земельних ділянок Баштанської та Інгульської територіальних громад Баштанського району Миколаївської області

Земельні ділянки, розташовані в охоронній зоні об'єктів аміакопроводу, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями відповідно до Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів».
Повідомлення
24.07.2023

Як відрізнити справжній онлайн-ресурс від шахрайского?

86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет. Шахраї виманюють дані банківський карток, коди, логіни та паролі через фішингові посилання, які ведуть на шахрайські сайти.
Актуально
24.07.2023

Про навчання на спецкурсі із розслідування нещасних випадків

28 квітня проект «Охорона праці і пожежна безпека» проводить навчання на спецкурсі з із розслідування нещасних випадків за темою «Новий порядок розслідування нещасних випадків: що змінилося для роботодавця та чим має керуватися спеціаліст з ОП».
Анонс подій
24.07.2023

Будьте уважні!

Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує.
Повідомлення
21.07.2023

Як встановлюють групу інвалідності залежно від діагнозу

Пояснює МОЗ.
Заходи
21.07.2023

Медична евакуація військових на лікування за кордон. Як потрапити?

Від 24 лютого 2022 року евакуаційні рейси та транспортування постраждалих внаслідок війни українців здійснюються чи не щодня. Уже майже 4 тисячі наших громадян евакуйовані до закордонних клінік завдяки активній міжнародній підтримці та взаємодії МОЗ із партнерами.
Новини
21.07.2023

До уваги жителів с. Христофорівка!

АТ «Миколаївгаз» повідомляє, що з 24 по 27 липня 2023 року буде припинено газопостачання в селі Христофорівка по вулицях Механізаторів та Приінгульська (від № 219 по № 315) у зв’язку з проведенням ремонтних робіт.
Повідомлення
19.07.2023

ОБЕРЕЖНО СКАЗ!

Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує, що станом на 18.07.2023 року на території району зареєстровано новий випадок сказу тварин.
Важливо
19.07.2023

МОЗ відповідає на питання українців щодо проходження МСЕК

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи значно спрощена.
Запитання-відповіді
14.07.2023

Чи небезпечний хлор у воді?

Вся водопровідна вода піддається процедурі знезараження. У багатьох країнах застосовуються такі сучасні та складніші методи як озонування чи ультрафіолет. Але найпоширенішим способом дезінфекції води залишається хлорування.
Заходи
13.07.2023

Правила поведінки на воді

Подбайте про безпеку дітей під час літніх канікул
Актуально
13.07.2023

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СКАЗ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ

Сказ – це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи
Важливо
07.07.2023

Бережіть хліб від вогню!

Пора жнив - особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.
Важливо
05.07.2023

Як зафіксувати та відшкодувати втрати майна під час війни?

Забезпечте докази ваших прав на втрачене або пошкоджене майно Зберігайте документи про права власності на майно, технічний паспорт, а також витяг щодо перебування майна у власності з Державного реєстру
Важливо
05.07.2023

Підготовлений – значить захищений

Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру.
Заходи
30.06.2023

Що робити при радіаційній аварії

Після вибуху негайно знайдіть укриття. Головний критерій - хвилинна доступність. Це може бути сховище, підвал або центр бетонних будівель.
Заходи
29.06.2023

Що робити у разі виникнення радіаційної аварії?

Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.
Заходи
27.06.2023

‼️ Міністерство охорони здоров'я України застерігає: Безконтрольне вживання йодиду калію – небезпечне

Що таке йодна профілактика?
Заходи
23.06.2023

Що робити у разі виникнення радіаційної аварії

Пам'ятка при виникненні радіаційної аварії.
Заходи
20.06.2023

Пам'ятка про заходи пожежної безпеки у весняно-літній період

У зв’язку з настанням весняно-літнього періоду, підвищенням температури навколишнього середовища, щорічно відзначається збільшення кількості пожеж.
Актуально
20.06.2023

Як провести очистку та дезінфекцію колодязів

 Через  підрив  Каховської  ГЕС  були  підтоплені  території окремих населених  пунктів  Баштанського району, а саме : Снігурівської, Горохівської та Березнегуватскої  громад,  зокрема, й джерела нецентралізованого водопостачання - шахтні колодязі.
Актуально
20.06.2023

Стартувала кампанія надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства

Мета кампанії − проінформувати про можливість отримати безоплатну правову допомогу та мотивувати постраждалих діяти, щоб захистити себе.
Новини
14.06.2023

12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Всесвітній день боротьби з дитячою працею був встановлений рішенням Міжнародної організації праці (МОП). Ідея про внесення до календаря нової дати з’явилася в 1997 році після проведення заходів, присвячених боротьбі з найгіршими формами дитячої праці.
Заходи
12.06.2023

На Баштанщині заборонили ловити й продавати рибу: для чого це рішення

7 червня 2023 року відбулася районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі з начальником Баштанської РВА Владиславом Дмитрівим.
Заходи
08.06.2023

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС

7 червня 2023 року заступник міського голови Олександр Васильєв провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді за участю представників ДСНС, керівників комунальних установ та структурних підрозділів міськвиконкому.
Заходи
07.06.2023

Перелік найпростіших укриттів (підвальних приміщень) на території Баштанської територіальної громади

Доводимо до вашого відома адреси розташування найпростіших укриттів на території громади
Повідомлення
07.06.2023

Яким має бути харчування дошкільнят

Діти більші естети ніж дорослі. Харчування для них – це не лише, коли «щось закинув в рот» і побіг далі, як часто буває у дорослих. Для них кожен продукт, має значення.
Заходи
05.06.2023

Звернення до балансоутримувачів найпростіших укриттів у житлових будинках та захисних споруд цивільного захисту

Відділ з питань містобудування, архітектури, містобудівного кадастру та цивільного захисту Баштанської міської ради нагадує про те, що для мешканців міста має бути забезпечений безперешкодний доступ до всіх найпростіших укриттів у житлових будинках та захисних споруд цивільного захисту.
Звернення
02.06.2023

Як зменшити забруднення водойм?

Якщо ви живете недалеко від місцевого водного джерела, ви багато чого можете зробити для того, щоб захистити його від забруднення.
Заходи
19.05.2023

Щодо обізнаності та популяризації державного ринкового нагляду

Для підвищення рівня обізнаності розроблено тематичний інформаційний матеріал  для споживачів, виробників, імпортерів та розповсюджувачів щодо основних вимог введення в обіг (експлуатацію) та надання на ринку нехарчової продукції
Новини
10.05.2023

Філія АТ «Миколаївобленерго» Баштанського району інформує населення!

Останнім часом значно збільшилась кількість травмувань сторонніх осіб, у тому числі й дітей на обладнанні енергопостачальних організацій України.
Повідомлення
03.05.2023

Гриби: профілактика отруєнь та перша допомога

Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує правила збирання та споживання грибів.
Заходи
03.05.2023

Відбувся семінар щодо правил поведінки на деокупованих територіях та територіях, де велися бойові дії

26 квітня представники Гуманітарною Організацією Розмінування провели експрес-семінар для працівників КП «Міськводоканал» щодо правил поведінки під час проведення ремонтних робіт на деокупованих територіях та територіях, де велися бойові дії.
Заходи
26.04.2023

Обережно! Нітрати в овочах і фруктах!

Баштанське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області застерігає: не купуйте ранні фрукти та овочі в місцях стихійної торгівлі.
Заходи
26.04.2023

Заборона відвідування кладовищ у поминальні дні

Баштанська міська рада та Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Миколаївській області не рекомендують відвідувати кладовища у поминальні дні на деокупованих територіях, а також там, де велися бойові дії.
Заходи
21.04.2023

Обережно кліщі!

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні.
Заходи
18.04.2023

ОБЕРЕЖНО СКАЗ!

Сказ - це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення
Важливо
18.04.2023

Звернення до вірян з нагоди святкування Великодня

Святкові освячення великодніх кошиків на території Баштанської територіальної громади будуть проводитись після закінчення комендантської години з дотриманням правил поведінки при повітряній тривозі та без скупчення людей
Повідомлення
14.04.2023

Про заборону купання на водоймах в межах Баштанської громади

На засіданні виконавчого комітету Баштанської міської ради 5 квітня 2023 року було прийнято рішення № 72 «Про заборону купання на водних об’єктах Баштанської міської територіальної громади».
Повідомлення
12.04.2023

Як уникнути харчових отруєнь під час Великодніх свят

Готуючись до свята, не слід забувати про небезпеку, що несе із собою неправильне зберігання страв протягом тривалого часу у неналежних умовах.
Заходи
11.04.2023

На Миколаївщині змінено тривалість комендантської години

3 10 квітня на території Миколаївської області, крім Очаківської міської територіальної громади, комендантська година починатиметься о 00:00 і триватиме до 05:00.
Повідомлення
11.04.2023

Міфи та поради щодо туберкульозу

Поговоримо сьогодні про найпоширеніші МІФИ щодо ТУБЕРКУЛЬОЗУ:
Заходи
06.04.2023

Пункти незламності працюватимуть у новому форматі

Баштанська міська рада повідомляє про те, що на території громади Пункти незламності працюватимуть у новому форматі та змінено графіки їх роботи.
Повідомлення
31.03.2023

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ і НС

30 березня 2023 року заступник міського голови Олександр Васильєв провів чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській міській раді.
Заходи
30.03.2023

Форум відновлення медичної системи на рівні громад

29 березня в Києві на найбільшій міжнародній медичній виставці PUBLIC HEALTH проходить Форум відновлення медичної системи на рівні громад.
Новини
29.03.2023

Гігієнічні вимоги до облаштування та утримання громадських колодязів

Вимоги до утримання колодязів
Заходи
28.03.2023

У квітні рецептурні ліки можна буде придбати за е-рецептом

Що важливо знати про нововведення жителям Миколаївщини
Новини
16.03.2023

Будьте відповідальними: дотримуйтесь правил пожежної безпеки

Щорічно з настанням весни громадяни спалюють суху траву й очерет, навіть незважаючи на загрозу штрафу.
Заходи
15.03.2023

Як дізнатись, які «доступні ліки» повністю безоплатні

Попри повномасштабну війну, що триває в Україні вже понад рік, програма «Доступні ліки», за якою українці можуть отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою, не припиняла діяти ні на день.
Заходи
08.03.2023

Попередження виникнення випадків водно-нітратної метгемоглобінемії

Для України забезпечення населення якісною питною водою є однією із найбільш пріоритетних проблем, адже за рівнем водозабезпечення ми посідаємо одне з останніх місць серед країн Європи.
Заходи
06.03.2023

Коронавірус: шляхи передачі та способи захисту

Нагадуємо, що коронавірусна інфекція (COVID-19) являється гострим респіраторно-вірусним захворюванням, яке вражає органи дихання та шлунково-кишкового тракту людини.
Заходи
24.02.2023

Як правильно зробити запас води на випадок відключення водопостачання?

На випадок довготривалої повітряної загрози, рекомендовано запастися в місцях укриття питною бутильованою водою, яку можна довго зберігати та використовувати як для пиття, так і для приготування їжі. Заготовте приблизно 2,5-3 л. питної води та 2-4 л. технічної на одну особу на добу.
Заходи
21.02.2023

Як запобігти харчових отруєнь під час воєнного стану

З метою профілактики виникнення гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед цивільного і військового населення Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївський області рекомендує дотримуватися певних правил.
Заходи
09.02.2023

Ботулізм. Як вберегтись від ботулізму під час війни?

Ботулізм − це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.
Важливо
30.01.2023

На території Баштанської територіальної громади працюють Пункти Незламності

Пункт незламності − це місце, де передбачені тепло, вода, електрика, мобільний зв'язок, інтернет, місце для відпочинку, аптечки та забезпечення для мам і дітей.
Повідомлення
26.01.2023

Основні санітарні норми для закладів торгівлі та громадського харчування під час карантину

Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі.
Заходи
25.01.2023

Обираємо дітям безпечні іграшки

Баштанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу покупців на ряд ознак, за допомогою яких можна уберегти дітей від придбання та користування небезпечними іграшками.
Заходи
20.01.2023

Захист Вітчизни – обов’язок, а не право

«Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України» − стаття 65 Конституції України.
Заходи
20.01.2023

Пам’ятка щодо дотримання працівниками рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі

З метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі.
Заходи
19.01.2023

Пам’ятка щодо дотримання основних вимог правил пожежної безпеки при користуванні газовими пальниками, свічками, пічним опаленням та генераторами

Баштанське районне управління ГУ ДСНС України у Миколаївській області (далі — БРУ ГУ ДСНС) занепокоєне кількістю та наслідками пожеж, що виникають у житловому секторі на території Баштанського району
Важливо
05.01.2023

Як підготувати себе та оселю до холодів?

Українцям обіцяють найскладніший опалювальний сезон. Між тим його потрібно пережити. Як підготувати дім до зими, зменшити втрати тепла і при цьому не замерзнути.
Заходи
15.12.2022

Як розпізнати обмороження