Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Впровадження реформ в Україні

Події
26.03.2019

26 березня в актовому залі Баштанської міської ради відбулася зустріч члена ГО «Агентство економічного розвитку» Олени Заворотченко, яка діє за підтримки Програми «Долучайся!» USAID/ENGAGE, з активістами Баштанської міської об’єднаної територіальної громади щодо щодо ставлення громадян до реформ в цілому та процесу реалізації реформ на місцевому рівні.

Найбільше людей турбує те, як зміниться їх життя, їх добробут ‒ це те, про що вони говорять у транспорті та на ринках щодня. Вдалі ідеї та реформи можна втілити лише тоді, коли їх сприймає широкий загал. Громадськість має знати, чому в державі відбуваються зміни і навіщо вони потрібні. Як показує практика, дуже важко переконувати людей, впроваджуючи будь-яку реформу, тим більше в умовах недосконалої законодавчої бази, коли запитань більше, ніж відповідей...

Як розповіла Олена Заворотченко, Агентство економічного розвитку розпочало реалізацію проекту «Дорожні карти реформ для громад», мета якого є вивчення рівня понформованості населення про процес загальнонаціонального реформування, а також ставлення та розуміння мешканців до реалізації реформ на місцевому рівні. В кожному місті буде опитано 400 осіб.

Для проекту обрали невеличкі міста: Вознесенськ, Первомайськ, Южноукраїнськ, Баштанка, Нова Одеса.

‒ Спочатку визначатимемо найактуальніші реформи для цих міст, провівши соціологічні опитування. Ми не будемо включати реформи, на які не можемо вплинути на місцях: медична, освітня. Працюватимемо лише з тими реформами, на яких через рік зможемо показати реальний результат. Це можуть бути, наприклад, реформи енергозбереження, поводження з твердими побутовими відходами, житлового сектору. Ми опитуватимемо не менше 400 мешканців у кожному місті. За результатами соціологічного опитування, в кожному місті буде визначено п’ять найважливіших реформ, які хвилюють громадян і до впровадження яких вони готові долучитись, ‒ розповіла Олена Заворотченко.

В опитувальнику запропоновано висловити своє ставлення та оцінити пріоритетність реалізації на місцях таких реформ:

• Реформа системи охорони здоров'я;
• Реформа сфери поводження з твердими побутовими відходами;
• Антикорупційна реформа;
• Електронна демократія;
• Реформа житлово-комунального господарства;
• Освітня реформа;
• Децентралізація;

Наступний крок ‒ аналітичне дослідження щодо стану впровадження кожної з 5 обраних громадянами реформ. Вона коротко провела попередній аналіз опитування в Баштанському районі.

Після цього буде проведено публічне та громадське обговорення. Активісти виходимуть до людей, обговорюватимуть, розповідатимуть, обиратимуть реформу для адвокатування. Паралельно з цим у  кожному місті створюватиметься коаліція, до якої увійдуть представники влади, посадові особи, місцеві активісти, експерти, представники бізнесу. Ці коаліції стануть майданчиками для подальшого планування та розробки дій.

‒ На виході матимемо одну обрану реформу, сформовані коаліції на місцях, які допомагатимуть просувати цю реформу, а також дорожню карту цієї реформи ‒ покрокову інструкцію, що робити, щоб за рік ця реформа запрацювала, ‒ продовжила Олена Заворотченко.

Крім того, для громад буде розроблено онлайн-сервіс, який допомагатиме просуванню обраної реформи у місті.

 

Новини на цю ж тему

Відбулося громадське обговорення

12 березня у залі засідань міської ради відбулося обговорення двох проєктів рішень
Громадське обговорення
12.03.2021

До проєкту Програми соціально-економічного розвитку Баштанської ОТГ на 2020-2022 роки внесли нові пропозиції

16 грудня 2019 року в залі засідань Баштанської міської ради вдруге відбулося громадське обговорення проєкту Програми соціально-економічного розвитку Баштанської об’єднаної територіальної громади на 2020‒2022 роки.
Події
16.12.2019

Відбулося громадське обговорення проєкту Програми соціально-економічного розвитку Баштанської ОТГ на 2020-2022 роки

14 грудня 2019 року в актовому залі Баштанської міської ради відбулося громадське обговорення проєкту Програми соціально-економічного розвитку Баштанської ОТГ на 2020-2022 роки
Події
14.12.2019

Відбулася верифікація інформації щодо конкурсу «Громада участі» в Баштанській ОТГ

6 вересня о 12.00 у сесійній залі Баштанської міської ради організаторами конкурсу – Благодійна організація Благодійний Фонд «ЛАСКА», партнер програми DOBRE у Миколаївській області, проведено по Баштанській ОТГ верифікацію діючих механізмів участі громадян у місцевому врядуванні.
Заходи
06.09.2019

Відбулись громадські слухання щодо розміщення ярмарково-фестивальної площі-трансформер «Ярмаркова»

22 липня в залі засідань міської ради Леонід Сириця провів громадські слухання щодо ярмарково-фестивальної площі-трансформер «Ярмаркова»
Події
22.07.2019

Громадські слухання щодо розміщення ярмарково-фестивальної площі-трансформер «Ярмаркова»

З 20 червня по 20 липня 2019 року проходять громадські слухання щодо розміщення ярмарково-фестивальної площі-трансформер «Ярмаркова» в м. Баштанка.
Анонс подій
20.06.2019

Інтернет-ресурси ‒ допомога для розвитку власної справи

6 червня 2019 року в актовому залі Баштанської міської ради відбувся тренінг «Використання інтернет-ресурсу для розвитку власної справи та самоосвіти», який провела Instagram, You Tube-блогер, спікер і власниця маркетингового агентства ISOUL Олександра Орлова.
Події
06.06.2019

Шляхи самореалізації жінки разом з Надією Копаницею

29-30 травня активні баштанчанки розглядали шляхи самореалізації жінки разом з тренером Надією Копаницею.
Події
29.05.2019

Гендерно-чутливі спортивна політика та послуги з фізичної активності у Баштанській ОТГ

16 травня робоча група продовжила роботу з врахування потреб різних груп населення у розробці ґендерно орієнтованої програми по розвитку спорту разом з консультанткою з ґендерно орієнтованого бюджетування Наталією Дмитрук. 
Події
16.05.2019

Баштанська громада вивчала інструменти гендерного аналізу

15 квітня в Баштанській громаді стартував тренінг під назвою «Інструменти ґендерного аналізу задля покращення послуг в громадах», який проводиться в рамках Програми «U-LEAD з Європою».
Заходи
16.04.2019

Надія Копаниця про те, як активізувати громаду

15 квітня на базі центральної районної бібліотеки в м. Баштанка відбулася фасилітаційна сесія «Як нам активізувати нашу громаду?», яку провела бізнес-тренер, психолог, сертифікований Top та PinPoint-фасилітатор Надія Копаниця.
Заходи
16.04.2019

Міський голова продовжує звітувати

Протягом дня, 15 квітня, міський голова Іван Рубський зустрівся з колективом ТДВ «Баштанська райсільгоспхімія», з приватними підприємцями та прозвітував про пророблену роботу Баштанської міської ради ОТГ в 2018 році.
Звіт
15.04.2019

Консультації з представниками малого підприємництва

«Про встановлення місцевих податків  і зборів на 2020 рік»
Анонс подій
02.04.2019

Міський голова завершив звітування перед громадою за 2018 рік

Протягом 25-29 березня міський голова Іван Рубський звітував перед мешканцями територіальних органів.
Події
29.03.2019

Головні розпорядники бюджетних коштів прозвітували про виконання міського бюджету за бюджетними програмами та показниками

Присутні заслухали інформацію про виконання бюджету за бюджетними програмами та показниками, які досягнуто в результаті їх виконання. Висвітлено обсяги здійснених протягом 2018 року видатків в межах реалізації програм, які затверджені рішеннями міської ради.
Події
14.03.2019

Публічне представлення міського бюджету та інформації про бюджет за бюджетними програмами й показниками головними розпорядниками коштів

14 березня 2019 року о 15.00 в залі засідань Баштанської міської ради відбудеться публічне представлення головними розпорядниками коштів
Анонс подій
13.03.2019

Консультанти Програми DOBRE допомогають підвищити ефективність управління активами

11 березня відбулась робоча зустріч працівників апарату міської ради із консультантами з юридичних питань Програми DOBRE Анастасією Сербіною та Ольгою Лебединською. Метою зустрічі було обговорення проекту з підвищення ефективності управління активами
Події
11.03.2019

Публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Баштанської міської ради за 2018 рік

4 березня 2019 року заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Світлана Євдощенко прозвітувала про виконання міського бюджету Баштанської міської ради за 2018 рік.
Події
05.03.2019

Голови ОСББ Баштанської громади дізналися, як термомодернізувати свої будинки

к покращити стан будинків за кошти Фонду енергоефективності, який почав повноцінно працювати цього року, головам ОСББ розповіли Олена Безручко, енергоменеджер відділу енергоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради, Тетяна Гвоздь, регіональний координатор ПРООН
Події
21.02.2019

Звітуємо перед громадою

«Відомо, що основою забезпечення життєдіяльності соціальної сфери та інфраструктури кожної громади є фінансове забезпечення. Тому хочу констатувати, що протягом звітного періоду Баштанська громада не виключалася з бюджетного процесу і відповідно вживала всі необхідні заходи
Події
31.01.2019

Голова громади продовжує звітувати

Вже другий тиждень поспіль голова об‘єднаної громади Іван Рубський звітує перед колективами підприємств, навчальних закладів м. Баштанка про роботу виконавчого комітету міської ради за 2018 рік.
Події
21.01.2019
2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше