Ювілей Баштанського міського краєзнавчого музею
Відтоді, як існують музеї, вони не тільки несуть знання, а й своїми багатими та унікальними колекціями відтворюють національний характер народу, його культуру, традиції, відповідають на численні запитання минулого і сучасного. Носіями такої інформації є державні музеї, а також музеї, які працюють на громадських засадах.
29 листопада своє 60 - річчя святкував Баштанський краєзнавчий музей, в урочистостях з нагоди ювілею якого взяли участь міський голова Іван Рубський, секретар ради Людмила Луценко, заступник голови районної ради Микола Єрешко, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Гайдаш, представники ЗМІ та інші.
Присутні переглянули нові експозиції краєзнавчого музею. В оригінальних речових і документальних матеріалах, духовних оберегах минулого і сьогодення Баштанський музей на основі музейних пам'яток досліджує, документує події, що відбувалися чи відбуваються у багаторічній історії краю. Баштанський краєзнавчий музей займає одне з провідних місць області. Після історичного екскурсу з вітальними словами і подарунками до господарів звернулися гості.
Захід відбувався у зворушливій атмосфері, виступаючі тепло згадували історію музею, його життя.
Учасники та гості бажали подальшого процвітання Баштанському краєзнавчому музею.
Довідково:
Створення краєзнавчого музею в Баштанці пов’язане із бажанням її мешканців зберегти для нащадків пам'ять про героїчну боротьбу земляків-повстанців проти денікінців, що увійшла в історію під назвою «Баштанська республіка» (1919 рік).
З нагоди святкування 40-річчя Баштанської республіки — у 1959 році — при районному Будинку культури було відкрито першу експозицію музею на громадських засадах у кімнаті площею лише 15 м², а в 1967 році музейні експонати розміщувалися вже у трьох кімнатах загальною площею 120 м².
У 1972 році музей одержав приміщення колишньої колгоспної контори “ім.Комінтерну” , в якому знаходиться і по нині. Великих зусиль доклали створення і розвитку музею його колишні директори: Микола Федорович Соломський, який започаткував музейну справу в Баштанці, П.С. Покидько, Л.І. Ванжа, Леонід Мусійович Кльосов, який 16 років очолював цей заклад, невтомно проводячи дослідницьку, пошукову, екскурсійну роботу. Гідними продовжувачами розпочатої справи, справжніми берегинями скарбниці історії Баштанщини стали співробітники Баштанського краєзнавчого музею: директор (з 1989 р. по 2013 р.) Олена Олександрівна Скидан, зберігач фондів (з 1996 р. по 2014 р.) Любов Василівна Чучмай. На сьогодні заклад очолює Олег Олексійович Требух.
Експозиція музею розгорнута в 8 залах. Одна з восьми залів є виставковою, де систематично проходять тематичні виставки з музейних зібрань, виставки народних умільців, художніх творчих колективів та інше.
В музеї є експозиційна зала присвячена художнику-монументалісту, заслуженому художнику УРСР Григорію Овксентійовичу Довженку (1899 – 1980 рр.) уродженця с.Полтавки (нині м.Баштанки). Тут представлено його ескізи робіт, картини, малюнки, особисті речі та інше.
На базі музею у 1987 році з ініціативи директора музею Л.М. Кльосова, був створений фольклорний ансамбль «Бабусина пісня», що став справжнім джерелом відродження української народної пісні у степовій Баштанці. Художнім керівником якого, від початку створення є Галина Іванівна Ніколаєнко.