Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Інформаційна довідка від ГО «Зелена альтернатива України» про Правила створення Комісій для вирішення питань компенсації за знищене житло

Заходи
12.06.2023

Примірне положення про Комісію, яка буде розглядати питання щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомості через бойові дії, терористичні акти, диверсії, спричинені військовою агресією Російської Федерації, було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2023 р. № 516, яка набрала чинності 25.05.2023 р.

Комісія буде створюватися органом місцевого самоврядування та складатиметься з не менше ніж п'яти осіб. До її складу також можуть залучатися представники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експерти, оцінювачі, архітектори, представники міжнародних та громадських організацій.

Комісія має наступні функції та завдання:

  • Розглядати заяви щодо компенсації за знищене майно.
  • Надавати консультації щодо отримання компенсації.
  • Встановлювати наявність або відсутність підстав для отримання компенсації.
  • Перевіряти наявні документи та інформацію.
  • Оглядати об'єкти, що підлягають компенсації.
  • Надавати допомогу у відновленні або отриманні втрачених документів власності на майно.
  • Забезпечувати підготовку рішень щодо виплати або відмови у наданні компенсації для подальшого затвердження органами місцевого самоврядування.
  • У разі прийняття рішення про надання компенсації, виготовляти житлові сертифікати за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) та надсилати їх заявникам у електронній або паперовій формі тощо.

Рішення Комісії щодо надання або відмови у наданні компенсації, з указанням розміру, обсягу та способу компенсації, вносяться до РПЗМ протягом п'яти робочих днів після проведення засідання. Органи місцевого самоврядування мають затвердити рішення Комісії протягом п'яти календарних днів з моменту його прийняття. Рішення Комісії може бути оскаржене через звернення до органу місцевого самоврядування, який її створив.

Згідно з ухваленим Положенням, Комісія є органом, що надає консультаційну та дорадчу підтримку виконавчому органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради, військової або військово-цивільної адміністрації. Вона утворюється з метою розгляду питань стосовно надання компенсації за майно, що було знищене внаслідок бойових дій.

Новини на цю ж тему

єВідновлення: стартувала програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла

Громадяни, чиє житло отримало пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла.
Заходи
30.05.2023

Хвилина мовчання

вічна пам'ять кожному, хто загинув за Україну!
Повідомлення
21.04.2023

18 березня — визначна дата для мешканців Баштанської громади

Рівно рік тому її територію було звільнено від російських окупантів. Це вдалося завдяки небайдужим місцевим мешканцям, добровольцям, які за покликом серця приєдналися до лав тероборони, а також військовим 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.
Новини
18.03.2023

Пам’ять війни: реалії та уроки

Триває інформаційно-просвітницької кампанії під гаслом «Пам’ять війни: реалії та уроки», спрямована на донесення до громадськості об’єктивної інформації щодо подій, пов’язаних зі збройною агресією РФ проти України, підсилення згуртованості суспільства і підвищення довіри до українського війська.
Новини
16.03.2023

МИ ПАМ'ЯТАЄМО!

Сьогодні минає рік, як 13 березня 2022 року, російські терористи здійснили авіаудар по нашій Баштанці. Того дня нелюди скинули низку авіабомб на житлові квартали з єдиною метою — покарати нас за наший спротив, посіяти паніку серед населення, створити гуманітарну кризу.
Новини
13.03.2023

Україна переможе!

Інформаційна кампанія.
Новини
05.08.2022

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу

Станом на 08:00 ранку 4 серпня
Новини
04.08.2022

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу

Станом на 08:00 ранку 2 серпня
Новини
02.08.2022

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу

Станом на 08:00 ранку 1 серпня
Новини
01.08.2022

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області

Станом на 08:00 ранку 28 липня
Новини
29.07.2022

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області

Станом на 08:00 ранку 28 липня
Новини
28.07.2022

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 08:00 ранку 22 липня
Новини
22.07.2022

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області

Інформація щодо ворожих обстрілів у Миколаївській області за минулу добу, станом на 08:00 ранку 21 липня
Новини
21.07.2022
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше