Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Багаж та ручна поклажа: як правильно перевозити речі під час авіаперельотів.

Безоплатна правнича допомога
05.07.2019

Реєстрація пасажирів та оформлення багажу

Реєстрація пасажирів та оформлення багажу в аеропортах України закінчуються не раніше ніж за 45 хвилин до часу відправлення рейсу за розкладом.

Реєстрація пасажирів та оформлення багажу здійснюються на підставі квитка та одного із зазначених документів:

  • - паспорт громадянина України;
  • - паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • - проїзний документ дитини;
  • - дипломатичний паспорт;
  • - службовий паспорт;
  • - посвідчення особи моряка;
  • - посвідчення члена екіпажу;
  • - посвідчення особи на повернення в Україну;
  • - паспортний документ іноземця, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, надає право на в’їзд або виїзд з держави і визнається Україною;
  • - у випадках, передбачених міжнародними договорами України,- інші документи, що можуть використовуватися для виїзду за кордон

Під час реєстрації пасажирів та оформлення багажу весь багаж пасажира, передбачений для повітряного перевезення, підлягає зважуванню. До речей ручної поклажі, яка за правилами авіаперевізника може перевозитись у салоні повітряного судна, прикріплюється бирка «В кабіну», «Ручна поклажа» (Approved Cabin Baggage).

Авіаперевізник або агент з обслуговування зобов’язаний зазначити у багажній квитанції кількість і вагу прийнятого до повітряного перевезення багажу та видати пасажиру відривний талон ідентифікаційної багажної бирки на зареєстрований багаж.

За наявності у пасажира квитка в електронному вигляді відомості щодо кількості та ваги багажу зазначаються в електронному вигляді в системі відправок DCS.

Для позначення особливих умов повітряного перевезення зареєстрованого багажу додатково до ідентифікаційної багажної бирки прикріплюється спеціальна попереджувальна багажна бирка без номера («Крихкий» (Fragile); «Пріоритетний» (Priority); «Тварини» (Live Animals); «Трансфер» (Transfer); «Крісло колісне» (Wheelchair); «Дитина без супроводу» (UM); «Доставка до повітряного судна» (Delivery at Aircraft) тощо). Форма багажних бирок має відповідати Резолюціям ІАТА.

Після реєстрації та оформлення багажу авіаперевізник відповідає за цілісність і схоронність зареєстрованого багажу. Цілісність та схоронність ручної поклажі забезпечує пасажир. Збереження багажу, на який прикріплено бирку «Доставка до повітряного судна» (Delivery at Aircraft), забезпечує пасажир до моменту передачі його для завантаження у багажне відділення біля повітряного судна.

Плата за повітряне перевезення багажу, вага якого перевищує встановлену авіаперевізником норму безкоштовного провезення, стягується відповідно до встановленого правилами авіаперевізника тарифу. Оплата за перевезення такого багажу оформлюється квитанцією про оплату наднормового багажу або ордером різних зборів.

 

Багаж

  1. Вимоги до багажу
  2. Багаж пасажира приймається до повітряного перевезення під час його оформлення в аеропорту відправлення, аеропорту трансферу, аеропорту зупинки або в іншому пункті реєстрації, визначеному авіаперевізником.
  3. Речі пасажира залежно від їх розміру, ваги та особливостей можуть перевозитися як зареєстрований багаж або незареєстрований багаж (ручна поклажа).
  4. Як зареєстрований багаж можуть перевозитися місця багажу вагою не більше ніж 32 кг. Сума трьох вимірів окремого місця багажу (довжини, ширини, висоти) не має перевищувати 158 см. Наднормовий багаж, негабаритний багаж та місце багажу вагою понад 32 кг приймається до повітряного перевезення тільки за згодою авіаперевізника та за наявності на борту повітряного судна вільної для провезення ємності, а також за умови оплати пасажиром перевезення такого багажу, крім випадків, коли перевезення такого багажу вже попередньо погоджене з авіаперевізником та оплачене. Багаж, що не відповідає вимогам цього пункту, пасажир має оформляти для повітряного перевезення як вантаж.
  5. Інформація щодо максимальної кількості та ваги багажу, що приймає авіаперевізник для транспортування без оплати, вноситься до правил застосування тарифів та зазначається у правилах авіаперевізника і договорі перевезення, що надається пасажиру.
  6. Інформація щодо оплати повітряного перевезення наднормового багажу надається авіаперевізником, агентом з продажу та/або агентом з обслуговування під час бронювання повітряного перевезення або під час реєстрації пасажира та оформлення багажу.
  7. Оплата повітряного перевезення наднормового багажу здійснюється відповідно до встановленого правилами авіаперевізника тарифом, що діє на день оформлення ордеру різних зборів або квитанції про оплату наднормового багажу та на дату вильоту, зазначену у квитку. Така оплата може бути здійснена попередньо за згодою авіаперевізника під час оформлення квитка або в аеропорту під час реєстрації. У разі несплати пасажиром відповідних тарифів і зборів авіаперевізник має право відмовити у повітряному перевезенні наднормового багажу.
  8. У разі оформлення пасажиром багажу до повітряного перевезення фактично у меншій кількості ніж та, яку пасажир попередньо оплатив, авіаперевізник зобов’язаний повернути пасажиру різницю між сумою сплачених коштів та вартістю повітряного перевезення фактичної кількості багажу. У разі оформлення пасажиром багажу до повітряного перевезення фактично у більшій кількості ніж та, яку пасажир попередньо оплатив, пасажир має здійснити доплату за перевезення фактичної кількості багажу.
  9. У разі перевантаження повітряного судна чи за відсутності вільного тоннажу авіаперевізник, повідомивши про це пасажира, має право здійснити перевезення його багажу наступним рейсом або рейсом іншого авіаперевізника в найкоротший строк. Авіаперевізник самостійно визначає, який багаж буде перевезено наступним рейсом або рейсом іншого авіаперевізника.
  10. Максимальна вага та кількість багажу, що приймається до повітряного перевезення безкоштовно, визначається правилами застосованого тарифу та зазначається у договорі повітряного перевезення.
  11. Авіаперевізник зобов’язаний вжити заходів для здійснення повітряного перевезення пасажира та його зареєстрованого багажу на борту того самого повітряного судна, особливо якщо згідно з чинним законодавством вимагається присутність пасажира під час проведення митних процедур щодо багажу. У разі перевезення зареєстрованого багажу на борту іншого повітряного судна авіаперевізник зобов’язаний за вибором пасажира здійснити доставку багажу у найкоротший строк за наданою пасажиром у акті про неналежне перевезення багажу (PIR - Property Irregularity Report) адресою або компенсувати його транспортні витрати, пов’язані з доставкою такого багажу відповідно до вимог правил авіаперевізника.
  12. Оформлення багажу за вибором авіаперевізника може здійснюватися відповідно до вагової концепції (baggage weight concept) або поштучної концепції (baggage piece concept), тобто комбінацією характеристик ваги, розміру, кількості місць.
  13. Авіаперевізник відповідає за збереження багажу з моменту його реєстрації до повітряного перевезення та до моменту видачі пасажиру.

Прийняття багажу авіаперевізником до повітряного перевезення підтверджується виданим пасажиру відривним талоном багажної ідентифікаційної бирки та багажною квитанцією щодо кількості та ваги місць, які прийняті до повітряного перевезення. З моменту прийняття авіаперевізником багажу до перевезення і до моменту його видачі доступ пасажира до зареєстрованого багажу забороняється, крім випадків проведення його ідентифікації або додаткового догляду відповідними уповноваженими службами.

  1. Умови безкоштовного перевезення багажу
  2. Незалежно від правил застосування тарифу, за яким придбано квиток, пасажир має право перевезти безоплатно такий незареєстрований багаж (ручну поклажу) та відповідає за його збереження, зокрема: жіноча і чоловіча сумки, папка для паперу, верхній одяг, жакет, парасолька або палиця, друковані видання для читання під час польоту, харчування для дитини, необхідне під час польоту, дитяча дорожня люлька (за присутності дитини віком до 1 року), прогулянковий дитячий візок, складене крісло колісне та/або милиці. Загальна вага незареєстрованого багажу (ручної поклажі), за винятком крісла колісного, не має перевищувати 7 кг, якщо інше не встановлено правилами авіаперевізника.
  3. Авіаперевізник має право розширити перелік та загальну вагу речей, які перевозяться безоплатно.
  4. Незалежно від правил застосування тарифу, за яким придбано квиток, авіаперевізник може стягувати додаткову плату за перевезення: речей пасажирів (незалежно від їх найменування), розмір, вага яких не відповідає вимогам правил авіаперевізника; не запакованих відповідно до вимог глави 5 цього розділу речей пасажирів незалежно від їх найменування та призначення; побутової та теле-, відео-, аудіо-, фототехніки, вага одного місця якої понад 10 кг; квітів, саджанців рослин, харчової зелені, висушених рослин, дерев та кущів загальною вагою понад 5 кг; кореспонденції, яка супроводжується фельд’єгерями; тварин (свійських або диких), птахів, бджіл та іншої живності, за винятком собаки-поводиря, який супроводжує пасажира з інвалідністю або з обмеженою рухливістю.
  5. Авіаперевізник має право розширити перелік речей, за перевезення яких може стягуватись додаткова плата, незалежно від правил застосування тарифу.
  6. Оголошена цінність багажу
  7. Пасажир має право оголосити цінність свого зареєстрованого багажу.
  8. Цінність зареєстрованого багажу оголошується для кожного місця багажу окремо. У разі оголошення цінності багажу пасажир повинен сплатити вартість, визначену тарифом авіаперевізника.
  9. Для підтвердження оплати повітряного перевезення багажу із оголошеною цінністю авіаперевізник або агент з продажу повинен видати ордер різних зборів або квитанцію про оплату наднормового багажу, в якій зазначаються пункти, між якими здійснюється перевезення багажу з оголошеною цінністю.
  10. Умови прийняття до повітряного перевезення багажу із оголошеною цінністю та вартість такої послуги встановлюються правилами авіаперевізника. У разі втрати або пошкодження багажу з оголошеною цінністю сума відшкодування обмежується його заявленою цінністю.
  11. Групове перевезення багажу
  12. На вимогу пасажирів, які подорожують групою, або членів однієї родини, авіаперевізник зобов’язаний об’єднати їх багаж.
  13. Об’єднання місць багажу стосується тільки норм безкоштовного перевезення багажу. Багаж має оформлятися для кожного пасажира окремо. Об’єднання місць багажу групи пасажирів або членів однієї родини стосується тільки об’єднаної норми безкоштовного перевезення багажу кожного пасажира.

Груповий багаж за згодою пасажира оформлюється на одну уповноважену всіма пасажирами особу, що входить до складу групи цих пасажирів або родини. При цьому у перевізних документах кожного пасажира мають зазначатися кількість місць та вага його багажу.

  1. Вимоги до упаковки багажу
  2. Пасажир має забезпечити належне пакування кожного місця багажу, яке забезпечує його збереження під час повітряного перевезення та обробки і унеможливлює заподіяння шкоди пасажирам, членам екіпажу, третім особам, повітряному судну, багажу інших пасажирів або іншому майну, а також унеможливлює вільний/випадковий доступ до вмісту багажу сторонніх осіб. Авіаперевізник має право не приймати до перевезення багаж як зареєстрований, пакування якого не відповідає вимогам цього пункту, або вимагати від пасажира додатково запакувати багаж. Відповідність пакування багажу вимогам цього пункту визначає авіаперевізник.
  3. Багаж, який має зовнішні пошкодження, що не впливають на його цілісність під час повітряного перевезення та обробки і не можуть заподіяти шкоди пасажирам, членам екіпажу, третім особам, повітряному судну, багажу інших пасажирів або іншому майну, може бути прийнятий до повітряного перевезення як зареєстрований багаж за згодою авіаперевізника. Про наявність та вид пошкодження багажу авіаперевізником або його агентом з обслуговування робиться відмітка у багажній квитанції (бирці «Limited Release» - перевезення з обмеженою відповідальністю), яку засвідчує підписом пасажир.
  4. Обмеження щодо приймання до перевезення речей як багажу
  5. Речі, які заборонено включати до багажу: товари, предмети, рідкі та інші речовини, здатні створити значний ризик для здоров’я пасажирів, безпеки польоту чи власності авіаперевізника або інших пасажирів під час перевезення, зокрема вибухонебезпечні, стиснуті гази, матеріали, що викликають корозію, окисники, радіоактивні матеріали, магніти, легкозаймисті матеріали, отруйні, шкідливі або подразнювальні речовини, а також будь-які інші предмети та речовини, визначені в The Technical Instructions for the Safe Transport of Dangerous Goods by Air (Doc 9284) та постанові Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року № 723 «Про затвердження переліку небезпечних предметів і речовин, заборонених до перевезення повітряним транспортом» як такі, що заборонені для перевезення на пасажирських повітряних суднах.
  6. Речі, які не слід включати до зареєстрованого багажу: ламкі, крихкі речі та речі, які б’ються або швидко псуються, гроші, ключі, коштовності, електронне обладнання, фото-, відеотехніку, вироби з дорогоцінних і напівдорогоцінних металів і каміння, окуляри, антикваріат, витвори мистецтва, фотографії, вироби з хутра, технічну документацію, ділові документи, цінні папери, цінні речі, медикаменти, медичну документацію, документи, що посвідчують особу; товари, предмети, лікарські препарати, перевезення яких заборонено або обмежено чинними законами будь-якої країни, з території якої, на територію якої або через територію якої здійснюватиметься рейс; товари, які не є придатними для перевезення за їх характером, вагою, розміром, формою або запахом; живих тварин та птахів, крім випадків, передбачених у главі 2 розділу XII Авіаційних правил України. У разі вкладення зазначених речей до зареєстрованого багажу, авіаперевізник не відповідає за їх схоронність.
  7. Речі, які рекомендовано перевозити у ручній поклажі: ламкі, крихкі речі та речі, які б’ються або швидко псуються, електронне обладнання (фото-, відеотехніка, комп’ютерна техніка, носії інформації), програмне забезпечення, гроші, ключі, коштовності (дорогоцінні та напівдорогоцінні метали і каміння), окуляри, антикваріат, витвори мистецтва, фотографії, вироби з хутра, технічну документацію, ділові документи, цінні папери, медикаменти у необхідній кількості на час подорожі, медичну документацію, паспорти та інші документи, що посвідчують особу, унікальні чи незамінні речі, інші цінні предмети.
  8. Речі, які можуть прийматися до перевезення як зареєстрований багаж за попередньою згодою авіаперевізника: вогнепальна зброя (в тому числі бойова, мисливська, спортивна), пневматична, газова зброя, пістолети та револьвери, призначені для відстрілу патронів, споряджених гумовими або аналогічними за властивостями кулями, холодна зброя всіх видів та конструктивно подібні до неї вироби, патрони та запасні частини до зброї, а також навчальна, вихолощена, музейна, сувенірна, колекційна та бутафорська зброя за наявності у фізичної або юридичної особи відповідного дозволу на її зберігання, носіння та перевезення, рушниці і пістолети для підводного полювання. Предмети і речовини, заборонені до перевезення пасажирами та членами екіпажів повітряних суден цивільної авіації, визначаються авіаційними правилами України.
  9. Пасажир має право включати до зареєстрованого багажу свої побутові речі, алкогольні напої, нерадіоактивні речі медичного призначення та речі для туалету і першої потреби, у тому числі ємності з аерозолями медичного призначення й інші речі та речовини, дозволені для перевезення в обмеженій кількості відповідно до The Technical Instructions for the Safe Transport of Dangerous Goods by Air (Doc 9284) та у кількості, дозволеній відповідними контролюючими органами.
  10. Право на відмову в прийманні до перевезення багажу
  11. Зареєстрований багаж пасажира, який не з’явився на посадку на борт повітряного судна, підлягає обов’язковому вивантаженню з повітряного судна.
  12. Авіаперевізник має право відмовитися прийняти багаж як зареєстрований, якщо він належним чином не упакований у валізи із замками або інші відповідні контейнери, які забезпечують безпечне транспортування багажу та його обробку з використанням звичайних засобів обробки вантажів.
  13. Авіаперевізник має право відмовити у перевезенні або подальшому перевезенні як багажу речей, визначених у пунктах 1-3 глави 6 цього розділу Авіаційних правил України, якщо на підставі відповідних документів виявить, що такі речі містять будь-які недозволені матеріали чи предмети. Авіаперевізник не відповідає за речі, які він відмовився приймати до перевезення як багаж.
  14. Авіаперевізник може за бажанням пасажира перевезти речі, визначені в пунктах 1,2 глави 6 цього розділу Авіаційних правил України,як несупроводжуваний багаж (вантаж) з урахуванням вимог глави 9 цього розділу авіаційних правил України.
  15. Право на догляд
  16. З метою забезпечення безпеки польоту та відстеження речей, визначених у пунктах 1 та 2 глави 6 цього розділу Авіаційних правил України, авіаперевізник має право вимагати від пасажира пройти контроль на безпеку, який здійснюють служби авіаційної безпеки авіаперевізника, аеропорту, і надати багаж для догляду, а також доглядати чи організувати догляд багажу за відсутності пасажира. У разі відмови пасажира надати багаж для догляду авіаперевізник має право відмовити у перевезенні такого пасажира та/або багажу.
  17. Авіаперевізник не відповідає за шкоду, заподіяну пасажиру або його багажу в разі виявлення під час здійснення догляду або інших видів контролю щодо безпеки предметів, заборонених для повітряного перевезення, за винятком випадків недбалості авіаперевізника.
  18. Авіаперевізник або агент з обслуговування забезпечує виконання процедури ідентифікації зареєстрованого багажу пасажирів, які не з’явилися на борт повітряного судна або покинули його до відправлення.
  19. Несупроводжуваний багаж
  20. За бажанням пасажира і за згодою авіаперевізника багаж може бути оформлений як несупроводжуваний багаж.
  21. Несупроводжуваний багаж приймається до повітряного перевезення між тими самими пунктами, між якими подорожує пасажир, відповідно до квитка і тільки після самостійного митного оформлення багажу пасажиром.
  22. Повітряне перевезення несупроводжуваного багажу оформлюється авіавантажною накладною, здійснюється згідно з правилами повітряних перевезень вантажів, що затверджуються авіаперевізником, і оплачується згідно з тарифами на перевезення вантажів, встановленими авіаперевізником.

Ручна поклажа

  1. До ручної поклажі приймаються речі, які мають вагу та габарити, встановлені правилами авіаперевізника, що дозволяє безпечно розмістити їх у салоні повітряного судна на багажних полицях або під сидінням крісла. Забороняється розміщення ручної поклажі та дозволених до перевезення речей у проходах салону повітряного судна.
  2. До речей, які не відповідають установленим авіаперевізником вимогам до ручної поклажі або які не дозволяється перевозити в пасажирському салоні повітряного судна, застосовуються правила для зареєстрованого багажу.
  3. Ручна поклажа не має містити будь-яких колючих та ріжучих предметів, у тому числі манікюрних ножиць та пилочок, голок для медичних ін’єкцій, в’язальних спиць, металевих ножів, штопорів, предметів, пристроїв та іграшок, що імітують усі види зброї, запальничок у вигляді пістолетів та інших видів зброї, а також предметів із затупленими кінцями, якими можна завдати тілесних ушкоджень. Також забороняється заносити на борт повітряного судна в ручній поклажі будь-які рідини, суспензії, креми, пасти ємністю понад 100 мл (грамів) в одному флаконі (тюбику). Загальний об’єм зазначених речовин у ручній поклажі, упакованих в тару ємністю до 100 мл (грамів), не має перевищувати 1 л (кг) на одного пасажира. У разі використання обладнання для перевірки рідини, аерозолів та гелів їх об’єм для повітряного перевезення не обмежується. Предмети і речовини, заборонені до перевезення у пасажирському салоні, але дозволені до перевезення у багажу, визначаються авіаційними правилами України.
  4. За ручну поклажу протягом усього перевезення відповідає пасажир.

 

Перевезення деяких категорій багажу

  1. Перевезення багажу в салоні повітряного судна
  2. Авіаперевізник має право прийняти до повітряного перевезення у салоні повітряного судна речі, які зазначені у пункті 2 глави 6 розділу XI Авіаційних правил України та потребують особливих застережних заходів під час повітряного перевезення або особливих умов обробки.
  3. Речі, які пасажир вважає непридатними для перевезення у вантажному відсіку повітряного судна, приймаються до повітряного перевезення у пасажирському салоні лише за попереднім погодженням з авіаперевізником та з урахуванням вимог цих Авіаційних правил.

Перевезення таких речей оплачує пасажир відповідно до правил авіаперевізника та з урахуванням кількості необхідних для його перевезення пасажирських місць.

  1. Вага одного нестандартного місця багажу, що перевозиться в салоні повітряного судна, не має перевищувати 80 кг, якщо інше не встановлено правилами авіаперевізника, а його розміри мають давати змогу розмістити багаж на окремому(их) пасажирському(их) кріслі(ах). Упаковка багажу, що перевозиться в салоні повітряного судна, має забезпечити належне його кріплення на пасажирському(их) кріслі(ах) та відповідати санітарним нормам.
  2. Доставка багажу, що перевозиться в салоні повітряного судна, до повітряного судна, його завантаження, розміщення в салоні повітряного судна, розвантаження та перевезення у межах терміналів аеропорту здійснюється пасажиром або агентом з обслуговування, за попереднім замовленням та з оплатою цих послуг.
  3. Перевезення тварин (птахів)
  4. Повітряне перевезення собак, котів, птахів та інших тварин здійснюється за умови одержання дозволу авіаперевізника під час бронювання повітряного перевезення. Тварини, які приймаються до повітряного перевезення, обов’язково мають бути належним чином розміщені у контейнерах/клітках і мати чинні свідоцтва про вакцинації та довідки про стан їх здоров’я, дозволи на ввезення в країну призначення чи транзиту. Тварини мають бути чисті, охайні та не мати неприємного запаху. Авіаперевізник має право визначати спосіб перевезення і обмежити кількість тварин, що дозволяється перевозити на одному рейсі.
  5. Повітряне перевезення тварин, прийнятих як зареєстрований багаж разом з контейнером і харчуванням, має оплачуватися як додаткова послуга, яку пасажир має сплатити відповідно до тарифу, установленого авіаперевізником.
  6. Службові собаки, які допомагають працівникам державних органів, командам рятувальників, перевозяться безкоштовно разом з контейнерами і продуктами для їх харчування. Таке перевезення попередньо має бути узгоджене з авіаперевізником.
  7. У пасажирському салоні повітряного судна дозволяється перевозити: службових собак у супроводі кінолога; службових тварин, у тому числі собак-поводирів для сліпих і глухих пасажирів за умови, що на тваринах є ошийник і намордник; дрібних тварин, маса яких разом із засобами перевезення не перевищує 8 кг. Службова собака або собака-поводир має перебувати біля ніг кінолога/пасажира, а клітки птахів мають бути покриті щільною світлонепроникною тканиною. Пасажир відповідає за тварину, яка перевозиться у пасажирському салоні.
  8. Тварини, маса яких із засобом перевезення перевищує 8 кг, перевозяться в багажно-вантажних відсіках повітряного судна (крім собак-поводирів та службових собак).
  9. Обов’язок надання всіх необхідних для перевезення тварин документів, передбачених чинним законодавством країни відправлення, призначення або транзиту, покладається на пасажира. Авіаперевізник не відповідає за травмування, втрату, захворювання або загибель тварин, які сталися внаслідок відмови у ввезенні їх до країни пункту призначення або транзиту, якщо такої шкоди не заподіяно внаслідок недбальства авіаперевізника.
  10. У разі невиконання пасажиром вимог пунктів 1-6 цієї глави Авіаційних правил Україниавіаперевізник має право під час реєстрації пасажира на власний розсуд прийняти остаточне рішення щодо прийняття до повітряного перевезення чи відмови в перевезенні тварин (птахів).

 

Захист прав споживачів послуг з повітряних перевезень

Стаття 101 Повітряного Кодексу України. Захист прав споживачів послуг з повітряних перевезень

  • Уповноважений орган з питань цивільної авіації здійснює контроль за дотриманням авіаперевізниками та іншими суб'єктами авіаційної діяльності правил повітряних перевезень пасажирів, багажу, вантажу і пошти та за їх відповідністю вимогам і правилам, установленим міжнародними договорами України та авіаційними правилами України, зокрема в частині дотримання прав пасажирів, вантажовідправників, які користуються послугами з повітряних перевезень, та вимог щодо розгляду звернень пасажирів, вантажовідправників.
  • У разі подання такого звернення уповноважений орган з питань цивільної авіації приймає рішення про:
  1. відсутність факту порушення авіаперевізником вимог законодавства, в тому числі авіаційних правил України;
  2. наявність факту порушення авіаперевізником вимог законодавства, в тому числі авіаційних правил України, із зазначенням обсягу порушення та дати, до якої порушення слід усунути.
  • Дія Закону України "Про захист прав споживачів" поширюється на повітряні перевезення, крім питань, які врегульовані цим Кодексом, правилами повітряних перевезень пасажирів та вантажів, міжнародними договорами України.

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61

Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням: https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Місце розташування та контакти відділів бюро правової допомоги:

https://mykolaiv.legalaid.gov.ua/ua/miscevi-centri/pershyi-mykolaivskyi-mistsevyi-tsentr-z-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy

Ще більше консультацій на інформаційному ресурсі WikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.

Новини на цю ж тему

Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно

Про це інформує Координаційний центр з надання правничої допомоги
Безоплатна правнича допомога
06.02.2024

Які суми доходу дають право на безоплатну допомогу із зверненням до суду у 2024 році

За інформацією Координаційного центру з надання правничої допомоги
Безоплатна правнича допомога
09.01.2024

Як система безоплатної правничої допомоги допомагає постраждалим від домашнього насильства

Від початку 2023 року система безоплатної правничої допомоги понад 1,5 тис. разів надавала допомогу зі зверненням до суду людям, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. У понад 1,4 тис. випадків така допомога надавалася  жінкам, у майже 120 випадках – чоловікам).
Безоплатна правнича допомога
06.12.2023

Яку інформацію повинне містити повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно?

З початку широкомасштабної війни рф проти України внаслідок обстрілів міст і сіл у різних областях щоденно піддаються руйнуванню житлові будинки та інфраструктура. Усе це варто фіксувати належним чином.
Безоплатна правнича допомога
19.09.2022

Чому не можна поширювати інформацію про переміщення військових і яка за це відповідальність!

Поширення такої інформації в соціальних мережах, публікація її в пресі чи повідомлення стороннім особам може призвести до ворожих авіа- чи ракетних ударів по місцях скупчення військ, що завдає непоправної шкоди обороноздатності країни.
Безоплатна правнича допомога
03.05.2022

Відповідальність за тонування скла автомобіля: що потрібно знати?

тковуваних мінімумів доходів громадян." Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Безоплатна правнича допомога
08.02.2022

Підстави та порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Адвоката або працівника Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який надає безоплатну вторинну правову допомогу, може бути замінено у випадках та порядку, визначених законом.
Безоплатна правнича допомога
25.01.2022

Розмір та тривалість виплати допомоги по безробіттю

Станом на 2022 рік максимальний розмір допомоги по безробіттю буде становити: 9924гривень.
Безоплатна правнича допомога
19.01.2022

Підстави та порядок припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги

Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
Безоплатна правнича допомога
18.01.2022

Строк дії ухвали про тримання під вартою, продовження строку тримання під вартою

трок тримання під вартою обчислюється з моменту взяття під варту, а якщо взяттю під варту передувало затримання підозрюваного, обвинуваченого, - з моменту затримання.
Безоплатна правнича допомога
20.12.2021

Підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

ідставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа
Безоплатна правнича допомога
14.12.2021

Суб'єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу

Безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.
Безоплатна правнича допомога
06.12.2021

Волонтери, їхні права та обов’язки

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів
Безоплатна правнича допомога
30.11.2021

Порядок проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім'ї

Ще більше консультацій на інформаційному ресурсі WikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.
Безоплатна правнича допомога
22.11.2021

Умови надання та виселення із службових житлових приміщень

Жиле  приміщення включається  до числа службових рішенням виконавчого комітету районної,  міської, районної  в  місті Ради народних депутатів  за  клопотанням адміністрації  підприємства, установи, організації. 
Безоплатна правнича допомога
15.11.2021

Порядок оформлення запрошення іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну

Підставою для відмови є відсутність одного з документів, необхідних для оформлення запрошення.
Безоплатна правнича допомога
09.11.2021

Адміністративна відповідальність за порушення права на доступ до публічної інформації

Неоприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено законами України - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Безоплатна правнича допомога
03.11.2021

Хто має право на додаткову відпустку за роботу за комп'ютером

Відпустка за роботу з комп’ютером — це різновид щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, яка надається залежно від часу фактичної зайнятості роботою на комп’ютері.
Безоплатна правнича допомога
28.10.2021

Відповідальність за відмову в працевлаштуванні осіб з інвалідністю

У випадку невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавець повинен сплатити адміністративно-господарські санкції за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте нею.
Безоплатна правнича допомога
19.10.2021

Права та обов'язки власників тварин

Зобов'язання власників тварин
Безоплатна правнича допомога
22.09.2021

Порядок відмови від прийняття спадщини

Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини яка відкривається з дня смерті особи або з дня, з якого вона оголошується померлою.
Безоплатна правнича допомога
13.09.2021

Система безоплатної правової допомоги: види правових послуг

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Безоплатна правнича допомога
08.09.2021

Захист персональних даних неповнолітніх

Із настанням повноліття особа надає таку згоду самостійно, й батьки вже не мають права визначати межі обігу персональних даних їхніх дітей.
Безоплатна правнича допомога
02.09.2021

Порядок повернення коштів, викрадених з платіжних карток

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
25.08.2021

Захист прав в Інтернеті

Доступ до Інтернету – це важливий засіб для реалізації вами своїх прав та свобод, а також для участі у демократичних процесах. Саме тому позбавити вас доступу до Інтернету проти вашої волі можуть лише за рішенням суду.
Безоплатна правнича допомога
16.08.2021

Порядок звільнення випускників медичних ВНЗ від проходження обов'язкового відпрацювання

Відповідно до стаття 64 Закону України "Про вищу освіту" випускники закладів вищої освіти вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених цим Законом.
Безоплатна правнича допомога
12.08.2021

Покрокова інструкція щодо усиновлення одним з подружжя дитини іншого з подружжя

Куди потрібно звернутися? До служби у справах дітей за місцем проживання дитини. Перелік необхідних документів
Безоплатна правнича допомога
03.08.2021

Порядок оформлення посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон

Для виїзду за межі України особі без громадянства необхідно отримати посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон (документ, що посвідчує особу без громадянства під час перетинання нею державного кордону України і перебування за кордоном) відповідно до пункт 1 Порядку.
Безоплатна правнича допомога
26.07.2021

Порядок стягнення аліментів із боржника, який відбуває покарання у місцях позбавлення волі

Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Батько та мати мають рівні права та обов’язки по відношенню до своїх дітей.
Безоплатна правнича допомога
19.07.2021

Сплата кредитної заборгованості подружжям після розірвання шлюбу між ними

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
07.07.2021

Спадкування права на вклад у банку

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
01.07.2021

Порядок оформлення та оплата простою на підприємстві

Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (стаття 34 КЗпП України).
Безоплатна правнича допомога
24.06.2021

Права донорів в Україні

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
14.06.2021

Покарання за незаконне перетинання державного кордону

Особи, винні в порушенні або спробі порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, у незаконному переміщенні або спробі незаконного переміщення через державний кордон України вантажів, матеріалів, документів та інших
Безоплатна правнича допомога
25.05.2021

Підстави звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів

За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.
Безоплатна правнича допомога
18.05.2021

Адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення у сфері військового обов’язку та військового обліку

Інформуємо про відповідальність за порушення у сфері військового обов’язку та військового обліку, яку з 23.04.2021 передбачає Кодекс України про адміністративні правопорушення.
Важливо
12.05.2021

Робоча зустріч міського голови

12 травня відбулась робоча зустріч міського голови Олександра Берегового з головним спеціалістом відділу «Баштанське бюро правової допомоги» Миколаївського місцевого центу БВПД Світланою Могилко.
Події
12.05.2021

Переваги та недоліки встановлення газобалонного обладнання (ГБО) на автомобіль в Україні

Важливо! Перед переобладнанням транспортного засобу для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива огляд такого засобу не проводиться.
Безоплатна правнича допомога
06.05.2021

Оформлення спадкових прав на земельну ділянку, що перебуває в оренді

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи в порядку спадкування не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі
Безоплатна правнича допомога
30.03.2021

Режим роботи Миколаївського місцевого центру з НБВПД та бюро на час карантина!

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
24.03.2021

Семінар-нарада зі вчинення нотаріальних дій

23 березня в залі засідань міської ради відбувся семінар за участю приватного нотаріуса Володимира Остапенка
Події
23.03.2021

Санітарні норми для торгівельних закладів (магазинів) під час карантину

Основні санітарні норми для супермаркетів та магазинів під час карантину
Безоплатна правнича допомога
22.03.2021

Порядок отримання будівельного паспорта забудови земельної ділянки

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
16.03.2021

Рівність прав чоловіків та жінок на відпустку по догляду за дитиною

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
09.03.2021

Дії педагогічних працівників у випадку виявлення кібербулінгу

Кібербулінг - це один із різновидів булінгу (цькування), що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням сучасних електронних технологій: Інтернету (електронної пошти, форумів, чатів, ICQ) та інших засобів електронної техніки.
Безоплатна правнича допомога
09.02.2021

Відповідальність за несвоєчасне повернення банківського вкладу

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні. Ще більше консультацій на інформаційному ресурсі WikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua
Безоплатна правнича допомога
25.01.2021

Зміна і поновлення договору оренди земельної ділянки

Ініціювати внесення змін може будь-яка сторона в будь-який момент. Оскільки сторони вільні в праві додавати до договору умови, які, на їхню думку, є істотними, у договорі можна передбачити детальний порядок внесення змін.
Безоплатна правнича допомога
19.01.2021

Особливості виконання договірних зобов'язань в умовах карантину

Оголошення карантину та законодавче внесення його до переліку форс-мажорних обставин автоматично не звільняє від виконання грошових зобов’язань. Особа має обґрунтувати як саме обставини форс-мажору унеможливлюють виконання відповідних зобов’язань
Безоплатна правнича допомога
11.01.2021

Зміна прізвища дитини

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Безоплатна правнича допомога
04.01.2021

Відповідальність за продаж неякісних лікарських засобів

Особи, винні в порушенні законодавства про лікарські засоби, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
Безоплатна правнича допомога
29.12.2020

Визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Безоплатна правнича допомога
21.12.2020

Компенсації та пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Для отриманням посвідчення необхідно звертатися до уповноважених органів за поданням райдержадміністрацій за місцем проживання (реєстрації).
Безоплатна правнича допомога
16.12.2020

Дії особи, якщо вона зазнала домашнього насильства

Виклик поліції саме за номером «102» в подальшому допоможе встановити факт здійснення такого виклику у разі, якщо поліція не приїхала або не вжила належних заходів. За фактом виклику має прибути екіпаж патрульної поліції, зафіксувати прояв домашнього насильства у будь-якій формі та вжити заходи.
Безоплатна правнича допомога
10.12.2020

Порядок вирішення спорів у досудовому порядку, щодо земельних ділянок та прав на них

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Безоплатна правнича допомога
02.12.2020

Відповідальність за порушення законодавства про звернення громадян

Відповідно до статті 24 Закону України "Про звернення громадян" громадяни, особи, винні у порушенні цього Закону, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України
Безоплатна правнича допомога
25.11.2020

Посадові особи Управління Держпраці заохотили економічно активне населення м. Баштанки працювати офіційно

У Баштанці відбувся семінар для осіб, перед якими наразі стоїть питання вибору нового місця роботи, на тему «Переваги легальної найманої праці»
Новини
11.11.2020

Особистий прийом відвідувачів Баштанським бюро правової допомоги - призупинено

Звернутися до Бюро можна за телефоном (05158) 2-71-52, або на електрону адресу bashtanske@legalaid.mk.ua
Безоплатна правнича допомога
11.11.2020

Працюй легально – спокійно дивись у майбутнє

У Баштанській районній філії МОЦЗ відбувся семінар за участю соціальних партнерів: представників держпраці та пенсійного фонду.
Новини
06.11.2020

Загальні правила (принципи) виправлення помилок у Державному земельному кадастрі

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Безоплатна правнича допомога
02.11.2020

Порядок вилучення з обігу банкнот усіх номіналів зразків до 2003 року

У ст. 99 Конституції України зазначено, що грошовою одиницею України є гривня. Основною функцією Національного банку України, як центрального банку держави, є забезпечення стабільності грошової одиниці.
Безоплатна правнича допомога
26.10.2020

Загальний порядок проведення державної реєстрації права оренди земельних ділянок

Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів (а для документів, що залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування, що їх видають, - заявник посвідчені копії документів), необхідних для відповідної реєстрації...
Безоплатна правнича допомога
12.10.2020

Порядок скасування постанови державного виконавця про накладення арешту на грошові кошти у судовому порядку

Підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини
Безоплатна правнича допомога
05.10.2020

Особливості оформлення спадщини на тимчасово окупованій території

Тимчасово окупована територія України (Законі України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"):
Безоплатна правнича допомога
28.09.2020

Заборгованість за кредитним договором перед банком, що ліквідується

Наслідки для позичальників за кредитним договором у випадку ліквідації банку Віднесення банку до категорії неплатоспроможних, запровадження процедури тимчасової адміністрації або ліквідації банку не припиняють дію кредитних договорів.
Безоплатна правнича допомога
25.08.2020

Порядок поновлення батьківських прав

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Безоплатна правнича допомога
18.08.2020

Виборчий процес

Виборчий процес стає доступнішим для осіб з інвалідністю та маломобільних людей за допомогою інтернету
Безоплатна правнича допомога
11.08.2020

Порядок отримання одноразової матеріальної допомоги особами, які постраждали від торгівлі людьми

Одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років; діти віком від шести до 18 років; працездатні особи; особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.
Безоплатна правнича допомога
27.07.2020

Телефонному консультуванню БПД – три роки!

0 800 213 103 – саме за цим єдиним безкоштовним номером системи безоплатної правової допомоги люди з будь-якого куточка України можуть в телефонному режимі отримати юридичні консультаці
Події
20.07.2020

Викривачі корупції – категорія осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу

Роз’яснення щодо надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги надає Національне агентство з питань запобігання корупції
Безоплатна правнича допомога
14.07.2020

Діяльність бізнесу в умовах карантину

Протиепідемічні вимоги для роботи сфер бізнесу
Безоплатна правнича допомога
07.07.2020

Правова допомога поруч! Як отримати безоплатну правову допомогу?

Безоплатна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових
Новини
01.07.2020

Як визнати заповіт недійсним

Заповіт – це розпорядження, зроблена на випадок смерті, яке укладається у передбаченій законом формі, містить призначення спадкоємця
Безоплатна правнича допомога
15.06.2020

До уваги роботодавців малого та середнього підприємництва та фізичних осіб – підприємців, які є застрахованими особами!

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцю із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою.
Актуально
11.06.2020

Відновлено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання БВПД

З 9 червня 2020 року відновлено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це передбачено наказом Міністерства юстиції України від 01.06.2020 року № 1818/5.
Безоплатна правнича допомога
11.06.2020

Оподаткування грошових переказів, отриманих із-за кордону

Питання оподаткування грошових переказів, що отримуються фізичними особами — резидентами України з-за кордону, набуло останнім часом особливої актуальності.
Безоплатна правнича допомога
10.06.2020

Система БПД запустила власний канал у TikTok

Система безоплатної правої допомоги створила власний канал «PravoTok» у додатку TikTok
Безоплатна правнича допомога
04.06.2020

Як в Україні захищають права дітей?

День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права неповнолітніх, нагода звернути увагу на правові проблеми, з якими стикаються діти. Про це йшлося день під час онлайн пресконференції «Як в Україні захищають права дітей?», що відбулася на базі пресцентру ІА «Укрінформ». 
Безоплатна правнича допомога
04.06.2020

Влаштування до притулку особи, яка постраждала від домашнього насильства

Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі - спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Безоплатна правнича допомога
01.06.2020

Відповідальність за вчинення торгівлі людьми

Найважливішими міжнародно-правовими документами, які спрямовані на протидію торгівлі людьми, є Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, та покарання за неї, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності 2000 року
Безоплатна правнича допомога
26.05.2020

Година безкоштовного консультування для аграрія

До уваги агровиробників!
Анонс подій
22.05.2020

Оформлення біометричних документів для громадян, які раніше документувались на територіях, що є тимчасово окупованими

Ідентифікація особи, на ім’я якої оформляється паспорт і стосовно якої відсутня інформація в базах даних Реєстру, здійснюється відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій
Безоплатна правнича допомога
18.05.2020

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.
Безоплатна правнича допомога
12.05.2020

Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя

Оголошено відбір серед адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для навчання та подальшої участі у пілотному проєкті “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”.
Безоплатна правнича допомога
04.05.2020

Державний нагляд за охороною праці

Державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють:
Безоплатна правнича допомога
30.04.2020

Стартує онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав»

З 23 квітня по 5 червня 2020 року Координаційний центр з надання правової допомоги проводить онлайн-конкурс дитячих малюнків «Країна моїх прав».
Безоплатна правнича допомога
24.04.2020

Порядок реєстрації в державному аграрному реєстрі

Державний аграрний реєстр - безкоштовний електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою і сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною і простежуваною. Це новий онлайн-сервіс для аграріїв.
Безоплатна правнича допомога
22.04.2020

Засвідчення вірності копій документів

Миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги пояснює як засвідчити копії документів.
Безоплатна правнича допомога
14.04.2020

Надання права на шлюб неповнолітній особі

Досягнення шлюбного віку є юридичним фактом, який породжує у особи право на шлюб. За загальним правилом шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років.
Безоплатна правнича допомога
10.04.2020

Порядок та способи зняття арешту з розрахункових рахунків під час виконавчого провадження

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов’язаний вживати передбачений цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Безоплатна правнича допомога
02.03.2020

Підстави та порядок звернення із заявою про видачу обмежувального припису

Обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.
Безоплатна правнича допомога
25.02.2020

Легалізація самочинного будівництва

За загальним правилом, особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Воно не може бути відчужене, успадковане; на нього не може бути звернено стягнення за виконавчими документами, у тому числі продаж його з прилюдних торгів
Новини
17.02.2020

Земельний пай (оформлення спадщини)

Орендна плата за користування земельною ділянкою має бути виплачена спадкоємцю у повному обсязі згідно з умовами договору оренди, але тільки після переоформлення права власності на земельну ділянку.
Події
13.02.2020

Пілот Аграрного реєстру стартує у шести областях

5 лютого розпочнуться виїзди мобільних груп операторів в ОТГ Миколаївської області для допомоги у внесенні відомостей про агровиробників у Державний аграрний реєстр.
Анонс подій
06.02.2020

Право на оформлення паспорта громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки)

Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України
Безоплатна правнича допомога
04.02.2020

Договір між батьками про сплату аліментів на дитину

Сімейним кодексом України передбачено, що батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини. Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується (стаття 189 СК України).
Безоплатна правнича допомога
29.01.2020

Оголошено XII конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення з 20 січня по 30 березня 2020 року конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Безоплатна правнича допомога
24.01.2020

Як розрахувати орендну плату за пай

Згідно із частиною четвертою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Безоплатна правнича допомога
21.01.2020

Види та умови укладання трудового договору

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (стаття 43 Конституції України.
Безоплатна правнича допомога
13.01.2020

Визнання недійсним договору дарування земельної ділянки

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Безоплатна правнича допомога
03.01.2020

Година цікавого правознавства «Твої права – твоя фортеця»

13 грудня в Баштанській центральній районній бібліотеці відбувся захід в рамках проведення Всеукраїнського тижня права.
Події
13.12.2019

Порядок заміни посвідчення водія

Хто може отримати посвідчення водія, порядок його заміни та термін придатності посвідчення.
Безоплатна правнича допомога
09.12.2019

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих жінок

Відповідно до статті 7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми»
Безоплатна правнича допомога
02.12.2019

Захист прав дітей від насильства в сім'ї

Дізнайтеся як вберегти дитину від фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства. Яка відповідальність за жорстоке поводження з дитиною в сім’ї або поза нею?
Безоплатна правнича допомога
26.11.2019

Визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

Якщо спадкоємець протягом встановленого строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. У разі пропущення шестимісячного строку для прийняття спадщини, може бути встановлено додатковий строк для її прийняття з наступних підстав
Безоплатна правнича допомога
23.11.2019

Здійснення пенсійних виплат внутрішньо переміщених осіб

Громадяни пенсійного віку, що є внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання, вказаної у довідці ВПО
Події
12.11.2019

Запобігання та протидія домашньому насильству

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Безоплатна правнича допомога
04.11.2019

Пільги для учасників АТО за кредитними зобов’язаннями

Військовослужбовці, резервісти і військовозобов'язані мають право на пільги при виплаті кредитів.
Безоплатна правнича допомога
28.10.2019

Порядок дострокового виходу на пенсію військовослужбовця

Військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.
Безоплатна правнича допомога
21.10.2019

Медичне обслуговування внутрішньо переміщених осіб

Правові підстави надання медичного обслуговування
Безоплатна правнича допомога
17.10.2019

Реабілітація учасників АТО

На даний час Україна перебуває на етапі активного обговорення теми щодо повернення бійців АТО у мирне життя: реабілітація, відновлення організму, стабільний психічний стан, підтримка родини, запобігання алкоголізму та суїциду.
Безоплатна правнича допомога
15.10.2019

Розподіл оплати житлово-комунальних послуг між мешканцями квартири, житлового приміщення у гуртожитку

Розподіл оплати житлово-комунальних послуг між мешканцями квартири, житлового приміщення у гуртожитку є необхідністю вирішення гострих житлових проблем, таких як несплата житлово-комунальних послуг усіма повнолітніми квартиронаймачами
Безоплатна правнича допомога
02.10.2019

Всеукраїнський урок «Я маю право»

У Баштанському опорному закладі ЗСО I – III ступенів №2 пройшов Всеукраїнський урок «Я маю право».
Заходи
30.09.2019

Безкоштовні юридичні консультації

Бюро правової допомоги надає юридичні консультації безробітнім.
Заходи
30.09.2019

Пільги та гарантії для осіб з інвалідністю

Особам з інвалідністю і дитина з інвалідністю надаються безоплатно або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування
Безоплатна правнича допомога
24.09.2019

Норма тривалості робочого часу

Конкретна тривалість робочого часу встановлюється на рівні організації - через локальні нормативно-правові акти та за угодою сторін трудового договору. Тривалість робочого часу може встановлюватися з розрахунку на різні календарні періоди: добу, тиждень, місяць, рік.
Безоплатна правнича допомога
11.09.2019

Відповідальність за спалення листя (рослинних відходів)

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.
Безоплатна правнича допомога
03.09.2019

Додаткова відпустка одиноким матерям

Жінка, яка не перебуває в шлюбі і в свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис зроблено за вказівкою матері
Безоплатна правнича допомога
21.08.2019

Організація і проведення навчальних зборів з військовозобов'язаними

Як організовуються і проводяться навчальні збори з військовозобов'язаними.
Безоплатна правнича допомога
13.08.2019

Порядок та підстави видачі дублікатів нотаріальних документів

У разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом, за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких учинялася нотаріальна дія, нотаріусом видається дублікат утраченого або зіпсованого документа.
Безоплатна правнича допомога
09.08.2019

Проходження та припинення альтернативної (не військової) служби

Громадяни України мають право на альтернативну службу, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю
Безоплатна правнича допомога
31.07.2019

Патронат над дітьми

Сімейний патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин
Безоплатна правнича допомога
24.07.2019

Порядок отримання дозволу на зброю

Для отримання дозволу на придбання вогнепальної зброї, відповідно до пункту 12.2 Інструкції, необхідно подати до дозвільної системи органів внутрішніх справ відповідну заяву
Безоплатна правнича допомога
17.07.2019

Соціальні відпустки та порядок їх надання

Відпу́стка— час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати. Основним законом що регулює відпустки є Закон України "Про відпустки" від 15.11.1996 року.
Безоплатна правнича допомога
09.07.2019

Порядок отримання податкової знижка на навчання

Подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості
Безоплатна правнича допомога
27.06.2019

Умови та наслідки розірвання договору дарування

Про умови та наслідки розірвання договору дарування інформує Миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна правнича допомога
20.06.2019

Вихідна допомога працівнику у разі його звільнення

Миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про вихідну допомогу працівнику в разі його звільнення.
Безоплатна правнича допомога
13.06.2019

Правове регулювання програми «доступні ліки»

Як отримати безкоштовні ліки? Розповідає Миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна правнича допомога
06.06.2019

Як оформити інвалідність дитини!?

Як оформити інвалідність дитини? Консультацію з цього питання можна отримати у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна правнича допомога
28.05.2019

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини

Де можна зареєструвати місце проживання новонародженої дитини?
Безоплатна правнича допомога
23.05.2019

Нещасний випадок на виробництві та порядок його розслідування

Відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про охорону праці» відповідальність за правильну організацію розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві покладається на роботодавця.
Безоплатна правнича допомога
16.05.2019

Створення безпечних і нешкідливих умов праці. Державний нагляд за охороною праці

Створення безпечних і нешкідливих умов праці Згідно статті 153 КЗпП на всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці. Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.
Безоплатна правнича допомога
13.05.2019

Порядок призначення та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій

20 березня 2019 року Уряд прийняв постанову “Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.
Безоплатна правнича допомога
13.05.2019

Правовий всеобуч для учнів

Під час розмови головні акценти були поставлені на проблеми: кримінальна відповідальність підлітків перед законом, знання учнями своїх прав та обов’язків, відповідальність батьків за виховання та навчання дітей. Особлива увага звернута на протидію в шкільному середовищі булінгу.
Події
12.02.2019

Правовий форум у рамках Всеукраїнського тижня права

20 грудня 2018 року Баштанський опорний заклад ЗСО І –ІІІ ступенів №1 гостинно зустрічав юних правознавців закладів загальної середньої освіти Баштанської міської ради
Події
21.12.2018

Всеукраїнський тиждень права в Христофорівській школі

З 10 по 14 грудня в Христофорівській ЗОШ I-III ступенів проходить Всеукраїнський тиждень права.
Події
18.12.2018

Всеукраїнський тиждень права у Баштанській школі №1

З 10 по 14 грудня 2018 року в Баштанському опорному закладі ЗСО І-ІІІ ст. №1 цікаво і змістовно пройшов Всеукраїнський тиждень права.
Заходи
17.12.2018

Всеукраїнський тиждень права у Пісківській школі

Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроках правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.
Події
15.12.2018

Тиждень правоосвітньої роботи у Баштанській ЗОШ №2

10 грудня у Баштанській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 стартував Всеукраїнський тиждень права. В рамках тижня проведено Всеукраїнський урок права на тему «Права людини – права дитини»; конкурс малюнків ‒ «Я маю право»
Події
14.12.2018

Тиждень права у Новопавлівській школі

З 10 по 14 грудня 2018 року в Новопавлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходив тиждень права.
Події
14.12.2018

Всеукраїнський тиждень права у Плющівській школі

З 10 по 15 грудня 2018 року у Плющівській школі проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.
Заходи
14.12.2018

Всеукраїнський тиждень права в Новоіванівській школі

З метою підвищення ролі правової освіти та виховання в учнів поваги до закону та прав людини в Новоіванівській філії І-ІІ ступенів було проведено Всеукраїнський тиждень права.
Події
13.12.2018

Правові знання для кожного громадянина

13 грудня 2018 року у Баштанському ЗДО №2 «Віночок» відбулася зустріч з юристом Оксаною В’ячеславівною Дорошенко, під час якої працівники закладу отримали цікаву і дуже важливу інформацію про правові вимоги Цивільного кодексу щодо прийнятті спадщини.
Події
13.12.2018

Тиждень правової освіти в Баштанському ЗДО №2 «Віночок»

Педагоги були активними учасниками вправи привітання « Це класно»
Події
12.12.2018

Права людини: від витоків до сьогодення

Ведуча заходу Ірина Озерова запросила присутніх в подорож країною права та розповіла про традицію проведення тижня права в Україні Учні почули цікаві факти з історії права
Новини
12.12.2018

Подорож країною закону

Бібліотекарі за допомогою слайд-презентації ознайомили дітей з основними положеннями Всесвітньої Декларації прав людини, Конвенції про права дитини та іншими правовими актами.
Новини
12.12.2018

Всеукраїнський тиждень права розпочався

Старшокласники переглядали відео “Що треба знати про право і закон”, про порушення та захист прав людини. Учні висловлювали свої думки про права й обов’язки людей в Україні та для чого потрібно знати права людини і як можна захистити свої права, коли вони порушуються.
Новини
11.12.2018
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше