На головнуКонтакти
Корисна інформація
Документи
Сторонні сервіси
Проекти громади
Відкритий бюджет
Економічний профіль
Структура ОТГ
Підприємства, заклади та установи
Новини
Петиції
Звернення
Prozorro
phone_iphone
Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Combined Shape
keyboard_backspace
Повернутися до новин

«Донбас: переPROчитання образу»

ПОДІЇ
11.07.2019

Голова об'єднаної громади Іван Рубський з працівниками апарату міської ради відвідали Баштанський краєзнавчий музей і оглянули пересувну фотодокументальну виставку підготовлену Українським інститутом національної пам'яті - «Донбас: переPROчитання образу», що проходитиме до 12 липня. Під час візиту скористались нагодою та оглянули  фотовиставку «Баштанка 1960-ті роки. П’ятдесят років тому», підготовлену працівниками музею.

Довідково:

18 вересня 2018 року відбулося відкриття інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки «Донбас: переPROчитання образу», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України.

Виставка є спробою деконструювання негативного медійного образу краю як "особливого" регіону, створеного російською пропагандою та актуалізованого в українському суспільстві в умовах війни Росії проти України.

“Ми створили виставку, яка є спробою подолання нав’язуваного російською пропагандою уявлення про Донбас, як «особливого» антиукраїнського регіону. Зібрані цікаві факти з історії заселення краю мають показати його, як цивілізаційно-культурне перехрестя, простір який завжди був привабливим для людини. Приділивши увагу “антирадянським виступам” та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей ми намагалися спростувати образ найбільш зрадянізованого регіону України”, - зазначив один з авторів виставки, співробітник Українського інституту національної пам’яті Ігорь Карєтніков напередодні її презентації восени минулого року.

Отже, з вересня минулого року фотодокументальна виставка подорожує країною аби донести до українців те, що конструювання та поширення у публічному просторі такого образу - лише інформаційно-психологічна спецоперація, мета і завдання якої очевидні: нав’язуючи суспільству сприйняття Донбасу як однозначно чужого та ворожого до України й усього українського, проштовхуючи ідею відмови від регіону, активізуючи дезінтеграційні настрої і дії, завадити консолідації нації та сприяти поразці української держави у війні за Незалежність і Соборність (зі сторінки Facebook Баштанський краєзнавчий музей )

#культура
2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі
Combined Shape