Телефонному консультуванню БПД – три роки!

0 800 213 103 – саме за цим єдиним безкоштовним номером системи безоплатної правової допомоги люди з будь-якого куточка України можуть в телефонному режимі отримати юридичні консультації. Офіс єдиного контактного центру системи БПД у Сумах розпочав свою роботу три роки тому, 17 липня 2017 року. За цей час до операторів у Сумах надійшло понад 232,7 тис. дзвінків.
Телефонуй 0 800 213 103
Контактний центр системи БПД має два стаціонарні офіси у Чернівцях та Сумах. Зателефонувавши за безкоштовним номером 0 800 213 103, клієнти спочатку потрапляють до операторів офісу у Чернівцях. Якщо людина потребує юридичних консультацій чи роз’яснень, її з’єднують з фахівцями сумського відділення.
Наші клієнти їх не бачать, лише чують. Але від їхніх консультацій та роз’яснень може залежати вирішення роками наболілого правового питання, вчасне звернення до потрібних установ чи організацій або знання алгоритму дій, що допоможуть у тій чи іншій життєвій ситуації.
За ці роки контактний центр як один із сервісів системи безоплатної правової допомоги повністю виправдав свою необхідність. Немає змоги прийти до центру чи бюро правової допомоги й отримати консультацію? Телефонуй! Затримали працівники поліції й потрібен адвокат? Телефонуй! Потрібно дізнатися контакти центрів та бюро правової допомоги? Телефонуй!
Якість, оперативність, комунікабельність – три основні принципи, якими послуговуються юристи контактного центру у своїй роботі.
Як все починалося
Робота над добором і навчанням персоналу сумського офісу контактного центру почалася з березня 2017 року. Сумчани відвідали чернівецький офіс контакт-центру, ознайомилися зі специфікою роботи, перейняли досвід побудови відділу «з нуля». У процесі відбору спеціалістів важливе значення мав рівень знань, а також уміння швидко знаходити потрібну інформацію. Усі спеціалісти мали виконати завдання – побудувати схему відповіді на типове питання. З цим добре впоралися шість кандидатів, які і стали першими консультантами. А для більшості з них контактний центр став першим місцем роботи. Ставки на перспективну молодь були недаремними.
Перед початком роботи консультанти пройшли навчання з представниками Координаційного центру з надання правової допомоги, які розповіли про систему БПД і про специфіку консультування у телефонному режимі, а також про довідково-інформаційну платформу правових консультацій «WikiLegalAid». До речі, саме юристи контактного центру є активними редакторами правничої вікіпедії – наші так звані «вікінги».
У тестовому режимі контактний центр розпочав роботу з 24 квітня, а офіційний запуск відбувся 17 липня 2017 року. Наразі роботу контактного центру у Сумах забезпечують сім висококваліфікованих юристів, які мають повну вищу юридичну освіту.
Почути кожного клієнта
За три роки роботи до контактного центру надійшло 232 727 (станом на 10 липня 2020 року) дзвінків. Найчастіше телефонують жителі Київської, Дніпропетровської, Донецької, Харківської областей. Спектр питань є доволі широким, а ТОП-5 становлять цивільні, адміністративні, трудові, кримінальні та сімейні.
«Звертаючись до контактного центру, клієнти хочуть вирішити свою проблему з мінімальною затратою часу та ресурсів. Звісно, не на кожне юридичне питання можна дати відповідь по телефону, однак найбільше задоволення від роботи ми отримуємо саме тоді, коли вдається знайти спосіб допомогти людині», – розповідає начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Олексій Рибалка.
У середньому щодня кожен оператор відповідає на 53 дзвінки. На кожну телефонну консультацію фахівці витрачають у середньому 5 хвилин 29 секунд.
«Ми надзвичайно пишаємося тим, що саме в Сумах юристи консультують громадян з усієї України. Це говорить про довіру, про високий професійний рівень наших фахівців. Повірте, далеко не кожному юристу до снаги така складна робота. Тут мало були просто гарним юристом – потрібно ще й бути комунікабельним, стресостійким, вміти психологічно підтримати клієнта», – говорить директорка Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко.
Юрист Олександр Дорошенко – один із тих, хто працює з першого дня роботи сумського офісу контактного центру. За цей час він прийняв величезну кількість дзвінків, почув не одну складну життєву ситуацію, в якій опинилися люди. Часто-густо доводилося не просто надавати юридичні консультації, а й допомагати людям не впасти у відчай, не опускати руки й боротися за свої порушені права.
Ось один із прикладів. Зателефонував чоловік, який зазнав насильства від своєї жінки та дитини, яку мати, користуючись слабохарактерністю батька, виховувала на власний розсуд: не давала йому бачитись і брати участь у вихованні доньки, а коли та підросла, розказувала, який батько поганий. Оскільки обидві сторони були у шлюбі, то виникало питання про поділ майна. Дружина із тещею і дитиною використали незаконний метод «розділу»: прийшли на місце роботи чоловіка (він був ФОП – фізична особа-підприємець), побили його і винесли майно, необхідне для роботи. Через це чоловік збанкротував і не мав можливості сплачувати навіть мінімальні аліменти. До цього ж він добровільно платив дитині близько 7 тис. грн щомісячно. Чоловік прекрасно був обізнаний у законах і розумів, що передбачена відповідальність за несплату аліментів, але при цьому навідріз відмовлявся писати заяву до поліції про напад і про те, що йому перешкоджають брати участь у вихованні дитини, при тому, що він не позбавлявся батьківських прав.
«По суті, телефонував він від шоку і безвиході, що рідна дитина 13-ти років, ще й дівчинка, долучилася до побиття. Клієнту більше потрібна була психологічна підтримка, яку він і отримав разом із роз’ясненнями щодо його прав», – згадує юрист Олександр Дорошенко.
Чим я можу вам допомогти?
Фахівці контактного центру розповідають, що найскладніше у роботі — коли деякі клієнти не розуміють, що їхнє питання неможливо вирішити в телефонному режимі, й ігнорують можливість звернутися до місцевого центру або бюро правової допомоги.
А найцікавіше в професії – це необхідність постійно бути «на хвилі» законодавства. Юристи уважно відстежують зміни нормативно-правових актів, знайомляться з актуальною судовою практикою, адже без цього неможливо надати якісну консультацію. Найбільшою ж винагородою для працівників контактного центру є вдячні відгуки від клієнтів, а їх за три роки назбиралося чимало:
«Дякую консультанту Дмитру, який надав інформацію щодо нормативно-правових актів, які передбачають можливість ознайомитися з інформацією про свій стан здоров’я, зокрема з медичною документацією. Нехай і надалі будуть такі консультації, а ще пропоную, щоб у дозвонювачів була можливість оцінити роботу консультантів за 10-ти бальною шкалою».
Олена Р., червень 2020
«Хочу висловити подяку консультантці Яні, яка приділила мені багато уваги й вичерпно відповіла на моє питання щодо примусового лікування особи в психіатричному закладі».
Аліна Б., січень 2020
Тож пам’ятайте: правова допомога поруч, а здавалося б складна й безвихідна ситуація може вирішитися після слів незнайомого голосу у слухавці: «Вітаю! Ви зателефонували до контактного центру системи безоплатної правової допомоги. Чим я можу вам допомогти?».

