Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Солець Куявськи (Solec Kujawski)

19.04.2021

solec@soleckujawski.pl

www.soleckujawski.pl

Солець Куявськи (Solec Kujawski) це невелике місто, що знаходиться біля Вісли на краю Бидгощанської пущі, між Бидгощем та Торунем, це гміна, що розвивається винятково динамічно, і місцева влада передусім сфокусована на роботі щодо гармонійного розвитку економіки.

Дбаючи про економічний розвиток міста і створення нових робочих місць місцева влада ініціює і дієво впроваджує в життя багато заходів в цьому напрямку. Так, найбільшою інвестицією, що була реалізована із залученням коштів Європейського Союзу в місті, є створення Промислового Парку, площа якого становить близько 68 гектар.

Останніми роками спостерігається досить динамічний розвиток інфраструктури міста. Виникають нові вулиці, місто стає кращим і сучаснішим. Зокрема, оновлений Центр культури, сучасна публічна бібліотека, залізничний переїзд та залізничний вокзал  (об’єкти, що були впроваджені в рамках проекту Біт Сіті (BiT City)), сучасна школа – то тільки частина інвестицій, реалізованих в останні роки.

Зміни, що відбуваються в Сольці Куявському високо оцінюють гості міста, як з Польщі, так і з-за кордону. Перебуваючи в Сольці Куявському, варто побачити мальовничі території поблизу Вісли, щоб відпочити від повсякденного життя і пізнати касу природи.

Над Віслою розміщена водна станція (WOPR i OC), на території якої у весняно-літній період відбуваються дуже багато культурно-відпочинкових заходів, в тому числі і Міжнародні плавання на каяках, Регата об’єднання надвіслянських польських міст, а також заходи, що пов’язані із святкуванням Днів Сольця Куявського. Особливу зацікавленість як в поляків, так і в гостей з-за кордону викликають також показові виступи із рятування на воді.

Цікавим пунктом екскурсії по Сольцю Куявському може стати також Радіотрансляційний центр (Radiowe Centrum Nadawcze), що був заснований у вересні 1999 року, і який дозволяє слухати Першу програму польського радіо в Польщі та за її межами.

Тісна вспівпраця з Державним Геологічним Інститутом у Варшаві, а також Музею Еволюції дозволила створити найбільш професійний Парк юрського періоду в Європі.

В Юрапарку знаходяться унікальні реконструкції динозаврів, моделі, створювані найкращими на світовому рівні скульпторами, що спеціалізуються в палеонтологічній тематиці, і що в деталізованих подробицях віддзеркалюють анатомію тіла, структуру шкіри і інші характерні ознаки кожного з плазунів. Йдучи двокілометровою стежкою, провідною серед тематичних жанрових стежок, можна помилуватись також збереженим під час будівництва парку лісом, що створює особливу атмосферу.

Варто відвідати Музей Сольця Куявського ім. Князя Пшемисла.

Він знаходиться в сторічному будинку князя, що називається «Вілла Анна», розташований біля міського ринку на околиці парку. В музеї представлена місцева історія, написана спеціальна вистава «Життя Сольця Куявського та околиць», окрім вистави в музеї регулярно відбуваються різноманітні експозиції на різну тематику.

А ще варто відпочити в Водному парку. Це один з найсучасніших і найбільш привабливих об’єктів цього типу в регіоні. До складу внутрішнього плавального басейну входить спортивний басейн, а також рекреаційна частина. Користувачі плавального басейну мають до розпорядження гірки і ряд інших водних розваг. Для осіб, що потребують реабілітації і відпочинку, є сауна, дві ванни з гідромасажем, а ще спеціальний басейн для маленьких дітей.

Солець запрошує також відвідати Солецький Центр Культури, де кожен маже знайти для себе щось цікаве. Головний напрямок діяльності Центру – то робота в групах, направлена до всіх, хто має бажання робити щось цікаве. Зокрема, організація святкувань як масових, так і виїзних (пікніків), всієї гамми різних культурних заходів, як концертів і спектаклів, так і заходів для аматорів. Центр культури намагається максимально відповідати на сучасні потреби, не відмовляючись поряд із тим від перевірених, улюблений і добре оцінюваних гладачами заходів.

В місті діють близько 30 товариств та організацій різного напрямку: що просувають культуру, спорт, відпочинок, цікаві ініціативи щодо розвитку міста. Найстаршою з таких організацій є Добровільна пожежна дружина, яка була створена у 1886 році. Ця організація має багато нагород як індивідуальних, так і командних з особливим статусом Польських пожежників, a з 2010 р. діє музей пожежників.

Автор фотографій: Marek Chełminiak

 

Файли

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше