Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Музей історії та образотворчого мистецтва села Христофорівка філія Баштанського краєзнавчого музею

photo

Опис

Історія створення бере свій початок навесні 1986 року коли в селі Христофорівка було збудовано триповерхове приміщення соціально – культурного комплексу (СКК). Більшу частину третього поверху було виділено під музейні та виставкові зали. Голова місцевого колгоспу Москаленко Віктор Євменович разом із своїм помічником парторгом та головним агрономом господарства,  Наливаною Теодорою Іванівною вирішили відкрити музей історії села Христофорівка. В зборі  матеріалів та інформації для створення музею приймали участь  багато жителів села, дітей, які зносили експонати, записували спогади. Саме під час збору матеріалів, з’ясувалося, що історія села тісно пов’язана з іменем Миколи Миколайовича Аркаса та його родини. І тому вирішили виділити один із залів під «Аркасівську світлицю».

За рік було зібрано достатню кількість відомостей про село, його жителів, зібрано речі з маєтку Аркаса та фотокопії з архівних документів; все це дозволило на аматорському рівні відкрити музей і прийняти перших відвідувачів. Ще не було спеціальних вітрин, експонати було розміщено на столах та лавках. У виставкових залах красувалися роботи учнів художньої студії. Рішенням правління колгоспу  в 1988 році було виділено кошти на професійне оформлення музею. Художники – оформлювачі з м. Миколаєва Плужник Г.М., Діденко Ф.П. разом з помічниками до весни 1990 року закінчили оформлення музею історії села, що відкрив свої двері для відвідувачів на початку травня 1990 року. 

 На сьогодні в музеї діє п’ять експозиційних залів: «Селянського побуту», «Аркасівська світлиця», «Зала сьогодення», «Спортивна кімната», «Кімната бойової слави» , та п’ять виставкових залів де розміщено роботи художників Бєлосвєт М.І., Бондаренко А.О., Бєлосвєт Л.В.

Серед них є також меморіальний зал Москаленко Віктора Євменовича, який не тільки стояв у витоків музею, а й був ще й народним художником.

В одному з із залів розміщується народна студія образотворчого мистецва «Веселі акварелі» (керівник Бєлосвєт Л.В.). 

Починаючи з кінця 1996 року при музеї діє літературно-краєзнавчий гурток «Аркасівці». Незмінним керівником клубу, весь цей час є Погорєлова Валентина Сергіївна. Члени клубу проводять дослідницьку роботу по вивченню біографії та творчої діяльності нашого земляка М.М. Аркаса.

  В грудні 2016 року Христофорівка об’єдналася з Баштанською міською радою, створивши Баштанську ОТГ. «Музей історії та образотворчого мистецтва села Христофорівка» з вересня 2017 року музей продовжив свою роботу як філія КУ «Баштанський краєзнавчий музей».

На сьогодні музей був і залишається, місцем «паломництва» аркасівців – тих людей, що шанують та поширюють ім’я Миколи Аркаса, є перспективним туристичним об’єктом на карті Миколаївщини, для розвитку якого треба докласти не мало зусиль, як і працівникам музею так і громаді в цілому.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше