Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Баштанський міський Будинок культури

photo

Опис

Комунальний заклад «Баштанський міський Будинок культури Баштанської міської ради Миколаївської області»

КЗ «Баштанський міський Будинок культури» є центром культурно-мистецької роботи в Баштанській територіальній громаді, постійно проводить роботу по організації культурного обслуговування населення на забезпечення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, духовне та культурне становлення громадян засобами культурно-просвітницької роботи, забезпечення культурно-дозвіллєвих потреб мешканців громади, відродження, збереження і розвиток культурної спадщини, розвиток усіх видів та жанрів аматорського народного мистецтва, забезпечення доступу населення до культурних надбань тощо.

Від початку повномасштабного російського вторгнення Баштанський міський Будинок культури фактично не припиняв своєї роботи, а просто змінив її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Війна внесла свої корективи і в план  роботи закладу. Тому основна увага була зосереджена на зберіганні матеріальних цінностей, приміщень та прилеглої території МБК.

Не дивлячись на події, всі працівники Баштанського МБК плідно працювали: займалися волонтерською роботою, формували продуктові набори, усували пошкодження та проводили опоряджувальні роботи на території закладу в наслідок ракетних ударів, обстрілів тощо. В приміщені МБК розміщено Пункт Незламності та пункт видачі гуманітарної допомоги речей другого вжитку для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок воєнних дій на території України, в роботі яких колектив закладу безпосередньо бере участь. При цьому працівники Баштанського МБК не забувають про свою основну роботу. Через неможливість проведення свят та урочистих подій КЗ «Баштанський міський Будинок культури» активно долучився до роботи в онлайн-режимі. 

За підсумками творчої діяльності в рейтингу участі аматорських колективів, окремих виконавців і майстрів в обласних, регіональних, усеукраїнських культурно-мистецьких заходах МБК вже в одинадцяте нагороджується кубком та почесною грамотою. 

В Баштанському МБК ведуть творчу роботу 17 клубних формувань, із них 5 дитячих, 2 молодіжних, 10 дорослих. 6 колективів мають почесне звання «народний» та 1 «зразковий». Учасниками клубних формувань є близько 200 осіб. На сьогоднішній день в міському Будинку культури працює 12 творчих, талановитих, досвідчених, кваліфікованих спеціалістів, безмежно відданих своїй справі.  

Незважаючи на те, що країна знаходиться в стані війни, у 2022-2023 роках діяльність Баштанського МБК не зупинилась, а проходить в надзвичайно насиченому інформаційному полі, розробляються та втілюються в життя нові проєкти з використанням інформаційно-комунікаційних технологій та ресурсів мережі Інтернет. Здебільшого заходи спрямовані на формування в молодого покоління високої патріотичної свідомості, виховання любові до рідної землі, українського народу, шанобливе ставлення до його культури, формування моральної активності особистості, чесності, правдивості, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, миролюбності, готовності допомогти іншим. Протягом воєнного періоду працівники закладу вели волонтерську роботу: розвантажували гуманітарну допомогу, робили окопні свічки, готували для військових, плели маскувальні сітки тощо. Концертними та ярмарковими акціями збираємо кошти на потреби військовим. За виїзні концертні програми для наших захисників та захисниць творчий колектив нагороджений подякою від військової бригади.

Традиційно, кожного року працівники та творчі колективи МБК є постійними відвідувачами Центру соціальної  реабілітації дітей-інвалідів «Мрія», стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання та територіального центру соціального обслуговування населення «Калина». На жаль відвідування цього року були обмежені в зв’язку з війною, але ж ми зустрічалися та вітали наших підопічних зі святами.

Підсумовуючи діяльність міського Будинку культури та клубних закладів сільської мережі Баштанської територіальної громади, можна сказати, що творче життя працівників культури в умовах війни  було досить насичене. У час війни слід шукати новітні форми роботи, модернізовувати заклади, вчитись по-новому мислити, розвиватись і вдосконалюватись. Це сприяє тому, щоб залишатись потрібними і цікавими для людей, заради яких ми працюємо!

Головною метою діяльності міського Будинку культури є:

- збереження та розвиток народної творчості та аматорського мистецтва;

- максимальне задоволення потреб населення  міста в усіх видах культурних послуг;

- впровадження нових форм і методів культурно-виховної роботи та організації дозвілля жителів  міста;

- створення максимально сприятливих умов для творчого формування особистості, розкриття її здібностей.

Основними завданнями МБК є:

- створення умов для задоволення культурних потреб населення міста Баштанка;

- розвиток усіх видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва, народних художніх промислів;

- створення та організація діяльності творчих колективів, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;

- підтримка соціально важливих культурно-творчих, пізнавально-розважальних, художньо-естетичних ініціатив;

- вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей і обдаровань різновікових груп населення;

-  впровадження нових форм організації дозвілля відповідно до потреб населення;

- пошук, збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини Баштанського краю;

- надання інформаційних та методичних послуг і консультацій культурно-дозвіллєвим та іншим закладам в організації змістовного відпочинку.

Фінансування діяльності МБК відбувається за рахунок коштів міського бюджету, спецрахунку та благодійних внесків.

Режим роботи закладу: 

Міський Будинок культури працює за п’ятиденним робочим тижнем  з 09.00 до 17.45 - за графіком колективів художньої самодіяльності. Вихідний день – неділя, понеділок.

1. Народний оркестр духових інструментів

(керівник Олександр Вінницький)

Музична культура людини є органічною частиною культури народу, до якого вона належить або серед якого живе. Місто Баштанка історично має усталені мистецькі традиції, тут живе і працює плеяда талановитих аматорів, професійних музикантів, співаків. Окрасою у проведенні кожного загальноміського заходу є народний оркестр духових інструментів Баштанського МБК. Це професійний творчий колектив, адже до складу оркестру входять здебільшого професіонали.

В 1932 році Домарацький Олександр Семенович створив оркестр духових інструментів при Баштанському МБК. З 1964 колектив очолив професійний музикант Володимир Дмитрович Пахновський. Саме під його керівництвом, за високу виконавську майстерність, активну суспільно-громадську та концертну діяльність, духовому оркестру в 1984 році присвоєно почесне звання «народний». В 2006 році, з гарним творчим багажем Володимир Дмитрович, передав колектив в руки свого учня - молодого перспективного спеціаліста Олександра Вінницького.

Олександр Іванович приніс новий поштовх для подальшого розвитку колективу. Працює за принципом поступового удосконалення вивченого матеріалу. Своїм власним ставленням до праці прищеплює учасникам колективу свідому любов до музичного мистецтва. Глибоке розуміння специфіки оркестрової роботи, чітке бачення і вирішення всіх завдань для досягнення поставленої мети дозволяють керівнику колективу здобувати стабільно високих результатів у творчій роботі.      

Виступи оркестру є окрасою будь-якого концерту чи урочистих заходів з нагоди державних та професійних свят як в рідному місті так і за його межами. Колектив є мобільним, легко адаптується до різних сцен, аудиторій, швидко засвоює новий репертуар та постійно працює над підвищенням культури виконання. Оркестр духових інструментів завжди тепло зустрічають слухачі. Він є дипломантом, лауреатом та переможцем чисельних мистецьких конкурсів, фестивалів та оглядів, які для колективу стали особливим етапом творчості, вони надихають та відкривають креативні резерви. Це постійно діючий колектив, з часом змінюється склад учасників та збагачується репертуар. Просвітлені обличчя слухачів та оплески є найприємнішим подарунком для артистів оркестру.

Завдяки наполегливій творчій праці оркестр набрав значних висот професійного виконання, й сьогодні колективу доступні складні партитури. Репертуарний спектр виконуваних творів надзвичайно багатий: від обробок народних мелодій та стройових маршів до стрілецьких і козацьких творів. Оркестр постійно працює над творами класиків української та світової музики.

Весь творчий шлях колективу є яскравим свідченням самовідданості справі щодо розвитку національної культури. Духова музика, дух, духовність – одне коріння, одна суть, що їх споріднює, виявляє їхню органічну єдність.

2. Баштанський народний хор

(керівник Рита Попель, концертмейстер Григорій Рижик)

В 1970 році на базі Баштанського Будинку культури був створений самодіяльний хоровий колектив, а в 1973 році йому було присвоєно почесне звання “народний”. Засновником і керівником колективу був Черно Дмитро Степанович. З 2010 року народний хор очолила Попель Рита Валеріївна. На сьогоднішній день колектив налічує 26 учасників різної вікової категорії, яких об’єднує любов до пісні, творчості.

Баштанський народний хор МБК бере активну участь у міських, районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, оглядах. Дбайливо відносячись до творчих досягнень минулих років, колектив постійно працює над поповненням свого репертуару. Репертуар колективу різноманітний. Це обрядові дійства, вокально-хореографічні, вокально-музичні композиції, театралізовані пісні, українські народні пісні: ліричні, жартівливі та побутові, козацькі, стрілецькі, вояцькі, твори українських композиторів та композиторів-земляків.

Головним завданням колективу є збереження, розвиток і пропаганда пісенної культури і спадщини зразків народної творчості. Виступи хору не лише сприяють атмосфері свята, але і зближують різні покоління людей.

Протягом всіх років існування хору ведеться робота по залученню до його складу молодих людей. Захопленість, працьовитість, бажання вдосконалюватися, домагатися більш високих результатів, притаманні народному колективу.

Незмінним концертмейстером Баштанського народного хору є високопрофесійний баяніст Григорій Рижик.

Сценічна діяльність Баштанського народного хору має велику популярність в трудових колективах підприємств та установ Баштанського району та міста Баштанка. Він тісно співпрацює з багатьма громадськими організаціями та  є бажаним гостем.

Народний хор є символом відродження та популяризації української народної пісні. Колектив об'єднав людей різного віку і різних професій, справжніх аматорів народного співу, які щиро люблять задушевні, дорогі серцю пісні. Колектив опановує різноманітний, складний та цікавий за змістом репертуар. Він включає в себе обробки народних пісень, ліричні, жартівливі, весільні, хорові пісні, вокально-хореографічні композиції, а також твори українських класиків, пісні сучасних композиторів.

         Творча діяльність хорового колективу висвітлюється в засобах масової інформації, на сайтах ОДА, РДА, районної та міської рад.

Насичена концертна діяльність, перемоги в конкурсах, фестивалях, оглядах вокально-хорового мистецтва допомогли створити в колективі атмосферу єдності, творчого підйому, єдиної родини.

3. Народний хор ветеранів

(керівники Рита Попель та Григорій Рижик)

В 1984 році, напередодні 40-річчя Великої Перемоги при Баштанському Будинку культури був створений хор ветеранів війни. В 2010 році йому  присвоєно звання народний. З 2012 року керівниками колективу стали Рита Попель та Григорій Рижик. На сьогоднішній день колектив налічує 16 учасників. Це категорія людей мудрих, незламних, співочих, закоханих у пісню, які залишаються молоді душею, сповнені добра і любові до людей. У репертуарі хору пісні на воєнну та повоєнну тематику, українські народні пісні, календарно-обрядові та пісні композиторів земляків. Не дивлячись на поважний вік учасників, вони беруть активну участь мало не у всіх заходах міста. Є постійними учасниками обласного огляду ветеранських колективів «Пісні наших батьків». 

Хоровий колектив можна впевнено назвати великою сім’єю, закоханою у пісню. На сьогоднішній день його творчість знайома усім жителям Баштанщини, адже хор виступає перед мешканцями міста та області, тим самим, засвідчуючи своє відношення до творчості по збереженню, відродженню духовності та української народної пісні.

Творчий колектив бажаний гість стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання, реабілітаційного центру «Калина», краєзнавчого музею, центральної публічної бібліотеки та клубу змістовного дозвілля «Молоді душею» при МБК.

Народний хор - це спільний дім, в якому живуть ветерани праці, діляться своїми проблемами й радощами.  Багатьом хористам виповнилось за 80 років, але не дивлячись на такий поважний вік, всі вони сповнені сил та енергії, бо саме магія пісні пробуджує, згуртовує, піднімає настрій, додає оптимізму та любові до життя.

Колектив щоразу виступає з новими творами, втілює у життя свої творчі наміри і гідно несе по життю своє почесне звання «народний»   Ветерани співають для радості для краси і миру.

4. Народна студія образотворчого мистецтва «Кольори веселки»

(керівник Олена Козявко)

Студія образотворчого мистецтва «Кольори веселки» Баштанського міського Будинку культури розпочала свою діяльність в 1986 році. Засновником її був Пономаренко Анатолій Васильович, який прищепив любов у підростаючого покоління до образотворчого мистецтва, до української культури. І як результат плідної творчої діяльності – студії присвоєно звання «народна» 27 грудня 1991 року.

З 1996 року студію очолила Олена Козявко. Цей колектив об’єднує 41 учасників віком від 3 до 17 років, які закохані в чарівний світ художнього мистецтва та вміють створювати прекрасне своїми руками. Вихованці народної дитячої студії образотворчого мистецтва «Кольори веселки» навчаються працювати в техніках: гратографії, монотипії, роботі по вогкому паперу, малюванні з натури, а також різним видам декоративно-ужиткового мистецтва, таким як:  розпис, витинанка, народна іграшка та інші. Під час занять у дітей формується високий естетичний смак, вміння розуміти і оцінювати твори образотворчого мистецтва, красу природи, людського тіла. Вони навчаються працювати з різними матеріалами, використовуючи різноманітні види технік: графіка (олівці, туш, точкова, академічна), живопис (пастель, гуаш, акварель, олійні та акрилові фарби). 

Дитячий колектив «Кольори веселки» постійний учасник виставок в міському Будинку культури та на різних площадках м. Баштанка, району і області. 

Учасники студії, під керівництвом Олени Козявко, багаторазові дипломанти, призери та володарі Гран-прі міських, обласних, Регіональних та Всеукраїнських конкурсів, фестивалів.       

5. Зразковий хореографічний колектив «Славія»

(керівник Валентина Чоботар)

Хореографічний колектив «Славія» комунального закладу «Баштанський міський Будинок культури Баштанської міської ради Миколаївської області» був створений в жовтні 2003 року. За вагомий внесок у розвиток української культури, високий художній рівень та виконавську майстерність в 2007 році колективу було присвоєне почесне звання «зразковий».

Незмінним керівником колективу є Чоботар Валентина Юхимівна, яка має високий професійний рівень, постійно працює над підвищенням виконавчої майстерності колективу, проводить учбово-виховну роботу.

Хореографічний колектив «Славія» налічує понад 80 учасників, це діти віком від 5 до 17 років.

Завдячуючи постійному пошуку, наполегливості та енергії керівника, колектив живе  змістовним творчим життям, з кожним роком зростає його виконавська майстерність. В колективі на високому рівні викладаються  народні та бальні танці, сучасна хореографія, танцювально-театралізовані та сюжетні композиції.

З метою популяризації танцювального мистецтва дитячий колектив бере участь у різноманітних культурно-масових заходах міста та області. Кожен виступ колективу залишає свій чарівний слід у душі не тільки маленького артиста, але і глядача. «Славія» любить свого глядача і кожного разу з нетерпінням очікує і радіє черговій зустрічі з ним.

Вихованці зразкового дитячого хореографічного колективу «Славія» успішно представляють свою   майстерність на Міжнародних, Всеукраїнських, Регіональних, обласних та міських заходах, за що відзначені спеціальними призами та нагородами.

За час існування колективу з його лав вийшла велика кількість естетично вихованих молодих людей, які навчились єдності, співпраці і набули навиків до успіху та стали високопрофесійними фахівцями хореографічного мистецтва.

Колектив «Славія» – це єдина міцна сім’я, спілка однодумців, де кожен учасник прагне стати краще, підвищити свій рівень і створити умови для підвищення рівня майстерності колективу в цілому. Невичерпна енергія дітей, постійна підтримка з боку батьків, досвід, професіоналізм та ентузіазм керівника сприяють тому, щоб професійний рівень команди зростає і веде до гармонійного поєднання руху і музики.

6. Народний гурт естрадної пісні «Дивограй»

(керівник Ольга Крамаренко)

Народний гурт естрадної пісні «Дивограй» Баштанського МБК був створений в 2008 році. З початку існування і до 2022 року колективом незмінно керував Володимир Крамаренко – людина творча і талановита. В 2023 році колектив очолила відповідальна і досвідчена Ольга Крамаренко, яка з ентузіазмом продовжує традиції попередника.

З часу заснування, «Дивограй» – один з найулюбленіших та ведучих колективів міста та району. Звання «народний» гурту «Дивограй» було присвоєне у 2018 році. Після присвоєння звання колектив продовжує плідно працювати і розвиватися.

Народний гурт «Дивограй» є символом відродження і популяризації української народної та сучасної естрадної пісні. Колектив проводить культурно-освітню та художньо-масову роботу серед населення. Жодне свято, організоване у місті, не обходиться без участі цього колективу, який вміє створити цікаві сценічні композиції. На його виступи завжди чекають з нетерпінням, адже керівник народного гурту вдало підбирає репертуар. Сьогодні в репертуарі ансамблю понад 100 творів. У творчому доробку колективу сучасні твори українських та зарубіжних композиторів, сучасні обробки українських народних пісень, а також твори місцевих авторів. В наявному репертуарі вокального колективу є пісні різного спрямування, які стають чудовою базою для відпрацювання різноманітних прийомів ансамблевого співу.

Народний гурт переможець численних обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів, фестивалів та оглядів, який неодноразово був нагороджений дипломами, грамотами, подяками, цінними подарунками. Проте на цих творчих здобутках ансамбль не зупиняється, а постійно вдосконалює виконавче мистецтво.

Сценічна діяльність народного гурту «Дивограй» має велику популярність в трудових колективах підприємств та установ Баштанської громади та району.

Творча діяльність народного колективу висвітлюється на сайтах районної державної адміністрації, районної та міської рад, в соціальній мережі Facebook в групі «Баштанський міський Будинок культури».

Учасники колективу своїм повсякденним життям чи творчими виступами на будь яких мистецьких заходах переконливо доводять своїм глядачам, що пісня об’єднує український народ і надає йому неабиякої сили.

         Основне кредо колективу – підвищення виконавської майстерності, покращення якості звучання, формування висококультурного сценічного іміджу, сприяння духовному зміцненню рідного народу. Своїм співзвучним багатоголоссям колектив допомагає відроджувати національні традиції, є яскравим прикладом освідчення у любові до України музичними засобами  художнього вираження.

Незмінним у колективі залишається інноваційний пошук, злагодженість, взаєморозуміння і дружба, а у майбутньому – нові твори, нові поїздки, нові досягнення.

7. Народне творче об’єднання митців «Колорит»

(керівник Олена Козявко)

Творче об’єднання «Колорит» було створено у 2008 році при Баштанському МБК під керівництвом Олени Козявко. В 2021 році колективу було присвоєне звання «народний». 

Творче об’єднання налічує 21 учасника віком від 30 до 70 років.

Основна діяльність об’єднання – вивчення та відродження ідей, образів, сюжетів і символів усіх видів народного мистецтва. Майстри намагаються розвивати традиції південноукраїнського декоративно-ужиткового мистецтва. Їх творчість уособлює в собі чарівний світ рідної землі, сповнений гармонії, барв та мрійливої поетичності. Діяльність колективу проводиться у декілька напрямках. Це, перш за все, живопис, художній розпис, бісероплетіння, вишивка, витинання, ткацтво, художнє в’язання гачком, різьблення по деревині, гончарство тощо.

Творча біографія митців ТО «Джерело» багата подіями. Учасники об’єднання активно пропагують народне мистецтво шляхом участі у різноманітних виставках, акціях, проєктах, святах, оглядах, конкурсах, фестивалях, майстер-класах – міських, обласних Всеукраїнських, Міжнародних. Майстри ТО «Колорит» також представляють своє мистецтво на персональних виставках. Найактивніші члени колективу входять до обласного творчого об’єднання  «Прибужжя» ОЦНТ та КОР.

Виставкова діяльність учасників творчого об’єднання «Колорит» МБК відіграє важливу роль у розвитку духовної культури і продовжує культурні традиції.

При міському Будинку культури працюють:

- театр малих форм «Експромт» та студія розмовного жанру «Калинове слово» (кер. Вікторія Пономаренко);

- вокальна студія «Злагода» та «Соліст» (кер. Вікторія Пономаренко);

-  дитячий театральний колектив «Настрій», клуб змістовного дозвілля «Молоді душею» (кер. Світлана Плужник);

- дитячий театр міміки та пластики  «Цьомчики» та ансамбль народних інструментів «Сувенір» (кер. Ольга Крамаренко)

- фольклорний колектив «Погостини» (кер. Наталія Коваленко)

- вокальна група «Оберіг» - (кер. Рита Попель)

Двері міського Будинку культури завжди гостинно відкриті для всіх. Від малого до великого - всіх бажаючих розвивати свої творчі здібності запрошуємо до наших творчих колективів.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше