Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі

Порядок розгляду петицій

П О Л О Ж Е Н Н Я
про порядок подання та
розгляду електронних петицій


I. Загальні положення
1.1. Електронна петиція – це колективне звернення громадян до Баштанської міської ради через офіційний веб-сайт Баштанської міської ради, яка здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.
1.3. Електронні петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції Баштанської міської ради.
II. Оформлення електронної петиції
2.1. Громадяни можуть звернутися до Баштанської міської ради з електронною петицією через офіційний веб-сайт Баштанської міської ради.
2.2. З метою недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання електронної петиції без участі громадянина на офіційному веб-сайті Баштанської міської ради забезпечується електронна реєстрація громадян для підписання петиції.
2.3. Особа, яка бажає звернутися до міської ради з новою електронною петицією, або підтримати вже існуючу, повинна пройти реєстрацію на офіційному веб-сайті міської ради шляхом заповнення спеціальної електронної форми, в якій зазначається: прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції; адреса електронної пошти, телефон; серія та номер паспорту, суть звернення.
2.4. Питання, порушене в електронній петиції, має відноситися до компетенції та повноважень міської ради, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими нормативно-правовими актами.
2.5. Електронна петиція, адресована Баштанській міській раді, не може дублювати вже існуючу електронну петицію, оприлюднену на офіційному вебсайті Баштанської міської ради.
2.6. На веб-сайті Баштанської міської ради, яке здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.
2.7. Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
III. Оприлюднення електронної петиції
3.1. Електронна петиція оприлюднюється на офіційному веб-сайті Баштанської міської ради протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).
3.2. У разі невідповідності електронної петиції вимогам, встановленим цим Порядком, оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення (два дні).
3.3. Дата оприлюднення електронної петиції на офіційному веб-сайті Баштанської міської ради є датою початку збору підписів на її підтримку.
3.4. Електронна петиція, адресована Баштанській міській раді, розглядається за умови збору на її підтримку понад 150 (сто пятдесят) підписів громадян протягом не більше 30 календарних днів з дня оприлюднення петиції.
3.5. Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається спеціалістом міської ради як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
IV. Розгляд електронної петиції
4.1. Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в встановленому законом порядку набрала понад 150 голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Баштанської міської ради не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції.
4.2. Міська рада має право проводити вибіркову перевірку відповідності зареєстрованих під петицією осіб у межах 20% від їх загальної чисельності.
4.3. Для розгляду електронної петиції, яка відповідає вимогам, встановленим цим Порядком, невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів скликається сесія Баштанської міської ради у порядку, визначеному чинним законодавством та Регламентом Баштанської міської ради.
4.4. Про підтримку або не підтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті Баштанської міської ради міським головою.
4.5. За результатами розгляду електронної петиції на пленарному засіданні Баштанської міської ради, враховуючи тематику порушеного в електронній петиції питання, міський голова доручає відповідальному спеціалісту, секретарю міської ради скласти відповідь на електронну петицію.
4.6. У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням. Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Баштанської міської ради, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції.
4.7. У разі визнання за доцільне викладені в електронній петиції пропозиції можуть реалізовуватися шляхом прийняття рішення Баштанської міської ради з питань, віднесених до її компетенції. Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається не менше трьох років з дня оприлюднення петиції.
V. Контроль за дотриманням строків під час подання, оприлюднення та розгляду електронної петиції
5.1.Спеціаліст міської ради з питань віднесених до їх компетенції, який забезпечує організацію особистого прийому, розгляд звернень громадян несе особисту відповідальність за дотримання строків під час подання, оприлюднення та розгляду електронної петиції, підготовку відповіді за результатами розгляду питання, порушеного в електронній петиції.
5.2. Відповідальність за організацію розгляду електронної петиції, дотримання строків, а також за зміст відповіді на електронну петицію згідно з дорученням міського голова покладається на відповідального спеціаліста(з питань віднесених до його компетенції) міської ради.
5.3. Координацію роботи по організації розгляду електронних петицій здійснює секретар міської ради.

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше