Основні санітарні норми для закладів торгівлі та громадського харчування під час карантину
Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову від 23.12.2022р. №1423 про продовження дії карантину через COVID-19 та внесено зміни до розпорядження «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020р. №338 та постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020р. №1236. Карантин в Україні продовжено до 30 квітня.
Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі:
- Проводити протягом доби вологе прибирання та дезінфекцію приміщень. Дезінфекції підлягають: санітарно-побутові приміщення (не менше 2-х разів на добу і за потребою), кімнати прийому їжі, санітарно-технічне обладнання в туалетах, душових і кімнатах гігієни (не менше 2-х разів на добу і за потребою), меблі, ручки дверей в усіх приміщеннях і поруччя, прибиральний інвентар (після кожного прибирання) тощо.
- Створити запас дезінфікуючих засобів. Дезінфекційні засоби, що використовуються для проведення дезінфекційних заходів мають відповідати чинному законодавству України. Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає державну реєстрацію дезінфекційних засобів.
- Провести навчання з персоналом щодо використання дезінфікуючих засобів та додержання особистої гігієни.
- Створити умови для додержання особистої гігієни робітників підприємства − забезпечити усі рукомийники рідким милом, дезінфікуючими засобами, паперовими рушниками. Забезпечити персонал антисептиками для обробки рук та засобами індивідуального захисту.
- Не допускати до роботи осіб з ознаками ГРВІ.
- При наявності медичного пункту забезпечити необхідний запас засобів для профілактики ГРВІ та грипу, виробів медичного призначення, необхідним засобами та обладнанням (термометри, бактерицидні випромінювачі, дезінфекційні та антисептичні засоби).
- В туалетах створити відповідні умови для миття рук відвідувачів із забезпеченням рідкого мила, дезінфекційних та антисептичних засобів. Проводити регулярне прибирання та дезінфекцію приміщень туалетів.
- Проводити вологе прибирання та дезінфекцію транспорту.
- Забезпечити наявність інформації щодо профілактики захворювань на грип на інформаційних стендах підприємства та інформування відвідувачів через гучномовці.
Нагадуємо, що лише за допомогою об’єднаних зусиль можливе запобігання поширення коронавірусу COVID-19, а тому просимо кожного свідомо та відповідально віднестися до заходів профілактики.
Баштанське управління
ГУ Держпродспоживслужби
в Миколаївській області