«Марафон: енергоефективна та безпечна громада»
У рамках проекту «Марафон: енергоефективна та безпечна громада» 24 жовтня в Баштанській міській раді проведений одноденний семінар.
Марафон відбувся за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та проекту «Реформи у сфері енергоефективності», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.
Одне із стратегічних завдань Асоціації об’єднаних територіальних громад – сприяння створенню безпечного середовища в громадах. Сьогодні «безпечна» громада – це передусім енергоефективна громада, яка ставить собі за мету проведення якісної термомодернізації муніципальних об’єктів, використовуючи новітні технології та рішення, займається енергонезалежністю і прагне замінити газ на альтернативні види палива з використанням альтернативних джерел енергії, а також піклується про безпеку місцевих жителів та їх комфортне життя.
З вітальним словом виступили голова об’єднаної громади Іван Рубський, голова Платформи «Безпечна громада», міський голова Мереф’янської ОТГ, Харківська область Вініамін Сітов, координатор Платформи «Безпечна громада» Асоціації ОТГ Тарас Добрівський.
В ході семінару було розглянуто низку питань:«Дорожня карта» впровадження вдалих енергоефективних проектів в ОТГ; ЕСКО-механізм як новий інструмент підвищення енергоефективності в бюджетній сфері та в багатоквартирних будинках; Особливості фінансування заходів з підвищення енергоефективності в бюджетній сфері. Угода мерів, як фінансовий ресурс; Енергоефективна термомодерниізація будівель: від проектування до реалізації; Конкурс «Енергоефективна громада»; Безпечне місце, запорука комфортного проживання в громаді; Інноваційні рішення для створення безпечного середовища; Конкурс «Безпечна громада».
Також участь у семінарі взяли Представник Державного Агентства з енергоефективності Людмила Синецька, директор ВП «Київський обласний експертний центр енергоефективності», тренер Проекту GIZ “Енергоефективність у громадах”, Ольга Афоніна, директор ТОВ «Ондулін Будівельні матеріали», Олексій Новіков, керівник напрямку по роботі з ключовими архітекторами, девелоперами та інвесторами ТОВ «Бауміт України», Микола Громов, керівник Вінницького підрозділу компанії «Датагруп», Богдан Ризванюк, керівник комерційної служби «Датагруп» (м. Вінниця) та представники ОТГ, які маю кращі практики з питань безпеки в громадах.
Член правління Асоціації ОТГ, голова секторальної платформи Асоціації ОТГ «Безпека в громадах», голова Мереф’янської ОТГ Веніамін Сітов переконаний, що «Марафон: енергоефективна та безпечна громада» дозволить громадам не тільки ділитися своїм позитивним досвідом одна з одною, а й сприятиме залученню коштів у процеси розвитку ОТГ.
«Йдеться про донорів та різноманітні гранти, про фінансові групи, з якими варто попрацювати та прорахувати для них проекти, зацікавити їх, залучити до співпраці», – сказав Веніамін Сітов.
«Ми повинні бути сучасними, рухатися шляхом реформ, бо ситуація така: є зміни – отже, ти працюєш, а якщо їх немає, то люди не будуть вірити у те, що реформи дійсно проводяться, що зміни на краще є невідворотними», – переконаний міський голова Іван Рубський.
Після семінару гостям було запропоновано відвідати містечко «Казка»; Баштанський опорний заклад ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ; БРЦЛ (Баштанська районна центральна лікарня); Баштанську гімназію.
Новини на цю ж тему
31 липня відбулися Загальні збори Асоціації «Енергоефективні міста України» у форматі онлайн-конференції
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/54bc478cd05f95d0c8cae87e2af42ec4.png)
Баштанська ОТГ стала переможцем «Енергоефективна громада 2019»
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/35abcf1d6be0550cedffafd12b4c9e42.jpg)
Набір енергоменеджера Баштанської громади
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/003c790de8e69fade5bbf43f034910dc.jpg)
Останній семінар у рамках Проекту «Енергоефективність у громадах–ІІ»
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/01a275e5a93a8b4a259130d4c0a96451.jpg)
Участь у проекті «Енергоефективність у громадах II»
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/f908d1b5a2c484b1525b41b74c1b724b.jpg)
30 об’єднаних громад отримали комплекти обладнання енергоменеджерів
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/fc2b8b8beb2a22593d43e82b83c9abea.jpeg)
Як ти економиш тепло та електроенергію
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/e4e9fb5c6edec3a40be6e1dc12af61dd.jpg)
Навчання по проекту «Енергоефективність у громадах II».
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/30e7a3529b1280aa8e2ac385458dce72.jpg)
Енергоефективність у громадах
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/2f437783a8bbf6404bb7d7846a67f879.jpg)
Відбулася зустріч щодо вдосконалення енергозбереження та підвищення енергоефективності в Баштанській ОТГ
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/5a37fda4a0900160199e47c3ea6f3ba0.jpg)
Участь у Міжнародній конференції «Мережа енергоефективних громад: впровадження локального енергетичн
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/c4b48b188ba7d4d241591d352c06c4c9.jpg)
Проекти з енергоефективності мають бути серед головних пріоритетів місцевої влади
![](http://bashtanskaotg.gov.ua/storage/news/article/add4101854c63445276b40f41a303269.jpg)