Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Кожен має право на щастя, кожен має право на сім’ю

Події
23.04.2021

Мама і тато − два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. У день, коли на світ з’являється малюк, щасливі батьки сяють посмішками. Нові незвичні ролі − мама, тато… Вони відчувають себе іншими людьми − відповідальнішими, дорослішими, досвідченішими.

Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трішечки підріс, набув свого життєвого досвіду, навіть, зневірився у тому, що на світі є добрі та люблячі дорослі. Це батьки, які прийшли до батьківства шляхом усиновлення.

Щороку до служб у справах дітей по всій країні надходять десятки повідомлень про дітей, які втратили батьків. До кожного такого аркушу додається фотокартка, з якої на нас дивляться дитячі очі. Інколи заплакані, інколи сумні, інколи − з посмішкою на все обличчя. Всі вони різні, об’єднує їх те, що кожна така дитина чекає на батьків!

Традиційно вважається, що усиновлення − це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуємося уточнити. Усиновлення − це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.

Усиновлення – це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями – і дитини, і дорослого.

Процедура усиновлення в Україні включає в себе значну кількість етапів, які необхідно пройти, можливо навіть «подолати», перш ніж вам вдасться досягти заповітної мрії про «повну» сім’ю і усиновити дитину. Допомогу в проходженні шляхом усиновлення громадянам, які наважилися на поповнення своєї родини, нададуть фахівці служби у справах дітей.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються із заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Разом із заявою подаються такі документи:

- копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;

- довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС. У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід, але сума сукупного доходу на кожного члена сім’ї з урахуванням дітей, які усиновлюються не повинна бути меншою, ніж установлений законодавством прожитковий мінімум на кожного члена сім’ї;

- копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

- висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою;

- довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;

- копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Не можуть бути усиновлювачами особи, які:

1) обмежені у дієздатності;

2) визнані недієздатними;

3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;

5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

10) були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;

11) за станом здоров'я потребують постійного стороннього догляду;

12) є особами без громадянства;

13) перебувають у шлюбі з особою, яка не може бути усиновлювачем;

14)інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Спеціалісти служби у справах дітей перевіряють документи на відповідність вимогам законодавства; проводять бесіду із заявниками, з'ясовують мотиви усиновлення, ставлення до виховання дітей та складають акт обстеження житлово-побутових умов заявників. У разі успішного проходження попередньої перевірки кандидати в усиновлювачі направляються до обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за результатами якого отримують довідку про проходження навчання з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких мають можливість усиновити. Після успішного проходження курсу підготовки кандидатами спеціалістами служби у справах дітей готують висновок про можливість їх бути усиновлювачами з урахуванням рекомендацій центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та розпочинають пошук і підбір дитини. А далі хвилюючі моменти знайомства, перші зустрічі з дитиною, налагодження з нею контакту та розмови про світле майбутнє і нове життя однією родиною, нетерпляче очікування рішення суду про усиновлення та довгоочікуваний момент, коли вже донька чи син вперше переступлять поріг свого нового дому.

Батьківство − це велике щастя, і разом з тим велика жертовність. Це безмежне розуміння та бажання принести дитині трепетну мить радості. Це горе, поділене на кожного члена родини, та щастя, помножене на всіх. Родина, в якій є усиновлена дитина, – це родина назавжди. Тим, у кого тільки-но народжується бажання допомогти знедоленій дитині, хочеться побажати, щоб при зустрічі з нею, ви не зупиняли себе, не стримували поштовх притулити її до себе, погладити по голівці, взяти за руку. Загляньте у її сумні очі. Впізнаєте? Це ваша дитина. Вона чекала на Вас від самого народження. Вона буде поруч, коли ви будете робити свої перші кроки як тато і мама. Вона буде любити Вас. Вона буде пробачати вам помилки, так, як ви будете пробачати їй дитячу неслухняність. І ви будете справжньою дружною родиною, тому що в основі ваших відносин лежатиме тільки любов.

Всіх, хто мріє відчути радість батьківства, ми охоче чекаємо за адресою: м. Баштанка, вул. Героїв Небесної сотні, 41 (ІІ поверх), тел. 2 75 50.

Наталія Гордієнко,

начальник служби у справах дітей

Баштанської міської ради

2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше