Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Звернення міського голови з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму

Звернення
13.09.2020

Шановні земляки!

Традиційно в другу неділю вересня у всьому прогресивному світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв фашизму.

Міжнародний день пам'яті жертв фашизму започатковано у 1962 році саме у вересні, тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і повного завершення.

День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів та ще більше – мирних жителів, які загинули внаслідок бомбардувань, у концтаборах, від хвороб та від голоду.

Україна увійшла до числа країн, які найбільше постраждали від нацизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати українського населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають від 8 до 10 мільйонів осіб.

Не оминула ця трагедія і наші села об’єднаної територіальної громади, зокрема Добре, де поховано 638 громадян єврейської національності, та Плющівка (колишнє Єфінгар), де у братській моголі покоїться 762 мирний жителі єврейської національності, розстріляних 10 вересня 1941 року.

Ці архівні дані, спогади очевидців не дають нам забути про той, жах, який панував на нашій рідній землі в роки Другої світової війни. Тож в ці пам’ятні дні так важливо вкотре згадати про жахіття Другої світової війни. Не можна допустити повторення сценарію, забувати про концтабори, газові камери, знущання та вбивства невинних людей. Ніколи знову…

З повагою – міський голова Іван Рубський

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше