Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Баштанський міський Будинок культури

photo

Опис

Комунальний заклад «Баштанський міський Будинок культури Баштанської міської ради Миколаївської області»

Комунальний заклад «Баштанський міський Будинок культури» - є дозвіллєвим закладом, який функціонує на території  Баштанської об’єднаної територіальної громади і підпорядковується  відділу розвитку культури і туризму  виконавчого комітету Баштанської міської ради Миколаївської області.

 Творча діяльність закладу багата й насичена, відповідно до річного, місячних планів роботи МБК та Миколаївського обласного центру народної творчості та культосвітньої роботи.

Мета та основні завдання міського Будинку культури:

Будинок культури є об`єктом культури, на базі якого проводяться всі міські, загальнодержавні культурно-мистецькі заходи.

Щорічно міським Будинком культури проводиться понад 200 культурно-освітніх та розважальних заходів, які відвідують 63 000 чоловік (з них для дітей 57 заходів – відвідувачів 14 600 дітей).

Головною метою діяльності міського Будинку культури є:

-  збереження та розвиток народної творчості та аматорського мистецтва;

-  максимальне задоволення потреб населення  міста в усіх видах культурних послуг;

-   впровадження нових форм і методів культурно-виховної роботи та організації дозвілля жителів  міста;

- створення максимально сприятливих умов для творчого формування особистості, розкриття її здібностей.

Основними завданнями МБК є:

-    створення умов для задоволення культурних потреб населення міста Баштанка;

-    розвиток усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, народних художніх промислів;

-  створення та організація діяльності творчих колективів, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;

- підтримка соціально важливих культурно-творчих, пізнавально – розважальних, художньо-естетичних ініціатив;

-     вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей і обдаровань різновікових груп населення;

-  впровадження нових форм організації дозвілля відповідно до потреб населення;

-    пошук, збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини Баштанського краю;

-   надання інформаційних та методичних послуг і консультацій культурно- дозвіллєвим та іншим закладам в організації змістовного відпочинку.

Фінансування діяльності МБК відбувається за рахунок коштів міського бюджету, спецрахунку та благодійних внесків.

Заклад збудовано в 1937 році

Режим роботи закладу 

Міський Будинок культури працює за п’ятиденним робочим тижнем  з 08.00 до 18.00 - за графіком колективів художньої самодіяльності. Вихідний день – неділя.

Творчі колективи: Фото і короткий опис

На сьогоднішній день в міському Будинку культури працює 12 творчих, талановитих, досвідчених, кваліфікованих спеціалістів, безмежно відданих своїй справі. Творчу діяльність забезпечують 23 колективи художньої самодіяльності (в яких займається 400 учасників), з них 11 дитячих колективів (208 дітей). Творчо та на високому професійному рівні працюють 5 колективів зі званням «народний»  та  1 – «зразковий».

  1. Народний оркестр духових інструментів – керівник Олександр Вінницький.

Оркестр духових інструментів  створений в 1932 році Олександром Семеновичем Домарацьким – єдиний в районі постійно діючий колектив, виступи якого відзначені багато чисельними нагородами і званням Лауреата.  В 1964 році колектив очолив  Володимир Пахновський. Під його керівництвом оркестр здобув гарної слави в області, а в 1984 році йому було присвоєно почесне звання «народний». Нині славну естафету творчого колективу продовжує випускник Миколаївського державного вищого музичного училища – Олександр Вінницький.

Колектив оркестру користується популярністю у любителів інструментальної музичної творчості і бере активну участь в усіх культурно-мистецьких заходах та концертах, які проводяться на сценах міста та району, виступає на відкритих площадках, постійний учасник і неодноразовий призер та переможець обласних оглядів-конкурсів з інструментального жанру.

         В 2017 році з нагоди 85-річчя творчої діяльності оркестру духових інструментів в Будинку культури відбувся звітний концерт уславленого колективу. Своєю творчістю оркестранти чарують серця шанувальників, викликають захоплення у глядачів і завжди дарують всім присутнім гарний настрій.

  1. Народний хор МБК – керівник Рита Попель, концертмейстер Григорій Рижик.

Баштанський народний хор – один з найулюбленіших і найдосвідченіших колективів міського Будинку культури. Він добре відомий не лише в районі та області, а й за її межами. А створив його в 1970 році – справжній майстер своєї справи щиро закоханий в українську пісню, заслужений працівник культури України Дмитро Степанович Черно. Він одним з перших в області створив самодіяльний хор народного співу. Під його керівництвом в 1973 році колективу було присвоєно звання «народний».

З 2010 року народний хор  очолює Рита Попель, яка гідно продовжує творчі традиції уславленого колективу. Він є  активним учасником всіх культурно-мистецьких заходів міста, району,  області та неодноразовим володарем Гран-прі, переможцем обласних і Всеукраїнських фестивалів-конкурсів з вокально-хорового жанру.

Творча скринька колективу завжди поповнюється різноманітним репертуаром і тішить слух вдячного глядача.

  1. Народний хор ветеранів праці та дітей війни – керівник Рита Попель, концертмейстер Григорій Рижик.

Хоровий колектив  був створений в 1984 році Дмитром Степановичем Черно на честь 40-річчя Перемоги в Другій Світовій війні.

Члени колективу – активні учасники масових заходів, що проводяться в місті Баштанка, районі та області. Ветерани праці беруть активну участь не лише в заходах патріотичного спрямування, а й у найрізноманітніших культурно-мистецьких заходах. Хор заслужено користується шаною та має успіх у глядацької аудиторії.

         В 2010 році хоровому колективу було присвоєно звання «народний».

В 2012 році народний хор ветеранів праці та дітей війни очолила Рита Попель.

Концертмейстером двох яскравих хорових колективів є досвідчений, високопрофесійний музикант Григорій Рижик.

Творча діяльність Григорія Рижика та Рити Попель високо оцінена управлінням культури національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації та обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи.

  1. Народний гурт естрадної пісні «Дивограй» - керівник Володимир Крамаренко.

Вокальний колектив «Дивограй» був створений в 2008 році на базі МБК Володимиром Крамаренко і вже з перших кроків знайшов своїх прихильників серед баштанського глядача, бо кожен виступ ансамблю – це невеличке театралізоване дійство.

Сьогодні «Дивограй» - досвідчений колектив, який має  здобутки та впевнено крокує до нових творчих досягнень під керівництвом фахівця з великим досвідом роботи  з вокального жанру Володимира Крамаренка.

За роки існування колектив має низку нагород різного ґатунку. Він є учасником  майже всіх культурно-мистецьких заходів міста і району, тісно співпрацює з багатьма громадськими організаціями, є учасником та переможцем обласних, Всеукраїнських фестивалів-конкурсів з вокального жанру і вражає високою виконавською майстерністю. В репертуарі колективу велике розмаїття пісень. 

В 2018 році гурту естрадної пісні «Дивограй» було присвоєно звання «народний».

За високий професіоналізм, відповідальне ставлення до своїх обов’язків Крамаренко В.В. неодноразово нагороджений Почесними грамотами Баштанської районної державної адміністрації, районної та міської  рад, Миколаївського обласного центру народної творчості та культосвітньої роботи, управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА. 

  1. Народна студія образотворчого мистецтва «Кольори веселки» - керівник Олена Козявко.

Дитяча студія образотворчого мистецтва  народилась в кінці 70-х років. Першим її керівником був Анатолій Васильович Пономаренко і саме під його керівництвом в червні 1990 року колективу було присвоєно  почесне звання «народна». З 1996 року студію очолила молода, енергійна та талановита особистість – Олена Козявко.

Вихованці студії навчаються працювати в техніках: гратографії, монотипії, роботі по вогкому паперу, малюванню з натури, а також різним видам декоративно-ужиткового мистецтва, такі як: розпис, витинанка, народна іграшка тощо. Дитячий колектив «Кольори веселки» постійний учасник виставок в Будинку культури та на різних площадках міста, району і області.

Члени народної дитячої студії «Кольори веселки» за ініціативи Олени Михайлівни  постійно відвідують дитячий реабілітаційний центр «Мрія» м. Баштанки з метою організації та проведення різноманітних пізнавально-розважальних заходів направлених на розвиток творчих здібностей дітей з обмеженими фізичними можливостями. 

Учасники студії неодноразові дипломанти, призери та переможці  різноманітних конкурсів районного, обласного та Всеукраїнського значення.

Олена Михайлівна є організатором та керівником клубу самодіяльних митців «Джерело» при РБК,  членом обласного  народного творчого об’єднання «Прибужжя». Вона постійний учасник Всеукраїнських та Міжнародних симпозіумів з витинанки. Її роботи прикрашають найвідоміші культурно-мистецькі заходи обласного та Всеукраїнського рівня.

Керівник народної студії Козявко О.М.  неодноразово нагороджувалась грамотами РДА, районної та міської рад, обласного центру народної творчості, управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА.

За значний внесок у розвиток української культури Козявко О.М. нагороджена Дипломом «Кращий працівник галузі культури Миколаївської області» та отримала високе звання «Майстер народної творчості». 

  1. Зразковий хореографічний колектив «Славія» - керівник Валентина Чоботар.

Хореографічний колектив «Славія» був створений в 2003 році творчим, наполегливим, досвідченим фахівцем Валентиною Чоботар. І вже через 4 роки, за вагомий внесок у розвиток української культури, високий художній рівень та виконавську майстерність, йому було присвоєно почесне звання «зразковий».

Дитячий хореографічний колектив «Славія» працює в різних жанрах: народний, бальний, сучасний, і живе активним та творчим життям. Він постійний учасник всіх масових заходів міста, району та області,  неодноразовий володар Гран-прі, призер і переможець обласних, Всеукраїнських, Міжнародних фестивалів, оглядів-конкурсів з хореографічного мистецтва.

Серед шанувальників творчості «Славії» - тисячі баштанчан. Адже кожен номер у виконані улюбленців публіки – це органічний сплав грації, пластики та музики.

За 15 років творчого життя рівень виконавської майстерності «Славії» такий, що дозволяє виступати на міжнародній сцені, представляючи хореографічне мистецтво Баштанщини та, звичайно, робить йому неабияку честь.

Керівник колективу В. Чоботар творча особистість, вона є автором-постановником всіх хореографічних композицій колективу.  За відданість своїй професії, результативність в роботі Валентина Юхимівна неодноразово була нагороджена Почесними грамотами,  Дипломом «Кращий працівник галузі культури Миколаївської області» та Почесною грамотою Міністерства культури України.                                   

При міському Будинку культури працюють:

- творче об’єднання «Джерело» (кер. О. Козявко)

- театр малих форм «Експромт» та студія розмовного жанру «Калинове слово» (кер. Т. Ваколюк);

- вокальна студія «Злагода» та «Соліст» (кер. В. Крамаренко);

-  дитячий театральний колектив «Настрій», клуб змістовного дозвілля «Молоді душею» (кер. С. Плужник);

- дитячий театр міміки та пластики  «Цьомчики» та ансамбль народних інструментів «Сувенір» (кер. О. Крамаренко)

- фольклорний колектив «Погостини» (кер. Н. Коваленко)

- інструментальний ансамбль «Гліссандо» - (кер. Г. Рижик)

- вокальна група «Вечірні зорі» - (кер. Р. Попель)

- студія ДПМ «Сонечко» та «Дивосвіт» - (кер. О. Козявко)

- театральна студія (кер. В. Юрчук)

Двері міського Будинку культури завжди гостинно відкриті для всіх. Від малого до великого - всіх бажаючих розвивати свої творчі здібності запрошуємо до наших творчих колективів.

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше