Захистіть свою птицю від грипу
Пташиний грип - це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А. Вірус H5N1 - це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів і може бути причиною їхньої загибелі. Відомо, що дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високо патогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Пташиний грип належить до великої групи вірусів грипу, які вражають птахів, а при наявності умов – інші види тварин і людину.
Інфіковані птахи поширюють вірус через слину, носовий слиз і фекалії. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередній контакт з інфікованою дикою перелітною чи синантропною птицею або контактуючи із зараженим кормом, водою, підстилкою.
Захворювання серед свійської птиці може протікати безсимптомно або у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці.
Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні забезпечувати виконання Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах.
Рекомендації щодо профілактики грипу птиці в приватних господарствах :
- Забезпечити безвигульне утримання птиці.
- Утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею.
- Завезення нової птиці необхідно здійснювати тільки з благополучних щодо пташиного грипу областей і районів.
- Забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці. З цією метою слід регулярно проводити очистку приміщень, де утримується птиця, з подальшою їх дезінфекцією.
- Догляд за птицею слід здійснювати тільки в спеціально відведених для цієї мети одязі та взутті, які необхідно регулярно прати і чистити.
- Використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати виключно в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо).
- При забої та обробці птиці слід якомога менше забруднювати навколишнє середовище кров’ю, пір’ям та іншими продуктами забою.
- На вимогу представників ветеринарної служби надавати домашню птицю для огляду і вакцинації.
- Про всі випадки захворювання і падежу домашньої птиці, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, в лісах та інших місцях необхідно негайно повідомляти ветеринарну службу та адміністрацію населеного пункту.
- Дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.
При будь-якій підозрі повідомляйте до Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: вул. Вишнева, 2 м. Баштанка, Миколаївська обл., 56101, тел.: (05158) 2-55-25.
Баштанська районна лікарня ветеринарної медицини МОДЛВМ:
Снігурівський відділ - 068 820 9779;
Баштанський відділ -067 103 7526;
Березнегуватський відділ - 097 332 4590;
Казанківський відділ – 098 070 25 00;
Новобузький відділ - 068 066 4720
Facebook – сторінка - https://www.facebook.com/Mykolaivdpss/