Районна олімпіада з української мови і літератури
1 грудня на базі Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури. В роботі олімпіади взяли участь 4 заклади загальної середньої освіти Баштанської міської ради: Баштанська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Баштанська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Баштанська гімназія, Новоєгорівська ЗОШ І-ІІІ ст. та Андріївський ПТЛ №42.
Високий рівень знань показали учні Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.
Достатній рівень – учні Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Баштанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Баштанської гімназії, Новоєгорівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Учням були запропоновані завдання з української мови, які передбачали вміння робити синтаксичний розбір речення, будувати його структурну схему, записувати числові вирази словами, пояснювати лексичне значення слів, доповнювати предикативну частину речення, утворюючи складнопідрядне і складносурядне речення, редагувати сполуки слів, записувати слова відповідно до норм українського правопису. Завдання з української літератури передбачали знання програмових творів, понять з теорії літератури, вміння визначати художні засоби в поезії, складати літературний паспорт ліричного твору за поданою схемою та написання творчої роботи.
Призові місця в олімпіаді з української мови і літератури посіли такі учні:
7 клас
І місце – Лобачова Ірина, учениця Баштанської ЗОШ №2, вчитель Бурдейна О.П.
ІІ місце – Лупу Олександра, учениця Баштанської ЗОШ №1, вчитель Шваб Н.А.
ІІІ місце – Смола Дар’я, учениця Баштанської гімназії, вчитель Ткачук І.П.
ІІІ місце – Саврилов Михайло, учень Новоєгорівської ЗОШ, вчитель Радутна А.В.
8 клас
І місце – Шурова Олена, учениця Баштанської ЗОШ №2, вчитель Люлько Т.Г.
ІІ місце – Стос Катерина, учениця Баштанської ЗОШ №1, вчитель Звьоздка І.В.
ІІ місце – Рижик Володимир, учень Баштанської гімназії, вчитель Ткачук І.П.
ІІІ місце – Сербін Діана, учениця Новоєгорівської ЗОШ, вчитель Шевчук Н.М.
9 клас
І місце – Шевченко Дар’я, учениця Баштанськгої ЗОШ №1, вчитель Каратєєва В.М.
ІІ місце – Дабіжа Катерина, учениця Баштанської гімназії, вчитель Ліпінська Н.О.
ІІІ місце – Мельничук Владислава, учениця Баштанської ЗОШ №2,
вчитель Люлько Т.Г.
10 клас
І місце – Верба Анна, учениця Баштанської ЗОШ №1, вчитель Хуповка Л.В.
ІІ місце – Сметана Вікторія, учениця Баштанської гімназії, вчитель Ткачук І.П.
ІІІ місце – Палига Аліна, учениця Баштанської ЗОШ №2, вчитель Бурдейна О.П.
11 клас
І місце – Кушнір Євгенія, учениця Баштанської ЗОШ №1, вчителі Каратєєва В.М.,
Польова Л.І.
ІІ місце – Сокуренко Дарія, учениця Баштанської ЗОШ №2, вчитель Люлько Т.Г.
ІІІ місце – Максименко Поліна, учениця Баштанської гімназії, вчитель Ткачук І.П.
Слід відзначити системну роботу з обдарованими дітьми таких учителів: Каратєєву В.М., Польову Л.І., Хуповку Л.В., Шваб Н.А., Звьоздку І.В., Люлько Т.Г., Бурдейну О.П., Ткачук І.П., Ліпінську Н.О.
Євгенія Халявка, методист мовно-літературної освітньої галузі