Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Відбудеться семінар для ОСББ "Енергодім"

Анонс подій
11.02.2021
За запрошенням Баштанської міської ради відбудеться семінар для ОСББ про державну програму "Енергодім" 17 лютого о 12:00
Адреса: вул.Героїв Небесної Сотні 38,
Сесійна зала Баштанської міської ради

«Енергодім» – це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма затверджена Наглядовою радою Фонду 16 серпня 2019 року та діятиме до 31 грудня 2023 року. Завдяки участі у програмі «Енергодім» ОСББ отримають відшкодування витрат на енергомодернізацію свого будинку, компенсацію понесених витрат до 60-70% на роботи, матеріали та обладнання залежно від Пакета заходів з енергоефективності.

Комплексна енергомодернізація допомагає знизити енергоспоживання до 50%, а в деяких випадках  і більше. Завдяки проведенню енергоаудиту ОСББ отримує перелік необхідних для будинку заходів з енергоефективності. Якість виконання робіт забезпечується авторським та технічним наглядами. Мережа регіональних консультантів − партнерів Фонду енергоефективності надає підтримку в процесі реалізації проектів з енергомодернізації багатоквартирних будинків.

Отже, програма «Енергодім» дає ОСББ та кожному співвласнику можливість відчути переваги комплексної енергомодернізації багатоквартирного будинку, а саме: зниження енергоспоживання, підвищення комфорту та умов проживання, зменшення рахунків за комунальні послуги, підвищення вартості нерухомості, поліпшення зовнішнього вигляду будівлі, поліпшення технічного стану будівлі та турбота про екологію.

Учасниками Програми можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Адже саме ОСББ є тією юридичною особою, яка реалізовує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку.

Грант – це часткове відшкодування витрат, які ОСББ витрачає на реалізацію енергоефективних проектів. Сьогодні ОСББ може отримати компенсацію витрат на 2 види проектів – «Легкий» і «Комплексний».

Так, до пакету «Легкий» в якості обов’язкових елементів входять встановлення будинкового лічильника тепла, встановлення індивідуального теплового пункту, балансування системи опалення та інші заходи. Він є менш затратним і сума відшкодування за цей пакет становитиме близько 500 тисяч гривень.

Пакет «Комплексний» включає у себе заходи пакету «Легкий», а ще утеплення огороджувальних конструкцій, заміну чи ремонт вікон у місцях загального користування та ряд заходів з енергоефективності. Йдеться про відшкодування на рівні 5-6 мільйонів гривень. Детально прочитати про кожен із проектів можна на сайті Фонду енергоефективності.

 Розмір гранту для перших 300 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:

  • 70% вартості фактично понесених прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів, тобто витрат на проведення попереднього енергоаудиту, розробку проектної документації та її експертизу (у тому числі обстеження об’єкту/будівлі), послуги з технічного та авторського нагляду, сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проекту, обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергомодернізації.
  • 60% вартості фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи для Пакета заходів «А» та 70% — для Пакета заходів «Б».

Як ОСББ стати учасником Програми?

Подати заявку на участь в програмі Енергодім можуть ОСББ, які провели енергоаудит будинку та отримали енергетичний сертифікат.

Щоб стати учасником програми «Енергодім» ОСББ необхідно провести загальні збори та колективно прийняти рішення про модернізацію будинка.

Як ОСББ обрати енергоаудитора?

В результаті проведення енергетичного аудиту ОСББ отримує енергетичний сертифікат будівлі та рекомендаційний звіт, в якому описані рекомендовані заходи, що зменшать втрати теплової енергії будинку. На основі аналізу даних аудитор надає обґрунтовані рекомендації та пропонує оптимальні види робіт для конкретного будинку відповідно до вимог програми «Енергодім». Це буде перелік заходів пакету «Легкий» чи «Комплексний». Якщо якісь із запропонованих заходів чи робіт вже проведені в будинку, наприклад, встановлено індивідуальний тепловий пункт, то ці заходи можна буде не проводити.

Для виконання робіт енергоаудитор має бути атестованим згідно з Порядком проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2018 року № 605, кваліфікаційний атестат якого не анульовано. Перелік атестованих енергоаудиторів можна знайти у базі даних на сайті ДАЕЕ (наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 62 від 21 березня 2018 року).

ОСББ може на свій розсуд обрати енергоаудитора та укласти з ним договір для проведення робіт. Конкретний виконавець та умови договору з ним затверджується на загальних зборах співвласників або вирішення цих питань делегується правлінню ОСББ (в рамках вимог статуту конкретного ОСББ або попередніх рішень загальних зборів).

Новини на цю ж тему

У Баштанці ОСББ зможуть отримати кошти на ремонт будинків, пошкоджених обстрілами

3 жовтня відбулася зустріч представників ТОВ «БУДІВЕЛЬНА ФІРМА ІНТЕРЛЮКСБУД» та керівників ОСББ м. Баштанка, будівлі яких зазнали пошкодження внаслідок російської агресії.
Новини
03.10.2023

«ОСОБЛИВІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМИ БУДИНКАМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ:ЮРИДИЧНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ»

Запрошення до участі в семінарі «Важливі аспекти управління багатоквартирними будинками в умовах воєнного стану: юридичні роз’яснення»
Повідомлення
01.08.2023

До уваги керівників ОСББ!

У рамках проєкту «Добрі сусіди – одна країна» ВБО «Інститут місцевого розвитку» розпочав комплексну просвітню кампанію для керівників ОСББ, співвласників багатоквартирних будинків, представників місцевих ГО Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської та Харківської областей.
Анонс подій
02.12.2022

Про законодавчі вимоги щодо підтвердження фахового рівня управителями багатоквартирних будинків

Асоціація управителів житла (далі - Асоціація) з 2015 року активно працює над формуванням і розвитком конкурентного та професійного ринку управління багатоквартирними будинками в Україні.
Запитання-відповіді
21.01.2022

До уваги мешканців багатоквартирних будинків!

Форми управління багатоквартирним будинком. Яку обираєте Ви?
Заходи
12.04.2021

У Баштанці відбувся семінар для ОСББ "Енергодім"

Міський голова Олександр Береговий ініціював зустріч з представником Фонду для ознайомлення голів ОСББ з державною програмою «Енергодім».
Новини
17.02.2021

Нарада з головами ОСББ

16 січня в залі засідань міської ради відбулася зустріч представників ОСББ з регіональним координатором ПРООН в Миколаївській області Тетяною Гвоздь та консультантом проєкту IFC Максимом Литвиненко.
Новини
17.01.2020

Знову збори голів ОСББ не відбулися

10 грудня відбулося чергове засідання голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). На жаль, вже вчетверте на збори прийшло лише 7 небайдужих очільників об’єднань із 60, створених у місті.
Події
11.12.2019

Збори голів ОСББ не відбулися

9 квітня відбулося чергове засідання голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). На жаль, вже вчетверте на збори прийшло лише 10 небайдужих очільників об’єднань із 60, створених у місті.
Події
09.04.2019
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше