Проведено ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії
17 листопада 2018 року на базі Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проведено районну олімпіаду з історії. В роботі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади брали участь 15 закладів загальної середньої освіти району та професійно-технічний ліцей: Баштанська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 2, Баштанська гімназія, Старогороженська ЗОШ І-ІІІ ст., Добренська ЗОШ І-ІІІ ст., Доброкриничанська ЗОШ І-ІІІ ст., Інгульська ЗОШ І-ІІІ ст., Мар’ївська ЗОШ І-ІІІ ст., Костичівська ЗОШ І-ІІІ ст., Лук’янівська ЗОШ І-ІІІ ст., Новоєгорівська ЗОШ І-ІІІ ст., Привільненська ЗОШ І-ІІІ ст., Плющівська ЗОШ І-ІІІ ст., Явкинська ЗОШ І-ІІІ ст., Новоіванівська ЗОШ І-ІІ ст., Андріївське ПТЛ – 42.
Високий рівень знань з історії показали учні Баштанської гімназії, Баштанської ЗОШ № 1, Баштанської ЗОШ № 2.
Достатній рівень – учні Баштанської ЗОШ № 1, Баштанської ЗОШ № 2, Добренської ЗОШ І-ІІІ ст., Новоєгорівської ЗОШ І-ІІІ ст., Старогороженської ЗОШ І-ІІІ ст.
Учням були запропоновані запитання, що передбачали вміння аналізувати текст джерела, порівнювати, розпізнати за описом історичну особу, зіставляти факти та формувати висновки, скласти логічну таблицю, розкрити суть понять, установити хронологічну послідовність, встановити відповідність між іменами історичних діячів та їхніми характеристиками, проаналізувати історичні джерела та документи, написати історичне есе.
Більшість робіт виконано на належному рівні, але є учасники, які показали низькі результати (Мар’ївська ЗОШ І-ІІІ ст., Костичівська ЗОШ І-ІІІ ст., Інгульська ЗОШ І-ІІІ ст., Явкинська ЗОШ І-ІІІ ст., Андріївське ПТЛ – 42 ).
Призові місця в районній олімпіаді з історії посіли такі учні:
8 клас
І місце – Мулик Юлія, вчитель Максимова М.В., Баштанська ЗОШ №1;
І місце – Гриненко Марія, вчитель Буцька А.В., Баштанська гімназія;
ІІ місце – Кремер Олександр, вчитель Адабаш Г.А., Новоєгорівська ЗОШ І-ІІІ ст.;
ІІ місце – Люлько Аліна, вчитель вчитель Береза Л.Ю., Баштанська ЗОШ №2;
ІІІ місце – Білоус Міла, вчитель Герега О.Л., Старогороженська ЗОШ І-ІІІ ст.
9 клас
І місце – Храмова Любов, вчитель Береза Л.Ю., Баштанська ЗОШ №2;
ІІ місце – Желєзна Анастасія, вчитель Лободовська І.О., Баштанська ЗОШ №1;
ІІІ місце – Довгонос Іванна, вчитель Буцька А.В., Баштанська гімназія
10 клас
І місце – Сметана Вікторія, вчитель Буцька А.В., Баштанська гімназія;
І місце – Щербина Юрій, вчитель Рясик Л.О., Баштанська ЗОШ №1
11 клас
І місце – Токарєва Вікторія, вчитель Буцька А.В., Баштанська гімназія;
ІІ місце – Сагайдак Олександр, вчитель Бородіна Т.Д., Добренська ЗОШ;
ІІ місце – Костюк Юлія, вчитель вчитель Максимова М.В., Баштанська ЗОШ №1;
ІІІ місце – Сокуренко Катерина, вчитель Береза Л.Ю., Баштанська ЗОШ №2
Слід відзначити системну роботу з обдарованими дітьми таких вчителів: Рясик Л.О., Буцької А.В., Максимової М.В., Бородіної Т.Д., Берези Л.Ю., Адабаш Г.А., Гереги О.Л.
8 закладів освіти не взяли участь у районній олімпіаді з історії: Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст., Кашперомиколаївська ЗОШ І-ІІІ ст., Лоцкинська ЗОШ І-ІІІ ст., Новопавлівська ЗОШ І-ІІІ ст., Пісківська ЗОШ І-ІІІ ст., Христофорівська ЗОШ І-ІІІ ст., Новоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ст., Новосергіївська ЗОШ І-ІІ ст.
Ще раз наголошуємо на важливості системної роботи з обдарованими учнями, необхідності аналізу прогалин та недоліків, що виявлено під час учнівських змагань та розробки індивідуальних програм по їх подоланню. Саме такий підхід під час підготовки до ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії дозволяє отримувати високу результативність роботи з обдарованою молоддю.
Завідувач методичного кабінету
відділу освіти, молоді та спорту
виконавчого комітету Баштанської
міської ради Т.В.Гриненко