Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Результати моніторингу діяльності депутатів Баштанської міської ради в 2019 році

Події
17.07.2020

Молодіжна громадська рада при Баштанській міській раді провела моніторинг діяльності депутатів Баштанської міської ради в 2019 році за 3-ма напрямками: відвідування депутатами сесій місцевої ради, здійснення особистого прийому громадян та звітування за рік перед виборцями.

Моніторинг діяльності депутатів базувався на положеннях, визначених Законом України “Про статус депутатів місцевих рад” та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Інформацію про вказані напрямки було взято з відкритих джерел, а також отримано у відповідь на запит до Баштанської міської ради.

Результати даного моніторингу було презентовано депутатам Баштанської міської ради 23.06.2020.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” зазначає, що депутати місцевої ради повинні відвідувати сесії, проводити прийоми громадян, звітуватися перед виборцями та працювати в постійних депутатських комісіях ради.

Перший аналітичний блок моніторингу стосувався відвідуваності депутатами пленарних засідань сесій ради:

 Таблиця № 1

ПІБ депутата

Кількість відвіданих пленарних засідань

Кількість пропущених пленарних засідань

% відвідуваності 

1

Заболотня Лідія Іванівна

9

0

100

2

Луценко Людмила Іванівна

9

0

100

3

Луценко Людмила Іванівна

9

0

100

4

Онищук Володимир Іванович

9

0

100

5

Семеліт Алевтина Володимирівна

9

0

100

6

Грицюк Віталій Анатолійович

8

1

89

7

Жигалкін Петро Іванович

8

1

89

8

Зюзько Ганна Станіславівна

8

1

89

9

Майданов Віктор Володимирович

8

1

89

10

Таранкова Світлана Володимирівна

8

1

89

11

Фігура Лариса Володимирівна

7

2

78

12

Чернова Зінаїда Миколаївна

7

2

78

13

Мазуренко Олександр Григорович

7

2

78

14

Осадчий Олег Вікторович

7

2

78

15

Гапішко Світлана Володимирівна

6

3

67

16

Гомерська Інна Петрівна

6

3

67

17

Кучеренко Тетяна Василівна

6

3

67

18

Сотнікова Тетяна Василівна

6

3

67

19

Сухарь Володимир Михайлович

6

3

67

20

Бронза Олег Володимирович

5

4

56

21

Назаров Валерій Дмитрович

5

4

56

22

Раєвський Дмитро Олегович

4

5

44

23

Савчук Михайло Іванович

4

5

44

24

Смульський Микола Іванович

4

5

44

25

Костюк Віталій

3

 6

23

26

Кривенко Максим Іванович

3

6

23

Отже, протягом 2019 року відбулося 9 пленарних засідань Баштанської міської ради та 9 сесій. Всі дев’ять пленарних засідань відбулися, так як в них взяло участь більше половини  депутатів від загального складу ради. 21 депутат відвідав більше половини пленарних засідань, що становить майже 81% від загальної кількості депутатів ради, в тому числі варто відмітити, що 4 депутати були на всіх засіданнях.  5 депутатів відвідали менше половини пленарних засідань.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про статус депутата місцевої ради»: Депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Місцева рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями.

Згідно з інформацією на сайті ОТГ звітування депутатів міської ради перед виборцями у 2019 році проведено всіма депутатами, про це свідчить, хоча і за одним зразком, але заповнені звіти. Після проведеного опитування в соціальній мережі Facebook інформація про проведення звіту підтвердилась у восьми депутатів з двадцяти шести.  Проведення звітування в ЗМІ є тільки у 10ти депутатів:

Згідно з  пунктом  5  частини 1  статті  10 Закону  України  про  статус  депутата  місцевої  ради»  у  виборчому  окрузі  депутат  місцевої  ради  зобов’язаний  визначити  й  оприлюднити  дні, години  та  місце  прийому  виборців та  інших  громадян; вести  регулярний  (не  рідше  одного  разу  на  місяць) прийом  виборців, розглядати  пропозиції, звернення, заяви  і  скарги  членів  територіальної  громади, вживати  заходів  щодо  забезпечення  їх  оперативного  вирішення.

На жаль, підтвердження, інформації про оприлюднення графіку прийому громадян, який мав би бути відповідно до Закону  України «Про  статус  депутата  місцевої  ради (стаття  10  пункт 5 частина 1), не знайдено. У  зв’язку  з  вищезазначеною  інформацією, рекомендуємо  графіки  прийому  громадян, оголошення  про  дату, місце  та час  проведення  прийомів  розміщувати  на  офіційному  сайті  Баштанської  міської  ради, на  дошках  оголошень, в  інтернет – ресурсах  чи  інших  джерелах  ЗМІ; надавати  міській  раді  інформацію  про  фактичне  проведення  прийомів  громадян.

Депутат Віктор Майданов прокоментував відсутність інформації про графік прийомів: «- Я знаю звісно, що ця інформація має бути у вільному доступі, але ми і так постійно зустрічаємось зі своїми виборцями на округах, майже кожного дня люди звертаються, я знаю, що це потрібно фіксувати».

            Але ми будемо сприяти, щоб інформацію про прийом громадян виставили на сайт, бо це зручніше для тих, хто не стикався з депутатами, але потребує прийому для вирішення якогось питання.

Одним з етапів моніторингу було Опитування в Facebook. Дане опитування не є репрезентативним (тобто таким, що дозволяє з певною вірогідністю встановити, що саме так вважають всі мешканці громади). Разом з тим,  вказане опитування дозволяє відслідкувати настрої, які присутні в громаді щодо визначеного кола питань та оперативно зібрати зворотній зв’язок від активних в Інтернет-мережі мешканців.

Загалом опитано 152 людини віком від 19 років, 72% опитаних виявились жінки. Одним з питань пропонувалось обрати депутата свого округу - виявилось, що 25,5% опитаних не знають, свого депутата.

Структуровані питання, які б учасники анкетування хотіли задати депутату свого округу:

  • щодо транспорту: питання зношеного дорожнього покриття на вулицях; ремонту дороги для проїзду до бювету по об’їзній дорозі;
  • щодо сфери охорони здоровя: коли буде відкрита аптека в районі Агропромтехніки;
  • щодо роботи старост: чому староста жодного разу не відзвітувалась і як використовуються бюджетні кошти.
  • щодо комунікацій з мешканцями: хоч раз зібрати мешканців на нашій вулиці в обговорити проблемні питання; прозвітувати про роботу в якості депутата, що зроблено для комфортного проживання та зменшення податків; нагадати мешканцям про закріплення депутатів за вулицями (публікація в газеті, в Інтернеті додатково); бути активнішими; напрямки використання депутатських коштів; за що депутати отримують зарплату (Прим.: депутати місцевих рад заробітну плату не отримують за свою діяльність); чим депутат допомагає людям і чи задоволений своєю роботою;
  • щодо залучення молоді: що потрібно зробити молоді, щоб її помітили.
  • позитивні відгуки: питання відсутні, все робить на 100%;
  • висловлювання незадоволення щодо роботи депутатів: якщо немає часу працювати в якості депутата, то треба звільнити місце для молоді; скорочення кількості депутатів; не витрачати час та кошти платників податків; причини зміни політичних поглядів в депутатів від каденції до каденції, пам’ятати про передвиборчі обіцянки, чути думку людей в окрузі та працювати єдиною командою депутатам та меру.

 

Отже, ми проаналізували,  а Ви робіть висновки!

Молодіжна громадська рада,

Баштанська ОТГ

 

Новини на цю ж тему

У Баштанці відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Сьогодні, 13 квітня, напередодні Великодня, в Баштанці відбувся благодійний ярмарок «І піснею, і словом наблизимо жадану Перемогу» на підтримку Збройних Сил України, ініційований Молодіжною радою при Баштанській міській раді.
Події
13.04.2023

Разом з перспективною молоддю в наше майбутнє!

14 березня відбулося перше у цьому році засідання молодіжної ради при Баштанському міському голові.
Заходи
14.03.2023

Гра «Світ Громад. Акселератор-ІІІ» − інструмент фасилітації групових обговорень та освітніх активностей

У рамках проєкту «Долучайся. Взаємодій. Створюй. Активна молодь та місцева влада на захисті довкілля» відбувся дводенний воркшоп «Вступ до спеціальності Майстер гри «Світ Громад».
Новини
01.02.2022

Вивчали досвід молодіжних еко ініціатив

10 грудня у Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся обмінний візит по вивченню досвіду молодіжних еко ініціатив.
Новини
15.12.2021

Обмін досвідом серед молодіжних ініціативних груп

Обмін досвідом серед молодіжних ініціативних груп проекту «Долучайся, взаємодій, створюй: активна молодь та місцева влада на захисті довкілля», що фінансується Посольством Великої Британії.
Новини
14.12.2021

В Баштанській громаді в єдиному діалоговому просторі зібрались молодь, бізнес і влада

2 листопада в Баштанській громаді ініціативна молодіжна група за підтримки міського голови Олександра Берегового, за участю представника від Міжнародної організації з міграції провела зустрічі з підприємцями та молоддю.
Новини
03.11.2021

Відбулось засідання Молодіжної громадської ради при міському голові

У засіданні взяли участь міський голова Олександр Береговий, секретар міської ради Інна Гомерська, начальник відділу освіти Максим Дерев'нко, головний спеціаліст відділу освіти Людмила Смола, молоді активісти та учні шкіл громади.
Новини
19.03.2021

Увага! Молодіжна рада Баштанської міської ради оновлює склад!

Кожен житель або жителька громади віком від 14 до 35 років має можливість стати членом Молодіжної ради
Повідомлення
30.12.2020

Молодіжна рада Баштанської ОТГ провела акцію «Секретний агент»

12 листопада в актовому залі Баштанської міської ради відбулася презентація результатів акції «Секретний агент», яку провела молодіжна громадська організація, за участю менеджерки проекту, Благодійного фонду «Ласка» Лілії Атнажевої.
Події
13.11.2019

Засідання Молодіжної ради

 За планом засідання Молодіжної ради було розглянуто і обговорено ряд питань, основні з яких: оновлення складу, перевибори голови, участь у проведенні Дня міста.
Події
10.09.2019

Відбулось засідання Молодіжної громадської ради при Баштанському міському голові.

Під час засідання відбулоась презентація діяльності молодіжної ради та гра «Місцевий бюджет», під час якої представники ради мали можливість попробувати себе на різних посадах ради від міського голови до спеціаліста. Також було проведено аналіз виконаної роботи по написанню фізичної карти громади.
Події
06.03.2019

Обрали голову Молодіжної ради

У ході голосування головою Молодіжної ради було одноголосно обрано Катерину Леванець. Новообраного керівника привітав голова об’єднаної громади Іван Рубський.
Новини
30.11.2018

Молодіжна рада ознайомилась з доходами 2018року

Також у роботі ради взяли участь завідувач сектору доходів фінансового відділу Лілія Ільчук, менеджер проекту благодійного фонду “Ласка” Лілія Атнажева
Новини
24.10.2018

Засідання Молодіжної ради при міському голові

15 січня відбулося засідання Молодіжної ради при міському голові.
Події
15.01.2018

Тренінг для членів Молодіжної ради

15 січня в приміщені міської ради відбувся тренінг для членів Молодіжної ради з написання проектних заявок .
Події
15.01.2018
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше