Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Про підготовку до проведення конкурсів з призначення управителя багатоквартирного будинку

Заходи
12.06.2023

Протягом останніх восьми років Асоціація управителів житла активно працює над формуванням та розвитком конкурентного і професійного ринку управління багатоквартирними будинками в Україні та є активним учасником процесу з розробки законодавчих актів, які регулюють діяльність у сфері управління багатоквартирними будинками.

Інформуємо, що 23 березня 2023 року набув чинності Закон України "Про внесення зміни до пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Згідно вищевказаного Закону, якщо органом місцевого самоврядування не було проведено конкурс з призначення управителя до 1 травня 2021 року, то такий конкурс має бути проведено не пізніше шести місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.

Конкурс проводиться в будинках, у яких станом на дату, що передує двом місяцям до запланованої дати оголошення конкурсу:

1) не створено ОСББ;

2) не обрано форму управління;

3) не проведено конкурс з призначення управителя органом місцевого самоврядування.

Крім цього, варто наголосити, що згідно Наказу Мінрегіону від 13.06.2016 № 150 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку» до участі в таких конкурсах допускаються лише ті управителі, які пройшли процедуру професійної атестації та отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Отже, з метою уникнення проблемних питань в ході організації та проведення конкурсів з призначення управителя багатоквартирного будинку органами місцевого самоврядування, просимо заздалегідь поінформувати управителів багатоквартирних будинків Вашого регіону про необхідність отримання кваліфікаційного сертифіката за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», без якого неможливо прийняти участь в даному конкурсі.

Сьогодні акредитований Орган з сертифікації персоналу «Інститут муніципального менеджменту» працює та активно проводить професійну атестацію за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», при цьому зважаючи на складні умови, в яких сьогодні доводиться працювати управителям багатоквартирних будинків, фахівці сфери управління житловим фондом в умовах дії правового режиму воєнного стану мають можливість пройти процедуру професійної атестації за найнижчою ціною.

Варто зауважити, що програму навчання при підготовці до професійної атестації дещо адаптовано та враховано особливості роботи управителів багатоквартирних будинків в умовах воєнного стану.

Проходження процедури первинної та повторної професійної атестації за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» в Органі з сертифікації персоналу «Інститут муніципального менеджменту» станом на сьогодні є найдешевшим варіантом серед акредитованих органів з сертифікації персоналу. Процедура професійної атестації триває 3 дні (навчання та іспит) та проходить у онлайн форматі. За результатами успішної здачі іспиту заявники отримають кваліфікаційний сертифікат за напрямом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та їх дані буде занесено до Загальнодержавного реєстру атестованих осіб, який розміщено на офіційному сайті Міністерства розвитку, громад та інфраструктури України.

Зважаючи на вищевикладене, просимо поінформувати фахівців сфери управління багатоквартирними будинками Вашого регіону про можливість дистанційного проходження професійної атестації на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», яка є обов’язковою умовою роботи управителів з 01.01.2019 року та без проходження якої неможливо прийняти участь в конкурсах з призначення управителя багатоквартирного будинку, які має бути проведено не пізніше шести місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.

Подати заявку та отримати більш детальну інформацію про вартість та дати проведення професійної атестації, можна по телефону: (093) 392-16-22 або шляхом надсилання листа на ел. пошту: k.oshiyko@imm.in.ua

В. ЛІМАН,

Президент Громадської спілки

«Асоціація управителів житла»

Новини на цю ж тему

Оголошення про проведення конкурсу на придбання у комунальну власність Баштанської територіальної громади службового житла

Баштанська міська рада має намір придбати на вторинному ринку житловий будинок для забезпечення службовим житлом лікарів КНП «Баштанська багатопрофільна лікарня Баштанської міської ради Миколаївської області».
Повідомлення
03.05.2023

Придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам

Баштанська міська рада має намір придбати на вторинному ринку двокімнатну квартиру для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.
Повідомлення
09.10.2021

Триває перереєстрація громадян, які перебувають на квартирному обліку

Мешканцям Баштанської міської територіальної громади, які перебувають на квартирному обліку, до 31 грудня 2021 року необхідно звернутися до виконавчого комітету Баштанської міської ради (каб. №9, телефон для довідок 2-76-59) для уточнення облікових даних у справах квартирного обліку.
Повідомлення
06.10.2021

Інформаційне повідомлення про результати конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності

Конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності визнано таким, що не відбувся, оскільки не надійшло жодної заяви.
Повідомлення
27.08.2021

Програма «Власний дім»

У Миколаївській області діє Цільова регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2018-2023 роки.
Актуально
02.06.2021

Інформаційне повідомлення про результати конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності

Баштанська міська рада повідомляє, що за результатами конкурсу, який відбувся 28 травня 2021 року о 13.00 з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до здійснення незалежної оцінки майна комунальної власності
Повідомлення
31.05.2021

Щодо формування житлової комісії з обліку внутрішньо переміщених осіб

Баштанська міська рада оголошує про формування житлової комісії з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщеним особам при виконавчому комітеті Баштанської міської ради.
Повідомлення
18.05.2021

Визначили першочерговість ремонту доріг

22 квітня 2021 року відбулося засідання комісії по обстеженню дорожньої мережі Баштанської територіальної громади, яку провів голова комісії, заступник міського голови Олександр Васильєв.
Заходи
22.04.2021

До уваги мешканців багатоквартирних будинків!

Форми управління багатоквартирним будинком. Яку обираєте Ви?
Заходи
12.04.2021
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше