Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Бережіть первоцвіти

Звернення
05.03.2020

Щойно з’являються перші сонячні промені, природа поволі пробуджується від зимового сну. Посеред острівців білого снігу з’являються перші провісники весни – ранньовесняні квіти, первоцвіти, які не бояться примхливої погоди та прокидаються раніше за всіх – для того, щоб вітати весну і тішити нас своєю красою. Шафран Гейфелів, підсніжник білосніжний, сон великий та чорніючий, ясенець білий, цибуля ведмежа, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, конвалія звичайна, медунка темна, первоцвіт весняний, фіалка запашна, анемона дібровна та розлога, проліска дволиста, місячниця оживаюча, арум Бессера – це не повний перелік первоцвітів, що зустрічаються на території нашої країни. Майже всі вони відносяться до категорії рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість з них занесена до Червоної книги України.

На жаль, багато з нас появу провісників весни може спостерігати на вулицях та ринках міст, де продаються зірвані рослини. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Також, нерідко квіти вириваються з цибулинками, що призводить до повного знищення рослини. Зірвавши три рослини первоцвіту – означає, що ви загубили 45-60 насінин, які в майбутньому дали б нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин з метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а згодом й до повного зникнення.

Саме з метою захисту весняних квітів щороку проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіти». Завдання цієї акції ‒ привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи.

Слід пам’ятати, що здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ» «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно з вимогами ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами:

Стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою штраф у розмірі 510-1700 грн. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1700-3655 грн Стаття 90 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян 340-510 грн.  і на посадових осіб 510-850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Дуже важливою складовою акції «Первоцвіт» є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів. Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не чіпати: вони красиві в природному середовищі. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після вас прийде до лісу.

Баштанська міська рада запрошує всіх небайдужих долучитися до акції та прислухатися до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті, та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь.

Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля примхи насолодитися їх запахом і красою. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною. Зниклі види, які «творились» природою десятки тисяч років неможливо відродити. Бережіть природу! Не зривайте первоцвіти та не купляйте їх!

Новини на цю ж тему

Стартує проєкт «Zero Waste School»

«Zero Waste School» — це освітній діджитал-проєкт, покликаний запровадити культуру сортування відходів у школах та громадах і популяризувати екодружній спосіб життя.
Анонс подій
23.11.2021

Увага проводитиметься польова обробка озимої

в період з 21 по 26 червня 2021 року будуь проводитись польові обробки озимої пшениці від шкідників препаратом "Контадор-Дуо" наземним способом
Повідомлення
18.06.2021

Увага проводиться польова обробка озимої

В період з 15 по 19 червня будуть проводитись польові обробки озимої
Повідомлення
14.06.2021

Спалювання листя – небезпека для здоров’я людини та велика шкода довкіллю!

Замисліться, чи варто випалювати суху траву, бур’ян при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях, перетворюючи родючі землі навколо нас на попелище, додаючи роботи пожежним, наносячи шкоду екології, здоров’ю собі та оточуючим, своїм нащадкам.
Актуально
28.09.2020

Імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу на Миколаївщині

Розповсюдження приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм. Коли жителі області побачать літаки АН-2, який розкидає приманки просимо не хвилюватися
Повідомлення
14.09.2020

День без поліетилену

1-3% пластикових пакетів потрапляють на переробку. А решта плаває в морях та океанах, лежить у землі та розкладається – дуже і дуже повільно. Щорічно від пластикових пакетів помирає близько 100 тисяч морських тварин та близько мільйона морських птахів.
Події
03.07.2020

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» запрошує до участі

З 1 по 31 липня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото природи України будуть змагатися на міжнародному рівні.
Анонс подій
15.06.2020

Рекомендації щодо запобігання отруєння бджіл пестицидами

Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, в результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція. Найбільш небезпечні для бджіл інсектициди, тобто препарати які застосовують проти шкідників.
Актуально
19.05.2020

Всесвітній день Матері-Землі

У День Матері-Землі  закликю всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем. Що людина посіє - те й пожне. Не будемо про це забувати!
Звернення
22.04.2020

Звернення міського голови до Дня довкілля

Традиційно третьої суботи квітня ми відзначаємо День довкілля, який покликаний ще раз привернути увагу суспільства до охорони навколишнього природного середовища та відзначити заслуги і величезний внесок людей, які стоять на варті українського довкілля.
Звернення
18.04.2020

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДПАЛ СУХОЇ ТРАВИ ЗНАЧНО ПІДВИЩЕНО

13 квітня 2020 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу"
Актуально
16.04.2020

Стартує нерестова заборона  на вилов водних біоресурсів

 З 1 квітня стартує нерестова заборона  на вилов водних біоресурсів 
Актуально
30.03.2020

Звернення міського голови до Всесвітнього дня водних ресурсів

Водні ресурси являють собою стратегічний, життєво важливий природний ресурс, що має особливе значення. Вони є національним багатством кожної країни, однією з природних основ її економічного розвитку.
Звернення
22.03.2020

Стань учасником акції «Відновлюємо ліси разом»

Приєднуйтесь до Всеукраїнської акції «Відновлюємо ліси разом» у Міжнародний день лісів 21 березня 2020 року.
Анонс подій
13.03.2020

Долучайтесь до акції «Відновлюємо ліси разом»

Баштанська міська рада приєднується до Всеукраїнської акції «Відновлюємо ліси разом», яку започаткували Міністерство енергетики та захисту довкілля України спільно з Державним агентство лісових ресурсів України.
Анонс подій
12.03.2020

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ»

Міжнародний день лісів 21 березня проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. У 2020 році Міжнародний день лісів відзначається під гаслом «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити».
Актуально
28.02.2020
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше