Iнформацiя щодо епiдемiчної ситyацiї
В Українi за добу 19 жовтня, за даними МОЗ, зафiксували 15579 нових пiдтверджених випадкiв COVID-19: госпіталізовано – 2852 особи, одужало - 7776 осіб, летальних випадків - 538.
В Українi різко погiршується епiдемiологiчна ситуацiя у зв'язку з поширенням нового штаму COVID-19 ''Дельта''. Штам "Дельта" значно заразнiший та може викликати бiльш серйознi захворювання, нiж yci iншi вiдомi. Від iнфiкування до враження минає лише кілька діб.
Рекомендації щодо захисту від нових штамів COVID-19:
- вiтайтеся з колегами безконтактно;
- мийте руки до входу в кабiнет або примiщення. Не торкайтеся чистими руками перил, ручок дверей тощо;
- регулярно дезiнфiкуйте поверхнi в тих мiсцях, де ви знаходитесь, та поверхнi приладiв та пристроiв, на яких працюєте (наприклад, це можуть бути двернi ручки, поручнi, столи, пiдвiконня, клавiатура, смартфон, пульт управлiння, касовий апарат тощо);
- регyлярно провiтрюйте примiщення;
- максимально використовуйте онлайн-ресурси для проведення нарад, конференцiй та iн.;
- не проводьте зборiв колективiв;
- якщо працюєте з людьми, подбайте про власний захист та тримайте дистанцiю;
- подбайте про безпечний прийом їжi на роботi;
- якщо захворiли ви або члени вашої родини, залишайтесь вдома.
Засоби iндивiдуального захисту.
Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала нic та рот, обтиснiть носову пластину.
Маску слiд змiнювати, щойно вона стала вологою. Маску слiд змiнювати що чотири години.
Не можна чепати зовнiшню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробiть спиртовмiсним антисептиком.
Не можна використовувати маску повторно.
Не можна використовувати марлевi маски, вони не забезпечують належного рiвня захисту.
Як знiмати маску: не торкайтеся до її зовнiшньої поверхнi - знiмiть маску за гумки, згорнiть i викиньте у смiтник.
Дiї людей з симптомами.
- Залишайтесявдома.
- Подзвонiть своєму сiмейному лiкарю.
- 3. Опишiть йому симптоми, iсторiю подорожей. Розкажiть про те, чибуливи в кoнтaктi з людьми, якi потенцiйно можуть бути iнфiкованi.
- Виконуйтеiнструкцiїсвого лiкаря.
- У невідкладних станах – температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання – терміново викликайте «швидку» за номером 103.
Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Баштанського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в межах наданих повноважень, продовжує здійснювати контроль за дотриманням протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби на території Баштанського району, які передбачені постановами Кабінету міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України, шляхом проведення санітарно – епідеміологічних обстежень в порядку державного санітарно – епідеміологічного нагляду, участі в робочих групах за ініціативою органів місцевого самоврядування та з органами національної поліції.
Нагадуємо, що відповідно до вимог ст.443 Кодексу України про адміністративні правопорушення, перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Баштанське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає дотримуватись рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я. Відповідно до даних МОЗ самим ефективним захистом від штамів COVID-19 є вакцинація.
Бажаємо здоров’я Вам та Вашим родинам!
Головний спеціаліст Баштанського управління
ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області
Наталя Хомич