Новини на цю ж тему
Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно
Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році
Як система безоплатної правничої допомоги допомагає постраждалим від домашнього насильства
Яку інформацію повинне містити повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно?
Чому не можна поширювати інформацію про переміщення військових і яка за це відповідальність!
Відповідальність за тонування скла автомобіля: що потрібно знати?
Підстави та порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Розмір та тривалість виплати допомоги по безробіттю
Підстави та порядок припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги
Строк дії ухвали про тримання під вартою, продовження строку тримання під вартою
Підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Суб'єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу
Волонтери, їхні права та обов’язки
Порядок проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім'ї
Умови надання та виселення із службових житлових приміщень
Порядок оформлення запрошення іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну
Адміністративна відповідальність за порушення права на доступ до публічної інформації
Хто має право на додаткову відпустку за роботу за комп'ютером
Відповідальність за відмову в працевлаштуванні осіб з інвалідністю
Права та обов'язки власників тварин
Порядок відмови від прийняття спадщини
Система безоплатної правової допомоги: види правових послуг
Захист персональних даних неповнолітніх
Порядок повернення коштів, викрадених з платіжних карток
Захист прав в Інтернеті
Порядок звільнення випускників медичних ВНЗ від проходження обов'язкового відпрацювання
Покрокова інструкція щодо усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя
Порядок оформлення посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон
Порядок стягнення аліментів із боржника, який відбуває покарання у місцях позбавлення волі
Сплата кредитної заборгованості подружжям після розірвання шлюбу між ними

Спадкування права на вклад у банку

Порядок оформлення та оплата простою на підприємстві

Права донорів в Україні

Покарання за незаконне перетинання державного кордону

Підстави звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів

Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення у сфері військового обов’язку та військового обліку

Робоча зустріч міського голови
Переваги та недоліки встановлення газобалонного обладнання (ГБО) на автомобіль в Україні

Оформлення спадкових прав на земельну ділянку, що перебуває в оренді

Режим роботи Миколаївського місцевого центру з НБВПД та бюро на час карантина!
Семінар-нарада зі вчинення нотаріальних дій
Санітарні норми для торгівельних закладів (магазинів) під час карантину

Порядок отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки

Рівність прав чоловіків та жінок на відпустку по догляду за дитиною

Дії педагогічних працівників у випадку виявлення кібербулінгу

Відповідальність за несвоєчасне повернення банківського вкладу

Зміна і поновлення договору оренди земельної ділянки

Особливості виконання договірних зобов'язань в умовах карантину

Зміна прізвища дитини

Відповідальність за продаж неякісних лікарських засобів

Визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Компенсації та пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Дії особи, якщо вона зазнала домашнього насильства

Порядок вирішення спорів у досудовому порядку, щодо земельних ділянок та прав на них

Відповідальність за порушення законодавства про звернення громадян

Посадові особи Управління Держпраці заохотили економічно активне населення м. Баштанки працювати офіційно

Особистий прийом відвідувачів Баштанським бюро правової допомоги - призупинено

Працюй легально – спокійно дивись у майбутнє

Загальні правила (принципи) виправлення помилок у Державному земельному кадастрі

Порядок вилучення з обігу банкнот усіх номіналів зразків до 2003 року

Загальний порядок проведення державної реєстрації права оренди земельних ділянок

Порядок скасування постанови державного виконавця про накладення арешту на грошові кошти у судовому порядку

Особливості оформлення спадщини на тимчасово окупованій території

Заборгованість за кредитним договором перед банком, що ліквідується

Порядок поновлення батьківських прав

Виборчий процес

Порядок отримання одноразової матеріальної допомоги особами, які постраждали від торгівлі людьми

Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Діяльність бізнесу в умовах карантину

Правова допомога поруч! Як отримати безоплатну правову допомогу?

Як визнати заповіт недійсним

До уваги роботодавців малого та середнього підприємництва та фізичних осіб – підприємців, які є застрахованими особами!

Відновлено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД

Оподаткування грошових переказів, отриманих із-за кордону

Система БПД запустила власний канал у TikTok

Як в Україні захищають права дітей?

Влаштування до притулку особи, яка постраждала від домашнього насильства

Відповідальність за вчинення торгівлі людьми

Година безкоштовного консультування для аграрія

Оформлення біометричних документів для громадян, які раніше документувались на територіях, що є тимчасово окупованими

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

Державний нагляд за охороною праці

Стартує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»

Порядок реєстрації в державному аграрному реєстрі

Засвідчення вірності копій документів

Надання права на шлюб неповнолітній особі

Порядок та способи зняття арешту з розрахункових рахунків під час виконавчого провадження

Підстави та порядок звернення із заявою про видачу обмежувального припису

Легалізація самочинного будівництва

Земельний пай (оформлення спадщини)

Пілот Аграрного реєстру стартує у шести областях

Право на оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки)

Договір між батьками про сплату аліментів на дитину

Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Як розрахувати орендну плату за пай

Види та умови укладання трудового договору

Визнання недійсним договору дарування земельної ділянки

Година цікавого правознавства «Твої права – твоя фортеця»

Порядок заміни посвідчення водія

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих жінок

Захист прав дітей від насильства в сім'ї

Визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Здійснення пенсійних виплат внутрішньо переміщених осіб

Запобігання та протидія домашньому насильству

Пільги для учасників АТО за кредитними зобов’язаннями

Порядок дострокового виходу на пенсію військовослужбовця

Медичне обслуговування внутрішньо переміщених осіб

Реабілітація учасників АТО

Розподіл оплати житлово-комунальних послуг між мешканцями квартири, житлового приміщення у гуртожитку

Всеукраїнський урок «Я маю право»

Безкоштовні юридичні консультації

Пільги та гарантії для осіб з інвалідністю

Норма тривалості робочого часу

Відповідальність за спалення листя (рослинних відходів)

Додаткова відпустка одиноким матерям

Організація і проведення навчальних зборів з військовозобов'язаними

Порядок та підстави видачі дублікатів нотаріальних документів

Проходження та припинення альтернативної (не військової) служби

Патронат над дітьми

Порядок отримання дозволу на зброю

Соціальні відпустки та порядок їх надання

Багаж та ручна поклажа: як правильно перевозити речі під час авіаперельотів.

Порядок отримання податкової знижка на навчання

Умови та наслідки розірвання договору дарування

Вихідна допомога працівнику у разі його звільнення

Правове регулювання програми «доступні ліки»

Як оформити інвалідність дитини!?

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини

Нещасний випадок на виробництві та порядок його розслідування

Створення безпечних і нешкідливих умов праці. Державний нагляд за охороною праці

Порядок призначення та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій

Правовий всеобуч для учнів

Правовий форум у рамках Всеукраїнського тижня права

Всеукраїнський тиждень права в Христофорівській школі

Всеукраїнський тиждень права у Баштанській школі №1

Всеукраїнський тиждень права у Пісківській школі

Тиждень правоосвітньої роботи у Баштанській ЗОШ №2

Тиждень права у Новопавлівській школі

Всеукраїнський тиждень права у Плющівській школі

Всеукраїнський тиждень права в Новоіванівській школі

Правові знання для кожного громадянина

Тиждень правової освіти в Баштанському ЗДО №2 «Віночок»

Права людини: від витоків до сьогодення

Подорож країною закону

Всеукраїнський тиждень права розпочався
