Реєстрація місця проживання новонародженої дитини

Де може бути зареєстроване місце проживання новонародженої дитини?
10 грудня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» № 888-VIII, яким функції з реєстрації місця проживання громадян делеговані органам місцевого самоврядування (раніше цю функцію здійснювала Державна міграційна служба). З передачею повноважень у сфері надання міграційних послуг від Державної міграційної служби України органам місцевого самоврядування, зазнала спрощення і процедура реєстрації місця проживання новонародженої дитини. Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає. В першу чергу, дитина не може бути зареєстрована в квартирі чи будинку, де не зареєстрований ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає. Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.
В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?
Відповідно до статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?
Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, встановлено, що за бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна також звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.
Серед документів, які необхідно буде подати батькам є:
- Заяву про реєстрацію місця проживання, встановленої форми;
- Копії паспортів батьків;
- Витяг про державну реєстрацію народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України ( у разі державної реєстрації народження дитини матір’ю одиначкою);
- Копію свідоцтва про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;
- Квитанцію про сплату адміністративного збору;
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
- документ, що посвідчує особу представника;
- документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Реєстрація місця проживання дитини через органи соціального захисту!
Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини. Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.
Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита. Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини: Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини. Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини. У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини. У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.
Яка відповідальність передбачена за порушення терміну, наданого для реєстрації місця проживання?
Законодавці визнали прострочення реєстрації новонароджених дітей без поважних причин проступком, за який треба карати штрафом в таких розмірах, - від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - але відразу, без попередження. Це правило зазначено в статті 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір неоподатковуваного мінімуму при виконанні норм адміністративного та кримінального законодавства дорівнює 50% щомісячного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це положення закріплене в пункті 5 підрозділу 1 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України. Відповідно до нього - норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень
Штраф складатиме суму: в діапазоні 17-51 грн.
Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням: https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Ще більше консультацій на інформаційному ресурсі WikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.
Новини на цю ж тему
Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно
Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році
Як система безоплатної правничої допомоги допомагає постраждалим від домашнього насильства
Яку інформацію повинне містити повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно?
Чому не можна поширювати інформацію про переміщення військових і яка за це відповідальність!
Відповідальність за тонування скла автомобіля: що потрібно знати?
Підстави та порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Розмір та тривалість виплати допомоги по безробіттю
Підстави та порядок припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги
Строк дії ухвали про тримання під вартою, продовження строку тримання під вартою
Підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Суб'єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу
Волонтери, їхні права та обов’язки
Порядок проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім'ї
Умови надання та виселення із службових житлових приміщень
Порядок оформлення запрошення іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну
Адміністративна відповідальність за порушення права на доступ до публічної інформації
Хто має право на додаткову відпустку за роботу за комп'ютером
Відповідальність за відмову в працевлаштуванні осіб з інвалідністю
Права та обов'язки власників тварин
Порядок відмови від прийняття спадщини
Система безоплатної правової допомоги: види правових послуг
Захист персональних даних неповнолітніх
Порядок повернення коштів, викрадених з платіжних карток
Захист прав в Інтернеті
Порядок звільнення випускників медичних ВНЗ від проходження обов'язкового відпрацювання
Покрокова інструкція щодо усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя
Порядок оформлення посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон
Порядок стягнення аліментів із боржника, який відбуває покарання у місцях позбавлення волі
Сплата кредитної заборгованості подружжям після розірвання шлюбу між ними

Спадкування права на вклад у банку

Порядок оформлення та оплата простою на підприємстві

Права донорів в Україні

Покарання за незаконне перетинання державного кордону

Підстави звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів

Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення у сфері військового обов’язку та військового обліку

Робоча зустріч міського голови
Переваги та недоліки встановлення газобалонного обладнання (ГБО) на автомобіль в Україні

Оформлення спадкових прав на земельну ділянку, що перебуває в оренді

Режим роботи Миколаївського місцевого центру з НБВПД та бюро на час карантина!
Семінар-нарада зі вчинення нотаріальних дій
Санітарні норми для торгівельних закладів (магазинів) під час карантину

Порядок отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки

Рівність прав чоловіків та жінок на відпустку по догляду за дитиною

Дії педагогічних працівників у випадку виявлення кібербулінгу

Відповідальність за несвоєчасне повернення банківського вкладу

Зміна і поновлення договору оренди земельної ділянки

Особливості виконання договірних зобов'язань в умовах карантину

Зміна прізвища дитини

Відповідальність за продаж неякісних лікарських засобів

Визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Компенсації та пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Дії особи, якщо вона зазнала домашнього насильства

Порядок вирішення спорів у досудовому порядку, щодо земельних ділянок та прав на них

Відповідальність за порушення законодавства про звернення громадян

Посадові особи Управління Держпраці заохотили економічно активне населення м. Баштанки працювати офіційно

Особистий прийом відвідувачів Баштанським бюро правової допомоги - призупинено

Працюй легально – спокійно дивись у майбутнє

Загальні правила (принципи) виправлення помилок у Державному земельному кадастрі

Порядок вилучення з обігу банкнот усіх номіналів зразків до 2003 року

Загальний порядок проведення державної реєстрації права оренди земельних ділянок

Порядок скасування постанови державного виконавця про накладення арешту на грошові кошти у судовому порядку

Особливості оформлення спадщини на тимчасово окупованій території

Заборгованість за кредитним договором перед банком, що ліквідується

Порядок поновлення батьківських прав

Виборчий процес

Порядок отримання одноразової матеріальної допомоги особами, які постраждали від торгівлі людьми

Телефонному консультуванню БПД – три роки!

Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Діяльність бізнесу в умовах карантину

Правова допомога поруч! Як отримати безоплатну правову допомогу?

Як визнати заповіт недійсним

До уваги роботодавців малого та середнього підприємництва та фізичних осіб – підприємців, які є застрахованими особами!

Відновлено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД

Оподаткування грошових переказів, отриманих із-за кордону

Система БПД запустила власний канал у TikTok

Як в Україні захищають права дітей?

Влаштування до притулку особи, яка постраждала від домашнього насильства

Відповідальність за вчинення торгівлі людьми

Година безкоштовного консультування для аграрія

Оформлення біометричних документів для громадян, які раніше документувались на територіях, що є тимчасово окупованими

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

Державний нагляд за охороною праці

Стартує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»

Порядок реєстрації в державному аграрному реєстрі

Засвідчення вірності копій документів

Надання права на шлюб неповнолітній особі

Порядок та способи зняття арешту з розрахункових рахунків під час виконавчого провадження

Підстави та порядок звернення із заявою про видачу обмежувального припису

Легалізація самочинного будівництва

Земельний пай (оформлення спадщини)

Пілот Аграрного реєстру стартує у шести областях

Право на оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки)

Договір між батьками про сплату аліментів на дитину

Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Як розрахувати орендну плату за пай

Види та умови укладання трудового договору

Визнання недійсним договору дарування земельної ділянки

Година цікавого правознавства «Твої права – твоя фортеця»

Порядок заміни посвідчення водія

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих жінок

Захист прав дітей від насильства в сім'ї

Визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Здійснення пенсійних виплат внутрішньо переміщених осіб

Запобігання та протидія домашньому насильству

Пільги для учасників АТО за кредитними зобов’язаннями

Порядок дострокового виходу на пенсію військовослужбовця

Медичне обслуговування внутрішньо переміщених осіб

Реабілітація учасників АТО

Розподіл оплати житлово-комунальних послуг між мешканцями квартири, житлового приміщення у гуртожитку

Всеукраїнський урок «Я маю право»

Безкоштовні юридичні консультації

Пільги та гарантії для осіб з інвалідністю

Норма тривалості робочого часу

Відповідальність за спалення листя (рослинних відходів)

Додаткова відпустка одиноким матерям

Організація і проведення навчальних зборів з військовозобов'язаними

Порядок та підстави видачі дублікатів нотаріальних документів

Проходження та припинення альтернативної (не військової) служби

Патронат над дітьми

Порядок отримання дозволу на зброю

Соціальні відпустки та порядок їх надання

Багаж та ручна поклажа: як правильно перевозити речі під час авіаперельотів.

Порядок отримання податкової знижка на навчання

Умови та наслідки розірвання договору дарування

Вихідна допомога працівнику у разі його звільнення

Правове регулювання програми «доступні ліки»

Як оформити інвалідність дитини!?

Нещасний випадок на виробництві та порядок його розслідування

Створення безпечних і нешкідливих умов праці. Державний нагляд за охороною праці

Порядок призначення та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій

Правовий всеобуч для учнів

Правовий форум у рамках Всеукраїнського тижня права

Всеукраїнський тиждень права в Христофорівській школі

Всеукраїнський тиждень права у Баштанській школі №1

Всеукраїнський тиждень права у Пісківській школі

Тиждень правоосвітньої роботи у Баштанській ЗОШ №2

Тиждень права у Новопавлівській школі

Всеукраїнський тиждень права у Плющівській школі

Всеукраїнський тиждень права в Новоіванівській школі

Правові знання для кожного громадянина

Тиждень правової освіти в Баштанському ЗДО №2 «Віночок»

Права людини: від витоків до сьогодення

Подорож країною закону

Всеукраїнський тиждень права розпочався
