Володимир Висоцький: мить і вічність на срібних струнах
Січневого засніженого вечора зібралися в Баштанській центральній районній бібліотеці члени літературно-мистецького клубу «Роксолана» на своє чергове засідання. В затишній бібліотечній оселі відбувся вечір-спомин «Володимир Висоцький: мить і вічність на срібних струнах», присвячений 80-ти річчю видатного співака, музиканта, актора, барда, класика авторської пісні Володимира Висоцького.
Ведуча заходу – Ірина Озерова ‒ познайомила «роксоланівців» з цікавими фактами з життя легендарного Володимира Висоцького, земний шлях якого тривав усього 42 роки. Але й за ці роки, відведені йому долею, він зробив досить для того, щоб стати легендою. Висоцький був душею свого часу, його надією. Людина багатогранна, харизматична, його творчість й сьогодні є предметом досліджень, надихає і причаровує своєю силою. Хриплуватий голос, прості акорди, сміливі авторські тексти – таким запам’ятали його сучасники. Спадок, який нам залишив Висоцький, говорить сам за себе: близько 600 пісень і 100 віршів, поема для дітей, сценарій фільму, до десятка незакінчених прозових творів. Висоцький зіграв близько тридцяти ролей у фільмах, був актором Московського театру драми і комедії на Таганці. Його найвизначнішою роллю була робота в шекспірівському «Гамлеті», яку він зіграв 217 разів.
Протягом зустрічі присутні з цікавістю переглянули фрагменти з вистави «Гамлет», відео «Крилаті вислови із кінофільмів за участю Висоцького» та прослухали неперевершені музично-поетичні твори «На Большом Каретном», «Я не люблю», «Я, конечно, вернусь» у виконанні Володимира Висоцького.
Нікого не залишили байдужими виступи місцевих музикантів – Віктора Коваленка, Юрія Мельника, Олександра Гапішка, Олександра Поліводи та Віталія Костенка, які виконали найвідоміші музичні твори Володимира Висоцького та пісенні композиції, присвячені його пам’яті. Присутні отримали справжню насолоду, згадуючи і наспівуючи улюблені пісні. На вечорі прозвучали чудові вірші – присвяти легендарному барду, написані членами клубу Степаном Боголюком та Василем Шведовим.
Усі бажаючі мали нагоду переглянути книжкову виставку-інсталяцію «В. Висоцький: перерваний політ», література якої познайомила з життям та творчістю видатного актора, співака і поета.
Вечір пам’яті талановитого поета і актора проходив у зворушливій, теплій атмосфері і здавалося, ніби сам Висоцький був того вечора на засіданні клубу.