Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Новоіванівський сільський будинок культури

photo

Опис

Новоіванівський сільський Будинок культури Баштанської міської ради  є культурно – дозвілевим закладом, який функціонує на території Новоіванівського старостинського органу Баштанського району Миколаївської області. Будинок культури свою діяльність здійснює у відповідності з Примірним положенням про культурний заклад, затвердженим Міністерством культури України наказ Міністерства культури України № 35 від 25.05.2007 року. 

     Будинок культури знаходиться на балансі відділу розвитку культури і туризму виконавчого комітету Баштанської міської ради Миколаївської області. Майно Будинку культури є спеціальною власністю  Новоіванівського старостинського органу Баштанського ОТГ  , яке закріплене Новоіванівським Будинком культури і знаходиться в його користуванні.

 

Мета та основні завдання будинку культури:

 

Будинок культури  є об`єктом культури, на базі якого проводяться загальнодержавні культурно - масові заходи.

    Щорічно  працівниками Новоіванівського сільського БК  проводиться  35   культурно – масових заходів, разом з незапланованими. На заходах присутні – 3 720 жителів Новоіванівського старостинського  органу ( з них для дітей 10      заходів - 455 чоловік).

В будинку культури є: кімната для гурткової роботи, сцена, глядачева зала, фойє, костюмерна, кімната відпочинку, кабінет культпрацівників та підготовлена кімната для краєзнавчого музею.

Фінансування діяльності СБК відбувається за рахунок коштів міського бюджету  та спонсорських внесків.

Режим роботи закладу 

Будинок культури працює за семиденним робочим тижнем  з 10:00 до 16.00. Вихідні дні –  святкові дні.

Творчі колективи: Фото і короткий опис

На сьогоднішній день в Будинку культури працює 3 чоловік ( директор, художній керівник, організатор культурно – дозвіллєвої діяльності) . Творчу діяльність забезпечують 10 колективів художньої самодіяльності (займається 160 чоловік), з них 4 дитячих колективи (70 чоловік) та 1 спортивний клуб любителів шашок,тенісу та більярду (22 учасників).

 1.Вокальна студія «Зозуленька» (для дорослих) до складу входить – 16 учасників, керівник Назарова М.В.

У музично – естетичному вихованні важливу роль займає вокальне мистецтво, спів сприяє фізичному розвитку людини і несе в собі великий виховний потенціал.

Спрямовую свою діяльність на розвиток голосу, слуху, творчого мислення, артистизму.

До репертуару входять  сучасні пісні:  «Зима», «Я, онука солдата», «А ми, ми українці…», «Гітара», «По ожину, по малину», «Душа», «Ворожила чарувала», «Рідний край»…

2.Дитяча вокальна студія «Посмішка» до складу  входить - 16 учасників, керівник Назарова М.В. .

 Під час занять керівник гуртка формує вокальні навички, навички ансамблевого співу, розвиває музично-естетичний смак, почуття стилю, прищеплює любов до вокального мистецтва, намагається створити атмосферу радості, значущості, успішності кожного гуртківця. Кожне заняття, крім безпосередньо вокалу, поєднує елементи акторської майстерності та танцювальні па – це ціле дійство, до якого діти приєднуються з задоволенням.

У кожній групі напрацьовано оригінальний  репертуар пісень. Вихованці студії постійно беруть участь у різноманітних концертах і дитячих заходах. Вихованці студії помітно покращують свої вокальні дані, а поміж тим знаходять нових друзів, здобувають досвід виступів на сцені.

До репертуару входять народні та сучасні пісні  «Бабусина вишиванка», «Квітка душа», «Батькам», «Грай, музико…», «Коли заплаче серце батька», «Таточку, татусю», «Бодька - павук», «Мамині очі », «Мама і я», «Десь по світу», «Мир над Україною»…..

3.Танцювальний колектив «Перлинка» (для дітей )до складу  входить – 23 учасників , керівник Назарова М.В.

До репертуару гуртку входять народні та сучасні танці : «Василина», «Deddy», «Циганочка», «Барбарики», «Опа горностай», «Вальс», «Маки червоні»… 

4.Колектив художнього читання «Веселка» (для дітей)до складу входить - 15 учасників, керівник Якименко С. В.

Мистецтво художнього читання – це творче втілення літературного твору в живому звучанні слова.

 При будинку культури  працює гурток художнього читання.                                                                Завдання художнього читання літературного твору – викликати в уяві слухачів відтворення автором картини життя, ідеї, яка розгортається в їх послідовності та взаємозв’язку.

  1. Студія декоративно – прикладного мистецтва «Зробімо самі» (для дітей) до складу входить - 16 учасників, керівник Якименко С. В.

Основна мета гуртка – ознайомити дітей з різними видами декоративно-прикладного мистецтва, їх виникнення, мотивами, елементами та технологією виконання: робота з бісером, в’язання гачком, розпис тканини, робота з природнім матеріалом, пластика, деякі види писанкарства. Поглибити знання гуртківців про ці види народного мистецтва. Ознайомити учнів з історичними відомостями та з майстрами народного мистецтва, зокрема нашого краю. Навчити цінувати красу, створену руками людей.

Розвивати творчі здібності, вміння втілювати свої задуми, виконуючи різні роботи. Розвивати образне мислення, уявлення про красу і смак. Сприяти формуванню духовної особистості гуртківців, охайність під час виконання роботи, розвивати інтерес до пізнання українського народного мистецтва, естетичний смак.

Виховувати любов до прекрасного, повагу до культурної спадщини народу, традицій, праці людей, бережливе ставлення до творів мистецтва, народних традицій. Виховувати акуратність, послідовність та уважність при виконанні роботи. Зміцнювати почуття національного патріотизму.

 

6.Фольклорний колектив «Калинонька» (для дорослих) до складу входить  - 10 учасників, керівник Назарова М.В

Виховувати любов до мистецтва, народних традицій, українського фольклору.

7.Театр малих форм «Селяночка» до складу входить  - 10 чоловік, керівник Назарова М.В.  Артисти малих форм повинні навчитися  бути всебічно розвиненими, уміти розіграти невеличку сценку,інтермедію, жарт, виконувати частушки, співати пісні, читати вірші, танцювати,тощо. Актистизм доповнює  різноманітними талантами і знаннями. Метою залучення дітей, молоді  до драматургії, літератури та різних форм театральної діяльності, як засобу інтелектуально-творчого розвитку. 
Основні завдання: 
- виховання підростаючого покоління засобами театрального мистецтва;

- популяризація дитячого та юнацького театрального мистецтва;

- виявлення, підтримка, професійна орієнтація обдарованих дітей та молоді;

- пропагування народної творчості, творів класиків, сучасних українських авторів;

- підвищення професійної майстерності керівників та виконавців;

- обмін досвідом у системі естетичного виховання дітей та молоді, виховання естетичного смаку засобами театрального мистецтва;

- сприяння встановленню творчих зв'язків між художніми колективами та солістами, подальше зміцнення творчої співдружності колективів професійного і самодіяльного мистецтв.

 

8.Студія розмовного жанру «Гармонія» до складу входить - 16 учасників,  керівник Кучінська Т.Л.

При будинку культури  працює студія розмовного жанру.                                                                Завдання художнього читання літературного твору – викликати в уяві слухачів відтворення автором картини життя, ідеї, яка розгортається в їх послідовності та взаємозв’язку.

9.Танцювальний колектив «Грація»   (для дорослих) до складу 16 учасників, керівник Кучінська Т.Л.

Танці, завдяки своїй доступній формі є первісною сходинкою в ознайомленні молоді з хореографічним мистецтвом, невід’ємною частиною дозвілля і є прикрасою будь-якого масового заходу.

 До репертуару гуртку входять народні та сучасні танці : «Татанці», «Перлина Україна»,  «А ми з України»… 

10.Клуб любителів шахів, шашок, тенісу «Фортуна» до складу входять 22 учасника, керівник Кучінська Т.Л.

Основною ланкою самодіяльного фізкультурного руху є колектив фізичної культури.  Формою організації колективу фізичної культури є спортивний клуб. 

Розклад роботи колективів художньої самодіяльності сільського Будинку культури

 

Фольклорний колектив «Калинонька»

 для дорослих

середа, четвер  з 11.00 -12.00,

пятниц яз 13.00 – 14.00

Керівник: Назарова М.В.

Дитяча вокальна студія «Посмішка»

Понеділок, середа, четвер,п’ятниця

 з 14.00 – 15.00

 

Керівник: Назарова М.В.

Художнього читання «Веселка» для дітей

Вівторок з 14.00 - 15.00, четвер з 15.00 – 16.00,

П’ятниця з 16.00 – 17.00

Керівник: Якименко С.В.

Декоративно – прикладне мистецтво «Зробімо самі» для  дітей

Понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця з 10:00 – 13:00

Керівник: Якименко С.В.

Студія розмовного жанру «Гармонія» для дорослих  четвер, п’ятниця з 10:00 – 12:00.

Керівник: Кучінська Т. Л.

Студія вокального співу «Зозуленька» для  дорослих

Вівторок, четвер з 12.00 - 13.00

Керівник: Назарова М.В.

Театр малих форм «Селяночка» для дорослих

Понеділок з 11:00 – 12:00

Вівторок з 14:00 – 15:00

Керівник: Назарова М.В.

Танцювальний колектив «Перлинка» для дітей

Понеділок, середа, п’ятниця з 15:00 – 16:00

Керівник: Назарова М.В.

Танцювальний  колектив «Грація» для дорослих

Субота, неділя з 10:00 – 12:00

Керівник : Кучінська Т. Л.

Спортивний клуб любителів «Фортуна»

Середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя

 з 20:00 -22:00

Керівник: Кучінська Т. Л.

 

План роботи на 2019 рік

Січень

  1. «З Новим роком» - новорічна святкова дискотека для молоді міста.
  2. «Новорічна казка» - виставка малюнків та виробів декоративно – прикладного мистецтва дитячої студії «Зробімо самі» - по  10.01, фойє СБК
  3. «Щедрівочка щедрувала!» - вітання жителів села - 08.01
  4. Урочисто-тематичне дійство до Дня Соборності України

    «Україна неповторна, єдина, свята» - 22.01

Лютий

1.Участь у  районному конкурсі  розмовного жанру «Барви надії» - 07.02, РБК   

2.Святковий концерт «Нехай кохання править світом»   -  14.02, СБК

3.Вогник » «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами…» до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення Радянських військ з республіки Афганістан – 15.02, в бібліотеці

4.Година пам’яті «Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя» - до дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та воїнів-земляків, які загинули в зоні АТО – 20.02, в бібліотеці

Березень

  1. «Для Вас жінки!» - виставка малюнків Косюк Т.Г. до Міжнародного Жіночого дня – 01– 10.03
  2. «Жінко, ти завжди велична!» - святкове дійство до Міжнародного дня прав жінок і миру – 07.03
  3. «Єднаємо душі словом Кобзаря!» - літературно музична година до дня вшанування пам’яті генія українського народу Т.Г.Шевченка .

Квітень

  1. Участь у районному фестивалі дитячої та юнацької творчості «Art – MIX» - 11.04, РБК
  2. 2. «Великдень іде – свято в душу несе» - виставка творчих робіт декоративно – прикладного мистецтва дитячої студії «Зробімо самі» - до Великодніх свят - 18-24.04, СБК.                                                               

Травень

  1. Вечір відпочинку, присвячений Міжнародному Дню трудящих – 01.05, парк відпочинку біля СБК
  2. «Про мужність , героїзм, перемогу! » - виставка малюнків Косюк Т.Г. та Щипіциної Л.А., присвячена 74-річниці Великої Перемоги - 05-09.05, фойє СБК

3.Урочиста хода до пам’ятника «Скорботна мати». Мітинги вшанування  «Подвиг, пам’ять, життя»  з нагоди відзначення 74-ої річниці Великої Перемоги - 09.05 

  1. Святковий концерт «Пам'ять серця!»- до дня відзначення 74-ої річниці Великої Перемоги 9.05
  2. «Дітям світу, сонце, мир!» - виставка дитячих малюнків до Міжнародного Дня захисту дітей - 30.05, фойє СБК                                                                        

Червень

  1. Святково розважальна програма до Міжнародного Дня захисту дітей – 01.06, СБК
  2. Відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні - 21.06,
  3. Святкове дійство «Живи та міцній, наша юна Державо!» до 23-ї річниці Конституції України. - 27.06,СБК
  4. Святкова програма до дня молоді – 30.06, СБК

Липень

  1. «Ура, канікули!!!» - розважально-ігрові програми для дітей, протягом місяця

Серпень

  1. «Кольори рідної землі» - виставка творчих робіт митців села, дитячої студії, присвячені Дню Прапора, 28-й річниці Незалежності України - 10-25.08, фойє СБК
  2. Участь у районному фестивалі меду з нагоди відзначення Дня пасічника України – 18.08, ярмаркова площа.
  3. Святкове дійство «Моя Україна – єдина та вільна!», присвячене Дню Прапора та 28-й річниці Незалежності України - 23.08, СБК
  4. Народні гуляння присвячені Дню Незалежності України - 24.08, С БК

 

Вересень

  1. Виставка – вернісаж місцевих митців «На крилах творчості» до Дня художника – 10.10, СБК

2.Участь у  святковій  різножанровій програмі «Веселий ярмарок» до Дня міста Баштанка – 14.09, ярмаркова площа 

  1. Участь у святковій мистецькій виставці умільців Баштанщини «Баштанський край – талантів розмай» - до Дня міста Баштанка - 14.09, площа РБК
  2. Участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі клубних закладів у сільській місцевості – вересень-жовтень.

 

Жовтень

  1. «Зорепадом летять роки» - вогник з нагоди відзначення Дня людей похилого віку - 01.10, СБК
  2. «Село моє, для мене ти єдине!» - святковий концерт до дня села,14.10.,СБК, в рамках продовження програми - народне гуляння.

Листопад

  1. Участь у святковому заході до Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва «Ми даруємо людям красу» - 08.11, РБК
  2. 2. Участь у ярмарково-театралізованому дійстві «Баштанський ярмарок гуля!» до Дня сільгосптоваровиробника – 14.11, ярмаркова площа
  3. 3. «Пам'ять голоду, пам'ять серця» - вшанування пам’яті жертв Голодомору 11, біля меморіального знаку жертвам голодоморів та політичних репресій

Грудень

1.Театралізоване дійство для колективів БК  «По країні з краю в край ходить Св. Миколай»,18.12,СБК

  1. Святковий концерт «З Новим 2020 роком!!!»,29.12.,СБК

 

 

 

 

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше