Я вернусь польовими стежками пригорнутись до тебе село
Кожне місто чи село має свою давню історію, традиції та звичаї. Село Добре є тим населеним пунктом Баштанської об’єднаної громади, минуле якого багате і цікаве, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління. Сонячного вересневого дня поважні жителі села, молодь та гості поспішали на галявину біля дитячого садочку “Лелечення”, адже там відбувалось головне дійство свята. Святкове, в національних кольорах оформлення сцени, традиційна, але через свою автентичність щоразу цікава й неповторна. Виставка старовинних речей, обладнані місця для різноманітних конкурсних виставок, тематичне музичне оформлення створили піднесено – урочисту атмосферу.
Але настав час займати місця і насолоджуватись святковим видовищем. «Моє село» таким музичним твором Сергій Значок відкрив завісу свята.
Цінують у селі Добре родинні традиції, шанують історію, ветеранів війни та праці, а тому ведучі свята згадали всіх, хто творив минуле і творить сьогодення. Добрі слова линули на адресу воїнів – АТОвців. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих в АТО.
Багато гостей прибуло цього дня до Доброго, не оминули своєю увагою добренців голова об’єднаної громади Іван Рубський, т. в. о старост с. Плющівка Микола Луценко, с. Новопавлівка Людмила Рошиор, с. Піски Олександр Халабуда, с. Явкине Олег Волович та староста с. Новоєгорівка Світлана Чухаренко. У вітальному слові Іван Рубський зауважив, що на добренській землі живуть надзвичайно працьовиті і щирі люди, в яких з діда-прадіда закладені любов до праці, до рідної землі. Та не можливо не закохатися, не прикипіти серцем до цього неповторного куточка Баштанщини, сповненого героїчних сторінок історії. Але в усі віки безцінним скарбом села були люди, їх добрі справи і відкрите гостинне серце. Голова об’єднаної громади побажав усім міцного здоров’я, веселого настрою, гарного свята та нагородив грамотою міського голови Анатолія Гнідого, завідувача сільським будинком культури, та Олену Локатир, директора Добренського ЗДО “Лелечення”.
Святковий концерт набирав обертів. Окрасою свята став виступ народного колективу “Берегиня” Новопавлівського будинку культури, виступ якого супроводжувався щирими оплескаами.
Справжньою родзинкою добренського свята стало відзначення та нагородження жителів села у різних номінаціях:
щиро вітали родину Борискіних – Федора Юхимовича та Надію Іванівну, які прожили разом понад 43 роки, виховали діточок, діждалися внуків, правнуків.
Навіть у селі вже нечасто зустрінеш багатодітну родину, а в Доброму таких родин – 20. Але є родини, які виховують 6 діточок. Присутні оплесками привітаймо родини: Муржак – Любов Іванівни та Олексія Броніславовича, Кондрашкіних – Ганни Василівни та Юрія Анатолійовича. Також нагородили умільців народного промислу: Гайворонську Анну, Дуракову Тетяну, Шарафутдінову Олену Юсупівну.
З те що скрізь квіти біля осель, найкращі, найяскравіші клумби біля садиб подарунки отримали Безощук Антоніна, Семенова Олена, Колесник Тетяна, Толочко Ольга, Чумаш Світлана, Лавренюк Галина Миколаївна.
Не забули добренці привітати й найстаріших жителів села Добре: Курасу Ганну Карпівну (1923 року народження – 95 років), Гапішка Володимира Ілліча (1925 року народження – 93 роки), Лактіонову Віну Василівну (1927 року народження – 91 рік), Гончарову Ганну Федорівну (1926 року народження – 92 роки), Бондаренко Віру Іванівну (1927 року народження – 91 рік), Шерипіту Ганну Никифорівну (1927 року народження – 91 рік), Висоцьку Віру Миколаївну (1928 року народження – 90 років), святкові подарунки яким було передано.
Привітали подарунком і родину Єрмолаєвих з народженням синочка Владислава.
В ході свята відбувались спортивні змагання, ігри та розваги для дітей і дорослих. Діяла виїзна торгівля, а всі бажаючі мали можливість посмакувати різними смаколиками. Знову ж мешканці з кожної вулиці презентували піснями свої смачні страви, пригощала ними, ще й у торбу давали.
Ось і минуло свято. Ось таке воно село Добре.
Любімо свою Батьківщину, цінуймо її і неодмінно, в подумках і в щоденній праці повертаймося до неї. Нехай цей пульс часу збережеться в цій зустрічі, стане звітом нащадкам і водночас мудрим словом до них, порадою і заповітом, як берегти ту землю на якій народився, живеш і працюєш.