Поліцейські Управління превентивної діяльності та представники громадських формувань обговорили подальші шляхи взаємодії
Поліцейські Управління превентивної діяльності та представники громадських формувань обговорили подальші шляхи взаємодії
15 серпня керівник КО "Правопорядок" Ігор Болтрушко, взяв участь у семінар-нараді з керівним складом підрозділів превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області, представниками органів виконавчої влади та керівниками громадських формувань з охорони публічного порядку і державного кордону Миколаївської області.
Зокрема на нараді йшлося про надання практичної допомоги поліцейським у патрулюванні населених пунктів, здійснені охорони публічного порядку під час масових заходів, вжиття інших превентивних заходів, спрямованих на профілактику скоєння правопорушень, розшук зниклих дітей, сприяння в оперативному розкритті злочинів, тощо.
Наразі на території Миколаївської області діє 51 громадське формування, з них 15 – у Миколаєві. У їхньому складі нараховується 3302 члени.
«У поточному році членами формувань проведено 1450 заходів, виявлено 725 адміністративних правопорушень - доповів заступник начальника Управління превентивної діяльності – начальник відділу дільничних офіцерів поліції майор поліції Ігор Гончаренко. Завдяки активному залученню членів громадських формувань до проведення спільних із поліцейськими заходів, ми можемо говорити про ефективне налагодження співпраці з громадськістю з боку працівників окремих територіальних відділів поліції Миколаївської області».
Громадські формування безпосередньо обласного центру взяли участь у проведені 420 рейдів, виявили 208 адміністративних правопорушень. Додатково членами ГФ за погодженням із органами місцевого самоврядування проводяться рейди щодо забезпечення виконання правил благоустрою міста та ліквідації місць стихійної торгівлі. У свою чергу завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Миколаївської облдержадміністрації Романом Фісун окреслив аспекти взаємодії та координації діяльності органів виконавчої влади з громадськими формуваннями стосовно забезпечення правопорядку на території регіону.
Також були обговорені і питання доцільності подальшого функціонування деяких громадських формувань. Адже взаємодія передбачає узгодження цілей і об'єднання зусиль правоохоронців і громадських формувань для спільного розв'язання завдань у сфері громадського порядку та суспільної безпеки.
Насамкінець правоохоронці проаналізували нормативно-правові акти, що регулюють діяльність громадських формувань під час проведення масових заходів.