Вшанування ювілею Лесі Українки у бібліотеці
«Люди й покоління – се тільки кільця в ланцюгу великім
всесвітнього життя, а той ланцюг порватися не може»
Леся Українка.
26 лютого з нагоди відзначення 150 - ти річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, драматургині, громадської діячки, величного класика української літератури в Баштанській публічній бібліотеці було проведено вечір-портрет «Леся Українка: Я лишила вам слово». Захід відвідали учні 9-А класу Баштанського ОЗЗСО №1 разом із вчителем зарубіжної словесності С.А. Желєзною.
Леся Українка є однією з найвизначніших постатей України. Історія світової культури, мистецтва, мабуть, не знає іншої жінки, гідної такого захоплення, такої вселюдської шани. Поетичний геній, сталева воля, безмежна доброта і ясність розуму, зворушлива жіночність і сила духу щасливо поєдналися в її особі.
Ведуча заходу бібліотекар відділу обслуговування Валентина Стоянова, за допомогою яскравої мультимедійної презентації, коротко розповіла молоді про життєвий та творчий шлях поетеси, яка по собі залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики. Юнакам та дівчатам було цікаво дізнатися про маловідомі факти з її життя та про увічнення світової пам’яті на честь славетної української письменниці. Пісня «Стояла я і слухала весну…», написана на вірші Лесі Українки, музика Кирила Стеценка прозвучала яскраво та неперевершено у виконанні викладачів дитячої музичної школи Лариси Шулюк (скрипка), Ангеліни Макаринець (вокал).
В читальному залі бібліотеки було оформлено книжкову виставку-персоналію «Ти себе Українкою звала», біля якої старшокласники познайомилися з ліричними віршами, поемами, драматичними творами відомої української поетеси.
Наприкінці заходу учні взяли участь у Всеукраїнському соціологічному опитуванні «Леся Українка – неосяжність особистості».
Неоціненний творчий спадок, життєві принципи і сила духу славетної Лесі Українки завжди будуть у пам’яті кожного українця. Її ім’я уособлює саму Україну.
Першоджерело статті за посиланням.