Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
keyboard_backspace
Повернутися до новин

Захистіть свою птицю від грипу

Важливо
06.03.2025

Пташиний грип - це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А. Вірус H5N1 - це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів і може бути причиною їхньої загибелі. Відомо, що дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високо патогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Пташиний грип належить до великої групи вірусів грипу, які вражають птахів, а при наявності умов – інші види тварин і людину.

   Інфіковані птахи поширюють вірус через слину, носовий слиз і фекалії. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередній контакт з інфікованою дикою перелітною чи синантропною птицею  або контактуючи із зараженим кормом, водою, підстилкою.

   Захворювання серед свійської птиці може протікати безсимптомно або у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці. 

 Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні забезпечувати виконання Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах.

   Рекомендації щодо профілактики грипу птиці в приватних господарствах :

  1. Забезпечити безвигульне утримання птиці.
  2. Утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею.
  3. Завезення нової птиці необхідно здійснювати тільки з благополучних щодо пташиного грипу областей і районів.
  4. Забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці. З цією метою слід регулярно проводити очистку приміщень, де утримується птиця, з подальшою їх дезінфекцією.
  5. Догляд за птицею слід здійснювати тільки в спеціально відведених для цієї мети одязі та взутті, які необхідно регулярно прати і чистити.
  6. Використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати виключно в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо).
  7. При забої та обробці птиці слід якомога менше забруднювати навколишнє середовище кров’ю, пір’ям та іншими продуктами забою.
  8. На вимогу представників ветеринарної служби надавати домашню птицю для огляду і вакцинації.
  9. Про всі випадки захворювання і падежу домашньої птиці, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, в лісах та інших місцях необхідно негайно повідомляти ветеринарну службу та адміністрацію населеного пункту.
  10. Дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.

При будь-якій підозрі повідомляйте до Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: вул. Вишнева, 2 м. Баштанка, Миколаївська обл., 56101, тел.: (05158) 2-55-25.

Баштанська районна лікарня ветеринарної медицини МОДЛВМ:

Снігурівський відділ - 068 820 9779;

Баштанський відділ -067 103 7526;

Березнегуватський відділ - 097 332 4590;

Казанківський відділ – 098 070 25 00;

Новобузький відділ - 068 066 4720

Facebook – сторінка - https://www.facebook.com/Mykolaivdpss/

 

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше

cancel