Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Європарламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Євросоюзу

Новини
24.06.2022

Вчора, 23 червня, лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні і Молдові статус кандидата на вступ до Євросоюзу − відповідне рішення прийняли лідери усіх 27 країн-членів.

Що це значить для України

🔹 Надання статусу кандидата на членство в ЄС є обов’язковим за процедурою вступу в союз, але не означає, що це станеться дуже швидко. Цей статус радше допоможе Україні пришвидшити реформи, наблизившись до законодавства ЄС, та юридично закріпити проєвропейський напрямок розвитку.

Які умови має виконати Україна, аби в майбутньому з країни-кандидата могла стати членом Євросоюзу

1️⃣ Впровадити законодавство про процедуру відбору суддів Конституційного Суду України;

2️⃣ Завершити відбір кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

3️⃣ Посилити боротьбу з корупцією. Зокрема, обрати на конкурсі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обрати нового директора Національного антикорупційного бюро України;

4️⃣ Забезпечити відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF;

5️⃣ Запровадити антиолігархічний закон;

6️⃣ Ухвалити закон про ЗМІ, який наблизить державу до європейського законодавства;

7️⃣ Завершити реформи законодавства щодо захисту нацменшин.

І що далі

🔸 Євросоюз заявив, що буде супроводжувати та консультувати Україну впродовж виконання всіх семи вимог. Водночас Єврокомісія пропонує скасувати статус кандидата, якщо Україна не буде впроваджувати ці реформи.

🔹 Після виконання умов ЄС розпочне процес перемовин із Україною, які стосуватимуться 35 напрямків, серед яких пристосування законодавства України до норм Євросоюзу

Новини на цю ж тему

Будь-яка подальша військова агресія проти України потягне за собою серйозні наслідки

14 січня відбулася неформальна зустріч міністрів закордонних справ Європейського Союзу, під час якої узгодили єдиний підхід із 10 пунктів основних принципів взаємодії з Росією.
Події
14.01.2022

У 2021 році підписали Декларації про європейську перспективу України

2021 року Президент України Володимир Зеленський ініціював процес підписання з державами-членами ЄС спільних Декларацій про європейську перспективу України. Країни, які підписали документ, зобов'язуються підтримати Україну, коли наша держава буде готова подати заявку на членство в ЄС.
Події
05.01.2022

Головні євроінтеграційні та євроатлантичні досягнення України за 2021 рік та подальші плани

21 грудня під час онлайн-брифінгу Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина підбила основні підсумки року щодо інтеграції України до ЄС і НАТО.
Події
23.12.2021

ЄС надає Україні 31 млн євро на зміцнення обороноздатності

2 грудня Рада Європейського Союзу ухвалила остаточне рішення про започаткування практичної співпраці з Україною у рамках новоствореного Європейського фонду забезпечення миру (European Peace Facility, EPF).
Події
06.12.2021

За підтримки ЄС та ООН запрацював перший Дія.Центр на Сході України

У Станично-Луганській громаді відкрився Дія. Центр в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Події
22.11.2021

Президенти України та Словаччини підписали спільну Декларацію щодо європейської перспективи України

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Словацької Республіки Зузаною Чапутовою на полях Конференції ООН з питань зміни клімату COP26 у Глазго.
Події
03.11.2021

Україна та Європейський Союз уклали угоду про Спільний авіаційний простір

Укладення угоди відбулося 12 жовтня в межах 23-го Саміту Україна — ЄС в присутності Президента України Володимира Зеленського, Президента Європейської Ради Шарля Мішеля та Президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн.
Події
13.10.2021

Мінсоцполітики за підтримки ЮНІСЕФ починає розробку єдиної Національної стратегії забезпечення прав дітей

В Україні ратифіковано низку міжнародних документів у сфері охорони дитинства, протягом останніх років схвалено більше 15 стратегій і різних концепцій, які визначають основні вектори руху нашої держави в різних сферах, у тому числі, життя дітей.
Події
15.09.2021

Уряд розпочинає підготовку дорожньої карти заходів у сфері зміни клімату

План має бути загально агрегованим по всіх секторах, що представлені в оновленому національно визначеному внеску до Паризької угоди та результатах моделювання ЄБРР. Потім на основі цих заходів будуть сформовані пріоритетні ключові трансформації, які країна має виконати до 2030 року.
Події
27.08.2021

Українські COVID-сертифікати в Дії успішно пройшли технічне оцінювання з боку ЄС

За словами Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, коли людина завершить курс імунізації від COVID-19, тобто отримає 2 дози вакцини, можна буде згенерувати сертифікат про вакцинацію у застосунку чи на порталі Дія
Події
05.08.2021

Розширення торговельно-економічних відносин України та ЄС

Європейський Союз є головним торговельним партнером України. За результатами 2020 року питома вага торгівлі товарами та послугами з ЄС склала 40,7% від загального обсягу торгівлі України (за результатами січня-березня 2021 р.- 40,0%).
Новини
28.07.2021

Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні

Представництво Європейського Союзу в Україні та Департамент з податково-бюджетних питань МВФ сповнені рішучості зробити все необхідне для здійснення реформ у сфері податково-бюджетного управління в Україні.
Події
21.07.2021

Уряд України підвів підсумки 6 років виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

До 7-ї річниці підписання економічної частини Угоди про асоціацію (УА) між Україною та ЄС представники Кабінету Міністрів України презентували урядовий звіт про виконання УА у 2015-2020 роках. Уперше Уряд України представив звіт виконання УА та підвів підсумки з ефектів інтеграції України до ЄС куму
Події
01.07.2021

Верховна рада підтримала впровадження європейських вимог до матеріалів, що контактують з харчовими продуктами

Проєкт Закону визначає вимоги до упаковки харчових продуктів і будь-яких матеріалів, що контактують з ними, та спрямований на посилення захисту здоров’я та інтересів споживачів.
Новини
02.06.2021

Міфи про євроінтеграцію: зовнішнє управління, сировинний придаток, «настамнєждут» та інші плоди пропаганди

Часто противники євроінтеграції України розповсюджують різні міфи. Які міфи про євроінтеграцію використовують та для чого вони це роблять?
Заходи
18.05.2021

6 базових цінностей Європейського Союзу

Урядова кампанія EUКраїна розповідає про 6 базових європейських цінностей, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС.
Новини
01.03.2021

Євроінтеграційні рішення Уряду

Євроінтеграційні рішення Уряду
Події
19.02.2021

Зміни у сфері публічних закупівель не повинні суперечити європейському законодавству

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо необхідності дотримання міжнародних зобов’язань України при внесенні змін до законодавства у сфері публічних закупівель.
Події
22.01.2021

Президент України підписав закон про електронні комунікації

Це рішення дозволить замінити застарілі закони «Про телекомунікації» від 2004 року та «Про радіочастотний ресурс України» від 2000 року. Також закон №3014 імплементує новий Кодекс ЄС з електронних комунікацій в українське законодавство.
Події
15.01.2021

В Україні стартувала Урядова інформаційна кампанія EUКраїна

Проєкт було ініційовано Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки European Union in Ukraine та проєкту ЄС Association4U.
Новини
22.12.2020

ЗСУ завершили перший етап реформування за стандартами НАТО

Перехід на стандарти та структури НАТО − це незворотній процес, який відповідає чітким вимогам розвитку сучасного українського війська.
Новини
12.11.2020

У Миколаєві завершились навчання Warrior Watcher – 2020

На базі навчального центру ВМС України відбулась церемонія завершення других спільних українсько-британських навчань, участь у яких брали представники ВМС й ПС Збройних Сил України та ЗС Великої Британії.
Новини
30.10.2020

Вступ України до НАТО – забезпечення національної цілісності та безпеки країни

Які основні переваги у сфері національної безпеки матиме Україна, приєднавшись до НАТО?
Новини
27.10.2020

Співробітництво Україна – НАТО у військовій сфері

Співробітництво Україна – НАТО у військовій сфері здійснюється на виконання завдань Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО у рамках Робочого плану Військового комітету Україна – НАТО і його Імплементаційної програми та Індивідуальної програми партнерства.
Новини
26.10.2020

Уряд схвалив 17 рішень, які прискорять євроінтеграцію України

21 жовтня Кабінет Міністрів України схвалив 17 документів, необхідних для реалізації рішень Саміту Україна-ЄС та підготовки до засідання Ради асоціації, що заплановане на 8 грудня 2020 року.
Новини
22.10.2020

ЄС та ООН розпочинають новий амбіційний проєкт щодо гендерної рівності у Східному партнерстві

За підтримки Європейського Союзу дві сестринські агенції ООН − UNFPA та UN Women розпочинають масштабний проєкт на підтримку гендерної рівності у країнах Східного партнерства.
Новини
04.08.2020

До кінця червня Уряд має схвалити Стратегію інтегрованого управління кордонами

Під час засідання профільної робочої групи Ivanna Klympush-Tsintsadze доручила міністерствам і відомствам опрацювати проект Стратегії до кінця тижня, аби встигнути до кінця місяця розглянути його на урядовому комітеті і схвалити на засіданні Уряду.
Новини
10.06.2020
2022 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше