Єднаймо душі словом Кобзаря
До світового календаря знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО для відзначення в усьому світі внесено дату – 9 березня 1814 року. Цього дня Україна подарувала світові Тараса Григоровича Шевченка – Генія, Поета, Пророка.
Щороку в Баштанській централізованій бібліотечній системі проходять Шевченківські дні, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а й відчути його невмируще слово серцем і душею. 12 березня в центральній районній бібліотеці відбулася традиційна акція «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячена 205-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Фойє бібліотечної книгозбірні прикрасила книжкова виставка – експозиція «Живе твоє, Тарасе, слово!», на якій були представлені книги, альбоми та інші документи, присвячені життю та творчості Великого Кобзаря.
В рамках акції було започатковано відео-проект «Кобзар-експромт», в якому взяли участь партнери, друзі та користувачі бібліотеки. Бібліотечні працівники запропонували учасникам даного проекту прочитати улюблені рядки Великого Кобзаря безпосередньо на робочому місці. Відгукнулись на пропозицію та прийняли участь у заході – міський голова І. В. Рубський, начальник відділу розвитку культури і туризму виконавчого комітету Баштанської міської ради С. В. Березовська, редактор газети «Голос Баштанщини» В. М. Гонта, методист мовно-літературної освітньої галузі КУ «Баштанський РСЦОЗО» І. О. Малярчук, директор КУ «Баштанська дитяча музична школа» О. М. Сушицький, працівники КЗ «Міський Будинок культури» А. М. Козявко, О. І. Вінницький, Н. О. Коваленко, вчитель української мови і літератури Баштанського ОЗЗСО 1-3 ступенів №1 І. В. Звьоздка разом зі своїми ученицями Дуб’ягою Дарією та Балабановою Анною, працівники БДЮТ М. С. Шевченко, Н. В. Тригуб, провідний економіст КНП УПМСД Баштанського району І. О. Лашко. З великою любов’ю звучало Тарасове слово з уст усіх учасників проекту.
Палке слово Кобзаря звучало і в сільських бібліотеках Баштанської ЦБС, які долучилися до загальносистемної акції «Єднаймо душі словом Кобзаря».
Привільненська сільська бібліотека №1 провела поетичний флешмоб «Безсмертне слово Кобзаря», під час якого користувачі бібліотеки та жителі сільської громади читали та декламували твори поета.
У Новопавлівській сільській бібліотеці відбувся поетичний марафон «І полинуло мудре Шевченкове слово», у ході якого діти та дорослі читали вірші Т. Шевченка: «Сон», «Тополя», «Думка», «Тече вода з під явора», «Сонце заходить, гори чорніють».
«Знову відкриваю Кобзаря» – під такою назвою відбулася година поезії для учнівської молоді у Виноградівській сільській бібліотеці. Юні користувачі бібліотеки переглянули документальний фільм «Тарас Шевченко: невідомі сторінки життя», читали улюблені вірші з «Кобзаря», відповідали на запитання вікторини «Шевченківська стежина». Закінчився захід масовим декламуванням вірша «Заповіт».
Бібліотекарем Новоіванівської сільської бібліотеки було проведено літературну годину «Твоя дума, твоя пісня не вмре не загине!». Учасники заходу пригадали життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка, особливо цікавим для всіх присутніх було те, яку роль відігравали жінки у творчості поета.
У Христофорівській бібліотеці проведено Шевченківські читання «З кобзарем у серці» та виставка дитячого малюнку членів студії «Веселі акварелі» на шевченківську тематику «Свою Україну любіть».
«Лунає струна Кобзаревого слова» – під такою назвою проведено годину поезії в Інгульській сільській бібліотеці. Учасники заходу також здійснили відео-подорож до Шевченківського краю, села Моринці – місця народження великого поета. У Костичівській сільській бібліотеці проведено конкурс читців «І лине Шевченківське слово».
Бібліотечні заходи, присвячені шевченківській темі, були проведені з шаною та щирою любов’ю до Кобзаря, адже велике Шевченкове слово змушує нас час від часу переосмислювати історичну давнину і нашу сучасність.