Щодо легалізації трудових відносин та заробітної плати
Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати − у «конверті». Таким чином роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу.
Офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат та пенсії. Таким чином, нелегальна зарплата не лише зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів, а й тягне за собою багато неприємностей і для самих працівників. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.
Тому, легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. І вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями як державі, так і самим працівникам.
Служба зайнятості стурбована цією проблемою.
Саме тому, 23 вересня 2020 року фахівцями Баштанської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості було проведено семінар для роботодавців на тему: «Легалізація зайнятості – крок назустріч Вашим працівникам (у тому числі, особам з інвалідністю)».
Закликаємо працівників вже зараз відстоювати свої конституційні права − вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин, а роботодавців − не порушувати норми законодавства.
Отже, суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати − це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.